Skocz do zawartości
dziimii

Jaki rower polecacie ?Nasze rowery.

Rekomendowane odpowiedzi

i parę km-ów razem jeszcze przeleci

 

To co Miłosz w ostatnią sobotę na kopiec pedałujemy ??

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze teraz zrobimy spota rowerowego na kpocu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pedałuj pedałuj, Ty lepiej pedałujesz

Gajduś ja to z Miłym możemy do Ciebie przylecieć :lol

Ty trenuj już przejazd rowerem po Talarze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka waga tego cudeńka ?

 

 

sam nie wazylem, ale w sieci znalazlem info mowiace 13,9 kg i wydaje sie to w miare realne, choc blotniki, lampki, licznik, bidon z koszyczkem, noski z pedalami troche sie do tego doloza... w sumie to nie ma az takiego wielkiego znaczenia, bo wystarczy zjesc wieksze sniadanie i cala oszczednosc diabli wezma... ;)

a poz tym, to ja straszny amator jestem! :)

 

btw, moj bajk, to "prawie" taki sam, jak z Twojego filmiku ;)

Edytowane przez tomekCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Potrzebuję kupić nowy rower, z racji, że obecny już się rozpada.

Budżet to około 800 zł. Kwota nie powala, ale nie mam więcej (i nie uzbieram więcej).

Nie chciałbym kupować roweru w markecie żeby nie rozleciał się zaraz po pierwszej jeździe.

Jeżdżę głównie po lesie, szutrze, małe wertepy (bez przesady oczywiście).

Gdzieś wyczytałem, że coś TAKIEGO byłoby niezłą propozycją w tej cenie.

Jest jeszcze model Hexagon V2, ale za cholerę nie wiem czym one się różnią.

Aha, rozmiar ramy 19" (mam 1,76cm wzrostu).

 

Co wy na to ? Czy są jakieś lepsze propozycje w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowerek jak na te cene dobry, rama fajna, hamulce dobre, przerzutka i manetki tez spoko, mozesz brac spokojnie, a jeszcze jest jedna dobra marka UNIBIKE, maja dobre ramy i osprzet fajny za przystepna cene. A do tego rowerku jak bedziesz mial np 150-200 zl zainwestuj dla komfortu w lepszy amortyzator np suntor xlr czy jakos tak,nie jest drogi ale klasowo to niebo a ziemia do tego zooma co w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. A jakieś alternatywa odnośnie tego Krossa ? Czy nie szukać dziury w całym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam tego hexagona v3 , śmigam na ori amorze i jest wg. mnie dobrze jak na rower za taką kasę, jeździ się naprawdę wygodnie, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kross super rower.W martes sport jest teraz promocja na Kross edition black juz na tarczach za 1099zł.Moze jeszcze cos wynegocjujesz a warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na informację, żeby właśnie nie kupować tego roweru w wersji z hamulcem tarczowym z przodu.

Nie wiem czy piszesz o tarczach przód+tył czy tylko przód. Ponoć ten hamulec (w tym egzemplarzu) jest "nieskuteczny"-

tzn. lepiej wypadają V-break'i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przod i tyl.Do normalnej jazdy w zupelnosci wystarczy a w niektorych warunkach o niebo lepiej hamuja od v brekow (mokre rawki).No i wyglada fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam rowery marki Wheeler- są bardzo wytrzymałe i świetnie się nimi jeździ. Tylko trzeba dobrze poszukac jak do tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale bez tarczowych hamulcow...
ale ten rower w linku na samej gorze o którym tu mowa też nie ma tarczowych hamulców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, najlepsze i najwygodniejsze rowery to tzw "amsterdamskie", czyli np Peugeot, Gazelle, Hercules. Za taka kwote kupisz idealna sztuke uzywana. Napisales, ze jezdzisz po lesie wiec to pewien "problem", ale uwierz, ze do kwoty 800 zl dzis nic sensownego w klasie rowerow gorskich lub trekingowych nie kupisz. A tak: bedziesz mial kola 28 cali, mniejsze opory toczenia, znacznie trwalsze komponenty, mniejsza wage nawet z blotnikami, wyzsza predkosc na asfalcie i nie tylko. Gdy wyprzedzam z zupelna lekkoscia rowerzystow jadacych w niewygornej pozycji na gorskich rowerach jadac na swoim starym Peugeocie zawsze zastanawiam sie dlaczego tyle mi zajelo, zanim przesiadlem sie z ciezkiego gorala na prawdziwy rower. Zycze udanego zakupu, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kwestia doboru ramy. Jaki rozmiar polecacie przy moim wzroście - 176cm i od podłogi do "krocza" 75-76cm ?

19" będzie OK ? Ciężko przymierzyć konkretny egzemplarz "w realu" gdyż z reguły jest on dostępny tylko w internecie (tak

jak np. ten hexagon v3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tarcz i v-break'ow. tarcze jak chcesz, to albo mechaniczne najwyzszej klasy, albo hydraulika porzadnej firmy - cenowo taki hamulec na jedno kolo to 200zl mech., 300 hyrd. a w tej cenie, za jaka chcesz kupic rower, to tego nei dostaniesz, fakt fajnie tarcze wygladaja, ale w razie naglej sytuacji zatrzymasz sie kilka metrow dalej, a to niebiezpieczne ( tak samo jak w przypadku samochodow), a dobre v-breaki to 150zl na 2 kola i naprawde mozna na nie liczyc.

siedze mocno w rowerach, mialem przyjemnosci przetestowac wiele "bajkow" z roznymi hamulcami i naprwde za te cene lepiej nie patrzec w ladne tarczowki. Regularnie obrecze odtluszczaj, spradzaj klocki i graratuje ze beda dobrze hamowac, polecam kupic uklad scimano xt albo xtr 2006-7, bo maja rownolegle prowadzenie i swietnie hamuja, a kupisz je juz za male pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli naprawdę głównie jezdzisz w terenie to ten górski ok

ale jeśli zdaża Ci się sporo asfaltu to przemyśl coś takiego

http://allegro.pl/rower-crossowy-kross-crow-fitness-2012-sram-x-5-19-i2407037823.html

ten akurat w cenie się nie mieści ale rower crossowy daje radę w terenie i szybkiej jezdzie po szosie

mam tego typu Kross Grand Spin jakieś 10 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale bez tarczowych hamulcow...

 

No i ? Tarczowe niby lepsze ?

Jak już tarczowe to hydrauliczne a nie mechaniczne. Hydrauliczne są drogie w obsłudze a hamują jedynie lepiej jak masz mokre obręcze ;)

Ja dałem za rower ponad 2 tys i nawet nie szukałem z tarczami....

Dobre gumki sa :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności