Jump to content
arek0285

Cb na stałe!

Recommended Posts

Dziś postanowiłem zamontować moje radio President Jonny II na stałe w moim passacie b5 3b. Najlepsze miejsce moim zdaniem jest między fotelem pasażera a tunelem środkowym na wysokości miejsca gdzie znajduje sie wtyka do diagnostyki auta ( wchodzi ciasno ale fotel da sie przesuwać). Radio jest pod reką i można na niego zerkać bez problemu jak trzeba...

Roboty na jakies 2.5 godz jeśli pomyślimy i przygotujemy sobie wszystkie potrzebne rzeczy.

1) Dorobiłem uchwyt który przylega całkiem do radia. Kupiłem w tym celu listwe aluminiowa 1mm grubości w castoramie za 10zł + 2 śrubki m6 na imbus do przykręcenia radia do uchwytu (ma być na stałe przeciez)

2) demontaż panelu między siedzeniami do którego ma być przykrecony uchwyt (patrz forum)

3) demontaż fotela pasażera (maskownice za fotelem i 2 śruby pod fotelem z przodu i zatrzask miedzy tymi śrubami, nast przesuwamy fotel do tyłu UWAGA zeby nie urwać kabla od poduszek jeśli sa w fotelach.)

3) jak już mamy tunel wymuntowany to przykr do niego dorobiony uchwyt ALLLE W ŚRODEK tunelu wkładamy dużą blache 1mm grubości i blachowkretami z łbami podkładkowymi przykrecamu uchwyt do tunelu przez blache którą włożymy w środek tunelu. TAK ZAMONTOWANE RADIO NAWET łomem będzie trudno w całości wyrwać bo mimo iż fotel odsuniemy na max do tyłu to i tak będzie mało miejsca do popisu. Blacha napisze dla mało domyślnych, jest po to zeby było trudniej wyrwać radio. wiadomo wkrety można bez problemu wyciagnac z plastiku. Oczywiści będzie potrzebny głośniczek....:fajny Nie pamiętam jakie gabarety ma moje radio ale napiszcie jakie radia Wam sie udało tak zamontować. Opis na szybko robiony ale mam nadz ze wszystko wiadomo.

Edited by arek0285

Dawaj foty, DZIADU
He he widze ze to powiedzenie jest wszedzie znane :D:D:d

Arek temat założył i zniknął... A może fotek nie chce dać, bo pomysł montażu jest opatentowany???

;)

pomysł montażu jest opatentowany

Nazwałbym to standardowym.

Nazwałbym to standardowym.
Wiem. Żart ;)