Skocz do zawartości
matuch1

Wentylator od chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do osób, które znają sie na elektryce. Mój wentylator od ukladu chlodzenia jest na wykonczeniu (rzęzi i wyje na drugim biegu), mam drugi wentylator ,ale o innych parametrach jesli chodzi o moc. Stary wentylator ma 100/60W poboru, a nowy 250/150W. Pytanie: czy mogę zainstalować wentylator o tych parametrach bez jakiejkolwiej szkody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tak, ale coś kosztem czegoś.

Będzie zwiększony pobór mocy i będzie głośniejszy.

Sprawdź czy wtyczka i mocowania pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy ten drugi o większej mocy ma większą średnicę wentylatora, lub też większej powierzchni łopatki.

Ciekawi mnie także, czy stary jak i nowy wentylator przystosowane są do ciągnięcia paska klinowego drugiego wentylatora.

Co do włącznika wentylatora, to nie powinno być problemu z 2,5-krotnie większym poborem prądu ze względu na standaryzację konstrukcji włączników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sie wiąże ze zwiększonym poborem mocy?

Niestety tak.

U mnie padł i założyłem inny. Działa. Na moc nie zwracałem uwagi. Fakt, że jest głośniejszy ale szybciej chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli martwisz się o włącznik wentylatora, by nie zjarać styków, to zrób układ na dwóch przekaźnikach.

 

Jednak dobrze byłoby, gdybyś odpowiedział na moje trzy pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary wentylator to 1H0 959 455, nowy ma jeszcze na koncu literkę D. Średnica ta sama,łopatki te same i bez możliwości podlaczenia drugiego wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozumiem, że nowy wentylator przystosowany jest do założenia wąskiego paska klinowego napędzającego drugi wentylator.

Dobra.

Jeśli zrobisz tylko podmianę (zamienisz wentylatory), to nie masz się czego obawiać.

Pobierany przez niego prąd wzrośnie, ale napewno mniej, niź dwukrotnie.

 

Bo z mocami silników (a właściwie z pobieranymi przez nie prądami) jest tak, że maksymalny pobierany przez niego prąd występuje tylko przy pełnym obciążeniu silnika (w tym wypadku obciążenie będzie dużo mniejsze ze wzgledu na jeden wentylator).

W takim razie pobór prądu j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do mojego passata podejdzie taki podwójny wentylator jak jest np w vr6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak dużą masz chłodnice. Jeśli na tyle dużą że zmieści sie na niej obudowa na 2 wentylatory, to czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja mam zwalony wentylator i chce żeby miał lepsze chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABS ma pewnie taką sama chlodnice co RP, więc taką nie za dużą, nie zmieścisz dwóch wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż taki jak był, nic nie kombinuj i będzie OK. Oryginalny ma zapewnić odpowiednie chłodzenie, bez żadnego kombinowania.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności