Skocz do zawartości
orlik

Jak rozebrać tylne pasy bezpieczeństwa i tylną półkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio coś mi się dziwnie hałasuje w okolicach tylnich pasów bezpieczeństwa. Jakby jakaś śrubka się poluzowała, i podczas jazdy na nierównościach jakiś element plastikowy nie trzyma sie tak jak powinien, cały czas się telepie. Nie mogę tego zlokalizować. Nijak nie mogę tego rozebrać do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% słyszysz pękniętą sprężynę amorka :P ale sprawdzić nie zaszkodzi

1. ściągasz osłony mechanizmów pasów (te szpary przez które wychodzi pas z napinacza). Duży śrubokręt wkładasz mniej więcej gdzie czerwona kropa i podważasz, mocno ciągnąc do siebie

34713462.th.jpg

 

2. ściągasz plastiki obok napinacza (wkręt + zatrzaski)

3. Przednią część półki odczepiasz od zatrzasków (3 od strony bagażnika), tylną część odpinasz przesuwając półkę do przodu lub do tyłu (nie pamiętam).

jak masz roletę, to musisz ją wykręcić (3 lub 3 śruby M5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zdjąć osłony przednich pasów? Za grzyba nie wiem jak zdjąć te na słupkach bo wajcha od regulacji przeszkadza a nie da się jej końcówki zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie da się jej końcówki zdemontować.

chodzi Ci o tą dźwignię do regulacji wysokości pasa? jeśli tak to ona jest wciskana, musisz baaardzo mocną ją pociągnać do siebie albo podważyć śrubokrętem, z siłą, bo tak to schodzi, potem sruba z mocowania pasa, tam jest 17 lub 19 juz nie pamietam i oslona slupka schodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o tą dźwignię do regulacji wysokości pasa? jeśli tak to ona jest wciskana, musisz baaardzo mocną ją pociągnać do siebie albo podważyć śrubokrętem, z siłą,

Dokładnie o tą, tylko właśnie próbowałem i nie mogłem wyrwać... mam nadzieję, że nikt nie wkleił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wszystko w linku ... nawet fotki są https://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=823951&postcount=12

 

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

 

Tam jest coś jakby zatrzask rozprężny i trzeba bardzo mocno szarpnąć żeby wyskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się:

Tylne pasy od wożenia fotelika mi się porozciągały. Już trudno nawet "ręcznie" je do końca zwinąć. Kiedyś jak wymieniałem mcpersony z tyłu to coś grzebałem w tych pasach, ale już nie pamiętam czy to coś dało ... :confused: Czy jest jakiś sposób na naciągnięcie tych pasów :?:

 

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś sposób na naciągnięcie tych pasów
Ja podam ci półśrodek który jak na lamerską metodę działa,otóż wyciągasz pas na całą długość i prikasz po nim plakiem, z jednej i z drugiej strony, u mnie po takim zabiegu zwijają sie jak ta lala , wczęsniej szło to jak krew z nosa :P

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podam ci półśrodek który jak na lamerską metodę działa,otóż wyciągasz pas na całą długość i prikasz po nim plakiem, z jednej i z drugiej strony, u mnie po takim zabiegu zwijają sie jak ta lala , wczęsniej szło to jak krew z nosa :P

pzdr

Hehe, jutro spróbuję bo jeden już nie współpracuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prikasz po nim plakiem, z jednej i z drugiej strony

 

Spróbować nie zaszkodzi, ale ...

W jaki sposób Ty wpadłeś na taki patent :?::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehee zaobserwowalem że wyczyszczony na wigotno pas nie chciał działać a psikany plakiem tak :bry2 , jakoś przy porządkach i sprzataniu w aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary i sprawdzony sposób, można jeszcze psiknąć na górny śizg mocujący pas do słupka, +10 do poślizgu i większa przyjemność :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podam ci półśrodek
Dzisiaj potraktowałem silikonem w sprayu i smigają jak nówki :D:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę u siebie powtórzyć do pas kierowcy po dwóch latach od ostatniej "operacji" odmawia. Ale toi tak dobry czas:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności