Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie mowa również kilkukrotnie o wymianie samej obudowy z 3bg do 3b zeby miec ramki z wersjii po lifcie, ja sie pytam czy dobrze zrozumiałem to co wyczytałem.

A tarcze oryginalne wiem ze nie pasują a indiglo hmm zobaczymy

Obudowę możesz bez problemu wymienić,pasuje P&P.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- zmiana climatronica - prawdopodobnie on Cie właśnie ogranicza

Mozesz rozwinąc temat? Sugerujes, ze po lifcie panel (sterownik) klimatronika jest inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie miałem w pasku B5 3B 99r 1/2 FIS 115 KM AJM zegary normalne te przed liftowe, a teraz zmieniłem na te poliftowe i wszytko działa oprócz temperatury tzn. nie pokazuje mi temperatury tylko są kreski da się to zrobić żeby działało to i pokazywało temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie miałem w pasku B5 3B 99r 1/2 FIS 115 KM AJM zegary normalne te przed liftowe, a teraz zmieniłem na te poliftowe i wszytko działa oprócz temperatury tzn. nie pokazuje mi temperatury tylko są kreski da się to zrobić żeby działało to i pokazywało temp.

Pewnie masz climatronic,poczytaj w tym wątku,oraz tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1331338#post1331338 jest opisane dlaczego nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tydzień temu kupiłem passata b5, 97r 1.8T który ma podświetlenie zegarów zielone,czytałem że liczniki są różne bez fis, 1/2 fis i full fis i tu moje pytanie jaki ja mam zegar, bo wyświetla mi spalanie itp,itd w manetce wycieraczek mam dwa przyciski do zmiany między spalaniem, zegarem itp no i przycisk reset do zmiany z MFA1 na MFA2 no i resetowania. I kolejne pytanie czy mogę mieć nowszy licznik ten z navi(bodajże full fis), jeśli nie to czy mogę kupić gdzieś z podświetleniem niebiesko czerwonym, jeśli tak to proszę o podesłanie linku z allegro. z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam tydzień temu kupiłem passata b5, 97r 1.8T który ma podświetlenie zegarów zielone,czytałem że liczniki są różne bez fis, 1/2 fis i full fis i tu moje pytanie jaki ja mam zegar, bo wyświetla mi spalanie itp,itd w manetce wycieraczek mam dwa przyciski do zmiany między spalaniem, zegarem itp no i przycisk reset do zmiany z MFA1 na MFA2 no i resetowania. I kolejne pytanie czy mogę mieć nowszy licznik ten z navi(bodajże full fis), jeśli nie to czy mogę kupić gdzieś z podświetleniem niebiesko czerwonym, jeśli tak to proszę o podesłanie linku z allegro. z góry dziękuje

widzę że koledze się nawet czytać nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem cały temat i doszedłem do wniosku że wymiana licznika z 3B na 3BG jest bardzo kosztowna i pracochłonna. A czy dużo bawienia byłoby z założeniem takiego licznika http://allegro.pl/vw-passat-b5-licznik-benzyna-1-2-fis-3b0920822-i1626003423.html ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeanalizowałem cały temat i doszedłem do wniosku że wymiana licznika z 3B na 3BG jest bardzo kosztowna i pracochłonna. A czy dużo bawienia byłoby z założeniem takiego licznika http://allegro.pl/vw-passat-b5-licznik-benzyna-1-2-fis-3b0920822-i1626003423.html ??

W twoim przypadku tyle samo co z 3BG.Tu poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75803&highlight=wymiana+licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha dzięki. Czyli pozostaje mi tylko wymienić na taki http://allegro.pl/licznik-vw-passat-b5-1-8-turbo-benzyna-mfa-i1609887422.html ?? jak kupie taki to pozostaje mi tylko wyjąć stary i założyć ten tak??

Ewentualnie z pełnym Fisem,aby miał w środku oznaczenia 919.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie za odpowiedź,czyli szukam licznika z oznaczeniem 919 z niebieskim podświetleniem i MFA(bo ten zielony co mam posiada MFA)wpinam odpalam i cieszę się nowym licznikiem nieb.-czerw. głównie chodzi mi o podświetlenie bo zielone jest mdłe,ale czy poza podłączeniem wtyczek do nowego licznika muszę jeszcze coś robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki wielkie za odpowiedź,czyli szukam licznika z oznaczeniem 919 z niebieskim podświetleniem i MFA(bo ten zielony co mam posiada MFA)wpinam odpalam i cieszę się nowym licznikiem nieb.-czerw. głównie chodzi mi o podświetlenie bo zielone jest mdłe,ale czy poza podłączeniem wtyczek do nowego licznika muszę jeszcze coś robić???

Zakodować klucze i ewentualnie ustawić przebieg.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób koduje się klucze?, dam radę zrobić to sam czy muszę z tym uderzyć do elektryka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Wyczytałem z grubsza że idzie zmienić łatwo(choc nie tanio) licznik FULL FIS w Passacie B5 TDI 1/2 FIS

.nie będę szukał info jak to zrobić bo jestem na razie początkującym VAG-owcem(zanim wszystko bym wyczytał, siadł i robił to nie zrobiłbym tego i tak...;/), ale powiedzcie gdzie w podkarpackim est ktoś kto szybko i w miare tanio mógłby mi to zrobić udzielając gwarancji lub Wy jako jego klienci polecacie bo to nalepsza gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! podepne sie pod temat i prosilbym o fachowa odpowiedz. Mam paska z 2000 r no i licznik bez fisa ale juz na magistrali CAN. Kupilem licznik na allegro od fl z 1/2 fis i teraz pytanie (licznik tez do 260km/h) Czy jak go podepne to bedzie tylko trzeba dopasowac immo czy jest wiecej kombinacji (pomijajac manetke)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! podepne sie pod temat i prosilbym o fachowa odpowiedz. Mam paska z 2000 r no i licznik bez fisa ale juz na magistrali CAN. Kupilem licznik na allegro od fl z 1/2 fis i teraz pytanie (licznik tez do 260km/h) Czy jak go podepne to bedzie tylko trzeba dopasowac immo czy jest wiecej kombinacji (pomijajac manetke)?

Immo i ewentualnie ustawić przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ze jeszcze zapytam ciezko jest przeprogramowac immo2 na 3?

 

---------- Post added at 10:25 ---------- Previous post was at 10:23 ----------

 

i jescze jedno jest jakis macher w okolicach krk zeby mi to zrobil? oczywiscie odplatnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ze jeszcze zapytam ciezko jest przeprogramowac immo2 na 3?

 

---------- Post added at 10:25 ---------- Previous post was at 10:23 ----------

 

i jescze jedno jest jakis macher w okolicach krk zeby mi to zrobil? oczywiscie odplatnie:)

Nie musisz przeprogramować immo ,tylko zaprogramować kluczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności