Skocz do zawartości
Michal1980

Co zrobic z tym Paskiem? Foty

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zwrocic sie do Was w sprawie mojego Passata. Wiem, ze juz kiedys pytalem czy nie lepiej sprzedac na czesci itd, wiec nie chce byc natretny, ale poprosze o opinie ostatni raz:)

PAre dni temu Passacik dostal letko w dupeczke (nie moja wina). Obecnie czekam na wycene. Pekniety jest zderzak, pekniety klosz i ciutke wgnieciona klapa (troche sie ociera przy otwieraniu teraz). Kolo na oko wycenil szkody na 3000 ojro, czyli cos kolo wartosci auta. Nie wiem jak tu postepuja w takim przypadku (moj ubezpieczyciel jutro do mnie przyjedzie i mi powie) ale pomyslalem, zeby wziac penge z ubezpieczenia a Paska pognac i za to wszystko kupic cos mlodszego.

Co proponujecie zrobic na moim miejscu? Oddac Paska w takim stanie jakimus Turowi za 2 tysiaki? Robic go u VW tutaj (w Niemcowni niestety nie znaja metod pukania i szpachla - jest wgniecenie w klapie, to cala klapa do wymiany) i dalej nim jezdzic, czy wziac kase, zrobic w Polsce i dalej jezdzic, czy wziac kase, a auto sprzedac w Polsce i kupic cos innego?

Ile moge dostac za takiego Pasiora?

- rok prod 1997 (pazdziernik, czyli model 98 z niebieskim podswietleniem)

- klimatronik, tempomat (nie dziala, pewno modul komfortu szwankuje), 4 szyby el, cd z navi blaupunkt, relingi, 16 alu i piate pelnowymiarowe alu, 4 fele na zime z oponami nowymi, zdejmowany hak, 4 airbagi, regenerowana turbina (1.8T), bialy, 300000km na blacie, na masce pare ran po kulach (tzn po kamieniach z trasy). Do wymiany chyba pompa oleju bo czasem zalacza sie kontrolka oleju, cykaja czasem popychacze, za 20000km rozrzad przyjdzie, wahacze przod do wymiany. Podejrzewam, ze ciezko bedzie mi to sprzedac, ale jesli bede startowal, to jaka cene moge wolac, zeby w miare szybko go pognac?

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłbym tak:

-wziąć te ~3k ojro

-przyciągnąć go do PL

-porobić te blachy, pompę, wstawić komplet zawiechy Master sport (600zł)

i do żyda :) 12k możesz wołać :)

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił identycznie jak kolega Paweł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zrobiłbym tak:

-wziąć te ~3k ojro

-przyciągnąć go do PL

-porobić te blachy, pompę, wstawić komplet zawiechy Master sport (600zł)

i do żyda 12k możesz wołać

Pozdro!

 

typowe polskie myslenie. najgorzej ze pozniej ktos kupuje i dba chociaz mysli ze ten samochod nie byl wczesniej kombinowany:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12k za 97r bialy PB???? powodzenia.... nie realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym zwrocic sie do Was w sprawie mojego Passata. Wiem, ze juz kiedys pytalem czy nie lepiej sprzedac na czesci itd, wiec nie chce byc natretny, ale poprosze o opinie ostatni raz

PAre dni temu Passacik dostal letko w dupeczke (nie moja wina). Obecnie czekam na wycene. Pekniety jest zderzak, pekniety klosz i ciutke wgnieciona klapa (troche sie ociera przy otwieraniu teraz). Kolo na oko wycenil szkody na 3000 ojro, czyli cos kolo wartosci auta. Nie wiem jak tu postepuja w takim przypadku (moj ubezpieczyciel jutro do mnie przyjedzie i mi powie) ale pomyslalem, zeby wziac penge z ubezpieczenia a Paska pognac i za to wszystko kupic cos mlodszego.

Co proponujecie zrobic na moim miejscu? Oddac Paska w takim stanie jakimus Turowi za 2 tysiaki? Robic go u VW tutaj (w Niemcowni niestety nie znaja metod pukania i szpachla - jest wgniecenie w klapie, to cala klapa do wymiany) i dalej nim jezdzic, czy wziac kase, zrobic w Polsce i dalej jezdzic, czy wziac kase, a auto sprzedac w Polsce i kupic cos innego?

Ile moge dostac za takiego Pasiora?

- rok prod 1997 (pazdziernik, czyli model 98 z niebieskim podswietleniem)

- klimatronik, tempomat (nie dziala, pewno modul komfortu szwankuje), 4 szyby el, cd z navi blaupunkt, relingi, 16 alu i piate pelnowymiarowe alu, 4 fele na zime z oponami nowymi, zdejmowany hak, 4 airbagi, regenerowana turbina (1.8T), bialy, 300000km na blacie, na masce pare ran po kulach (tzn po kamieniach z trasy). Do wymiany chyba pompa oleju bo czasem zalacza sie kontrolka oleju, cykaja czasem popychacze, za 20000km rozrzad przyjdzie, wahacze przod do wymiany. Podejrzewam, ze ciezko bedzie mi to sprzedac, ale jesli bede startowal, to jaka cene moge wolac, zeby w miare szybko go pognac?

 

zezłomować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
typowe polskie myslenie. najgorzej ze pozniej ktos kupuje i dba chociaz mysli ze ten samochod nie byl wczesniej kombinowany

Dlaczego kombinowany? Auto jesli bedzie robione to w Polsce, bo nie mam zamiaru placic 4000pln za sama robocizne. Wiec auto bedzie w pelni OK.

 

@Mecenas - nie wiem czy dostane 3k ojro. MOzliwe ze 2500 czy 1500 - czekam na wycene, bo to co podal, to bylo na oko.

 

@adams - predzej zezlomuj swoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twoja kalkulacja by sie sprawdziła, czyli oddajesz auto "turasowi" i z ubezpieczalni dostajesz kasę - mając w sumie około 4000 euro, to jak najbardziej trafna decyzja. Bo gonic auto do PL, naprawiać i potem bujać sie ze sprzedażą - zajmuje sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek, zrobie najprawdopodobniej jak piszesz.

Dzisiaj dostalem wycene. Koszt samej wyceny ponad 400 euro, koszt naprawy - 3600 euro. Kosmos. Potem zapodam fote tych uszkodzen. Cena za godzine roboty, VW liczy sobie... 117,50 EUR:zeco

Ale niewazne. Moge albo oddac do naprawy albo wziac 2000 euro (bo na tyle wycenili mojego Passata przed stluczka) - gdyby Passek byl mlodszy (wart wiecej niz naprawa, to dostalbym te 3600 minus podatek (19%)) - tak wiec chyba to najrozsadniejsza bedzie decyzja.

Dzis umylem Paska w srodku i na zewnatrz, i prezentuje sie wg mnie bardzo ladnie i nie ma szans zebym go zezlomowal...

Pozostaje tylko jeszcze niewiadoma, ile za niego dostane od reki od cygana, tura czy polskiego mechanika. Z czesci na pewno uzbieraloby sie wiele, ale boje sie, ze tysiac moze byc sukcesem. W przyszlym tygodniu pojezdze po ludziach, ktorzy skupuja auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak możesz naprawić go solidnie, to nie wahaj się. Chyba, że auto jest naprawdę mocno stuknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil - jak widac na fotach, uszkodzenia sa niemal znikome - choc nie mam raczej pojecia o blacharce itp, to mimo wszystko nie wyglada to zle. Klapa na bank jest do wyklepania, blotnik mozna wymienic, ale mozna tez skleic czyms - wiem, ze to bedzie wygladalo zle, ale auto ma jezdzic, a potem ladnie wygladac. Naprawiac chyba nie bede, bo teraz mam mozliwsoc zmiany na TDI (niestety - nie lubie kopciuchow, ale jakby nie patrzec - jezdzi sie nim taniej), troche doloze i pewnie styknie na calkiem niezlego B5FL... mam nadzieje.

20100719_001.jpg

20100719_002.jpg

20100719_004.jpg

20100719_005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danek, zrobie najprawdopodobniej jak piszesz.

D

Pozostaje tylko jeszcze niewiadoma, ile za niego dostane od reki od cygana, tura czy polskiego mechanika.

Myślę, że w PL powinieneś koło 8000 zeta dostać a moze i więcej. Bo dla handlarza - koszt usprawnienia auta zamknie się w 1000 zapewne. A tak jeszcze na nim zarobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem, ale jakby chcieć klepać tą klapę to poszło by w nią z półtorej wanny szpachli.

 

Jak będziesz chciał go robić to tylko używka w kolorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale ta klapa jest spokojnie to wyklepania a ile szpachli pójdzie to tylko zależy jak się blacharz przyłoży do stukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem ale ta klapa jest spokojnie to wyklepania a ile szpachli pójdzie to tylko zależy jak się blacharz przyłoży do stukania.

 

Po co? http://allegro.pl/item1157770491_vw_passat_b5_klapa_tylna_drzwi_kombi_sedan.html wsio w temacie klepania,szpachlowania... ;)

Całą resztę można wrzucić ze starej klapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item1096249125_klapa_tylna_vw_passat_srebrny_kombi.html

http://moto.allegro.pl/item1152128242_zderzaki_passat_b_5_kombi_czesci_warto.html

 

Poszukac cos takiego jak powyzej pomalowac lub kupic biale i wymienic.

Edytowane przez cymes3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co? http://allegro.pl/item1157770491_vw_passat_b5_klapa_tylna_drzwi_kombi_sedan.html wsio w temacie klepania,szpachlowania... ;)

Całą resztę można wrzucić ze starej klapy :)

69 zł... nie spodziewałbym się :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
69 zł... nie spodziewałbym się :-D

 

A jednak :D Mały OT-miałem kiedyś "naprawiać" drzwi-na alledrogo znalazłem w tym samym kolorze za 80 zeta... ;) Wszystko da sie tanio wyrwać.Co do sprzedaży Passka-ja bym wziął kasę,przytargał do PL i sprzedał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyprostuje blachę to za wiele szpachli nie pójdzie - nie przesadzajcie :D

Wiec jak masz trochę czasu, to wal do PL, zrób klapę i pryśnij zderzak i wracaj do Niemiec i oddaj go handlarzowi jakiemuś w komisie. Jak będzie bez uszkodzeń to może nawet więcej dostaniesz niż 2000 euro. Szybsza opcja, to znalezienie drugiej klapy pod kolor, pryśnięcie zderzaka i reszta jak wcześniej :D Warto poświęcić trochę czasu na naprawę i dostać później o wiele więcej "kapusty" za niego. Myslałem, że jest bardziej uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasuj pieniądze z ubezpieczenia, paska zrobisz nie dużym kosztem i albo dalej będziesz jeździł, albo sprzedaj i kup coś młodszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności