Skocz do zawartości
shu B3FAN

jak wymienic uszczelke drzwi?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nową uszczelke drzwi od strony kierowcy i chcialem ją zmienic i tu zaczyna sie problem mianowicie: ktore plastiki musze zdemontowac i jak (zeby nie polamac) szczegolnie ten plastik co nachodzi na próg! prosilbym dodatkowo o jakies foto do komentarza. widze ze bedzie z tym troche zabawy :/ dziekuje z gory za pomoc. pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastik progowy stopniowo podwazasz najlepiej idąc od jego początku...jest na metalowych zatrzaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

ściągasz te zaślepki przy pasach odkręcasz pas i ściągasz plastik górny za pasem

odkręcasz plastik dolny za pasem 2 wkręty na górze

odkręcasz 2 wkręty (1 z nich po zaślepką) i odczepiasz ten słupek przy podsufitce i szybie przedniej

odkręcasz wajchę podnoszenia maski (2 wkręty) i odsuwasz ten plastik przy owej wajsze

ściągasz próg naciskając go mocno do dołu i podważając od dołu

 

wszystkie te plastiki stykające sie z tą uszczelką do wymiany, najlepiej podważać od strony uszczelki i potem z zaczepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kolei:

ściągasz te zaślepki przy pasach odkręcasz pas i ściągasz plastik górny za pasem

odkręcasz plastik dolny za pasem 2 wkręty na górze

odkręcasz 2 wkręty (1 z nich po zaślepką) i odczepiasz ten słupek przy podsufitce i szybie przedniej

odkręcasz wajchę podnoszenia maski (2 wkręty) i odsuwasz ten plastik przy owej wajsze

ściągasz próg naciskając go mocno do dołu i podważając od dołu

 

wszystkie te plastiki stykające sie z tą uszczelką do wymiany, najlepiej podważać od strony uszczelki i potem z zaczepów

dzieki, opis pierwsza klasa :) wnioskujac z opisu to prawie calosc jest na wkrety tylko martwi mnie ten plastik progu... jestem zbytnio niecierpliwy i moze sie to zle skonczyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja te listwy na progu ściągałem zawsze ciągnąć za dolną krawędź mocno do góry i wyskakiwał. Żeby go zdjąć, nie trzeba rozbierać ani słupka ani tego plastiku koło linki maski. to tworzywo jest bardzo wytrzymałe i na pewno nic nie połamiesz, trzeba mocno szarpnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnięcie za dolną krawędź na niewiele sie zda, bo ta listwa jest zaczepiona właśnie też tam na dole.

jak już ciągnąć, to zgadza sie że za dolną krawędź, ale nie do góry tylko w stronę fotela i wtedy puszczą dolne zaczepy (takie kółeczka).

 

ja zawsze wbijam palce pod tą listwe od przodu auta, naciskam sobie od góry i ciągnę w strone fotela.

jak puszczą wszystkie, to wyciągam do góry z tych blaszek.

 

montuje na odwrót, czyli wczepiam listwę w te blaszki, i potem naciskajac ją do dołu widać jak dół zatrzaskuje sie za te kółeczka dolne.

 

PS moge zrobic fotki, bo mam rozebrane ;)

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodawaj fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za zainteresowanie :) na nastepny weekend bede z tym walczyl bo za jednym zamachem bede montowal audio a na fotkach widac ze jest miejsce pod plastikiem progowym i tam puszcze kable ze wzmaka i skrzyni :) jak cos to jeszcze bede pytal ;) pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności