Skocz do zawartości
Gość bigkamil

ABS sam się naprawił czy to cud!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigkamil

od paru miesięcy miałem problem z abs- em. kontrolka raz sie świeciła raz nie. najczesciej swiecila sie gdy auto bylo zimne a gdy sie nagrzalo to powylaczeniu zaplonu i ponownym wlaczeniu kontrolka gasla i ABS działał. wkoncu pojechalem do serwisu na diagnoze (zczytanie kodów błędów) gdy pierwszy raz podpieli tester wyszło 7 błędów - te błędy chyba sam zrobiłem gdy odpinałem kostki zeby je czyścić. potem gosc skasował te błędy i podłączył ponownie tester wywaliło ze jest popsuty zawór wylotowy z tyłu po lewej. gdy zabierałem auto z serwisu to kontrolka absu zgasła i układ dziala. od tego czasu mineło 2 tygodnie i abs normalnie działa kontrolka zawsze gaśnie. sam juz niewiem moze skaowanie bledow pomoglo albo to cuuud? MOZE MACIE JAKIES ZDANIE NA TEN TEMAT

 

Ps.

zawsze myslałem ze w tym aucie gdy sie odłączy akumlator na godzine to błędy sie kasują a tu okazuje sie ze nie dziwne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proste - od tego jest SERWIS

- skasowali błędy w samochodzie a właściciela po kieszeni.

 

- Pamiętaj następnym razem AKU odłącz najpierw.

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

właśnie oto chodzi że przed wizytą w serwisie akumlator był odłączany wielokrotnie i to na kilka godzin i błądy sie nie skasowały. troche to jest dziwne

 

kto wie dlaczego po odłączeniu akumlatora błędy sie nie kasują???

 

//ostatni raz scalam Twoje posty - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że się nie kasowały, to nie jest dziwne.

Nie wszystkie będy kasują się po odłączeniu akumulatora.

 

 

 

I weź sobie do głowy uwagę Marcina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

to jakie błędy się kasują po odłączeniu akumlatora a jakie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasują się n.p. błędy związane z nastawami początkowymi silnika.

Nie kasują się te pochodzące z crashtestu. :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

dzięki JAFO juz rozumię. a możesz coś powiedzieć na temat mojego ABS-u dlaczego nagle zaczął działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaczął działać, to tego nie wiem, ale napewno pomocnymi mogą się okazać wyciągi z komputera. One to mówią, jakie usterki pojawiały się zapisując błędy.

Ja to mogę gdybać w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DTaras

sprawa jak dla mnie będzie prosta jak powiesz co to za siedem błędów było ale ich ilość wskazuje że mozliwa jest awaria przy złączu na samej pompie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności