limak8 Zgłoś #1 Napisano 23 Czerwca 2010 Witam, Jakiś czas temu zauważyłem problem z dziwnymi szumami pojawiającymi z przodu samochodu. Poniżej 50 km/h jest to raczej nie słyszalne, im szybciej tym głośniej. Można to porównać do jazdy po wyfrezowanej jezdni. Co dziwniejsze podczas lekkiego skrętu w prawo, odgłos ten milknie. Wystarczy że skręt będzie minimalny. Przy skręcie w lewo robi się głośniej niż w pozycji neutralnej. Co to może być? Ma ktoś jakiś pomysł? Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
arcir2d2 Zgłoś #2 Napisano 23 Czerwca 2010 sprawdz lozyska kol ew opony Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
limak8 Zgłoś #3 Napisano 23 Czerwca 2010 Dzięki za radę. Sprawdzę i zobaczymy co wyjdzie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skniwasserball Zgłoś #4 Napisano 23 Czerwca 2010 Zobacz czy nie masz wyząbkowanych opon - co prawda to dolegliwość 4x4 ale warto rozpocząć od opon. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Slaweeek Zgłoś #5 Napisano 23 Czerwca 2010 ja obstawiam na łożysko w prawym kole, jak skręcasz w prawo to prawe koło jest odciążane, dociążane jest lewe i wtedy odgłos milknie, jak skręcasz w lewo, to prawe koło jest dociążane i odgłos się wzmaga, żebyś na darmo nie wymieniał łożyska, przełóż koła tak jak koledzy pisali z prawej na lewą stronę i zobacz czy coś się zmieniło. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach