Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od tygodnia mecza mnie stuki w moim passacie, zaczełem zastanawiac sie co to moze byc. Z tego co wyczytałem to albo przegub albo wachacz. Jest to cichy stukot przy chamowaniu i ruszaniu z prawego przedniego koła. Czy możecie podać mi nr cześci tego wachacza? Ile tych przegubów jest? Na każde koło po dwa wewnetrzny i zewnetrzny? Chciałem wykorzystac sytuacje i kupic te cześci w polsce taniej bo kumple poleciał na wakacje :kumple Dzieki za pomoc :piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj opis nie mowi o tym ze to przegub przegub jest wtedy gdy ruszasz autem przy skreconych kolach podaj wiecej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za wtrącenie się w temat ale mam takie jedno małe pytanko: coś chrobocze (stuka) przy lewym przednim kole przy skręcie tylko w prawo i z gazem. bez gazu lub przy skręcie w lewo jest cisza :/ to będzie przegub? pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze doklanie jutro, na sto procent mam stukanie takie ciche przy chamowaniu i ruszaniu/dodawaniu gazu, na nierownosciach. Podczas jazdy po prostej na w miare dobrej powierzchni nic nie słychać. Nie wiem jak te stukanie opisac... tak jakby cos ciezkiego opierało sie o coś delikatnego, o np jak siedzimy w pasku i łokieć mocno opiera o ten podłokietnik :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to będzie przegub? pozdraVWiam

Tak to są objawy uszkodzonego przegubu. Sprawdź sobie osłony przegubów przed wymianą bo może się okazać, że obie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego skateboard

moja propozycja może jest śmieszna ale mi najbardziej słychać przegub było na rondzie, dodajesz gazu i jedziesz w kółko.... jeśli masz takie pstrykanie to przegub,

Ostatnio miałem stuki przy ruszaniu do tyłu, do przodu i się okazało że to wahacz dolny więc proponuję też to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a powiedzcie, czy wymianę przygubu łatwo jest spartaczyć?

Pytam, bo miałem problem z przegubem, wymieniłem na nowy Ruville u mechanika z którego byłem zawsze zadowolony i teraz po 4 tyś km znów zaczęło mi strzelać przy ruszaniu na skręconych kołach.

No i nie jestem pewien, czy zrezygnować z Ruville, czy pocisnąć mechanika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest taka podkładka-dystans której jeśli nie założysz może stać sie tak jak tobie choć wątpię by mechanik o tym zapomniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nie jestem pewien, czy zrezygnować z Ruville, czy pocisnąć mechanika...

 

Gdyby mechanik spartaczył, to przegub odezwałby się wcześniej, nie po 4 tysiącach.

Ja jednak zrezygnowałbym z Ruville. Mają taki rozrzut jakościowy, że szkoda gadać. Można trafić na części np. febiego w worku Ruville, a można trafić na jakąś chińszczyznę, bez nazwy. Zresztą, w przypadku przegubu lepiej wydać więcej i kupić GKN/Lobro/Spidan - wydasz 300 PLN, ale to wydatek jednorazowy, bo przecież co ile kilometrów wymienia się przegub? A święty spokój nie zna ceny;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! Tematu był już wałkowany wiele razy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z przegubami od Meylea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności