Skocz do zawartości
WW

Wymiary świateł do jazdy dziennej.

Rekomendowane odpowiedzi

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/...ic.php?t=48238

 

Tu jest wszystko jak przestawić.

Jeśli ustawisz sobie vagiem dzienne relizowane przez halogeny to wtedy wszystko będzie działać jakby były fabrycznie, będą się zapalać automatycznie, gasnąć przy zmianie na mijania. Jak masz czujnik zmierzchu to będzie również automatycznie dostosowywał światło. Było masę tematów na forum, poszukaj.

 

oki czyli zapala mi się automatycznie i będą świeciły tylko halogeny ? zegary nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amerykanskim masz same przednie mijania lub przeciwmgielne i zupełnie nic więcej.

W skandynawskim świeci wszystko jak przy mijania, więc również deska, tylko możesz ustawić zamiast mijania halogeny.

 

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

 

Oczywiście jeśli chcemy być całkowicie legalni to można sobie włożyć coś zamiast halogenów. Wybór duży.

To jest najlepsze wyjście, bo oryginalna część skody idealnie pasująca wyglądem za to cena 700-1000

LED_SKODA.jpg

 

Sa jeszcze takie za 300, też porządne

http://auto-west.pl/allegro/h16w_02.jpg

 

No i jedyne porządne z tanich. Całkowity koszt nie przekroczy 100 zł, polskie, firmy która tym się zajmuje, a nie jakiejś tam chińskiej firmy krzak.

http://sklep.wesem.pl/7/6713/Swiatla_do_jazdy_dziennej_typu_LOR6

Niewątpliwie najlepszy stosunek jakości do ceny. Jak ktoś z okolic krakowa to nawet może sobie podjechać.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest najlepsze wyjście, bo oryginalna część skody idealnie pasująca wyglądem za to cena 700-1000

Witam.

Jesteś pewny, że bez przeróbek mechanicznych będzie pasowało do B6? Było by super.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi o tym nie wiadomo, żeby pasowało bez przeróbek. Trzeba obczaić jakie są różnice w mocowaniach.

Raczej chodzi mi o wygląd tych ledów- mają kształt taki sam jak halogeny w grupie vw, nawet są odpowiednio ścięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co, tak czytam i czytam i stwierdzam, że nie macie co z kaską chyba robić :P

... po co kombinować, ja mam ustawione halogeny jako światła do jazdy dziennej (USA), żaróweczki osram jakieś tam super white extra, albo jakoś tak i jest OK, dodatkowo, można przecież regulować natężeniem świateł i nie tylko halogenów ;), tak żeby nie świeciły pełną mocą, np.: na 50% < wystarczy VCDS :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, co, tak czytam i czytam i stwierdzam, że nie macie co z kaską chyba robić

... po co kombinować, ja mam ustawione halogeny jako światła do jazdy dziennej (USA), żaróweczki osram jakieś tam super white extra, albo jakoś tak i jest OK, dodatkowo, można przecież regulować natężeniem świateł i nie tylko halogenów , tak żeby nie świeciły pełną mocą, np.: na 50% < wystarczy VCDS

Pozdrawiam

Jakbym nie miał co z kasą robić, to zrobiłbym tak jak piszesz i nie przejmował się mandatami. Takie rozwiązanie nijak się ma do przepisów, przeciwmgielne to nie światła do jazdy dziennej, na kloszu nie masz wybite RL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie rozwiązanie nijak się ma do przepisów
i właśnie dlatego "można" tak jeździć ;)

Jeszcze mi nikt nie zwrócił uwagi, to tak jak z tymi co na hidach jeżdżą, a przeszkadzają bardziej niż "przyćmione" halogeny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"przyćmione" halogeny.
Chętnie bym zobaczył taka fotkę jak to się prezentuje czy warto to ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba ich przyćmiewać. Przecież w dzień te światła nawet na pełnej mocy nie oślepiają, bo niby jak. Moc taka jak mijania, a jeszcze bardziej świecą w asfalt. Teraz coraz więcej aut ma dzienne, więc nikt nie zwróci na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym zobaczył taka fotkę
nie wiem, czy na fotce to będzie widać ..

a tak przy okazji, zwróciliście uwagę, że dużo skodzin (tych nowszych) tak jeździ ? ;) W skodzie (octavia, superb) ustawiają halogeny jako światła dzienne, tyle, że nie wiem czy tam jest:

na kloszu nie masz wybite RL

trzeba by było sprawdzić, ale na bank "dzienne" takie mocne to nie są ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat "b7" też ma dzienne w zderzaku koło przeciwmgłowych. O ile się nie mylę, w dziennych powinna być żarówka min 21W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej przeciwny jeździe na światłach mijania w dzień i przeciwmgłowe jako światła dzienne moim zdaniem nie są gorsze od mijania, ale mój brat dwa razy ledwo wymigał się od mandatu za przeciwmgłowe przednie. Jakby nie to, że mogę dostać za to mandat to bym w tej chwili poszedł przestawić na tryb amerykański w przeciwmgłowych. Ale jak za cenę jednego czy dwóch mandatów mogę legalnie jeździć bez kompletu oświetlenia to się ostro zastanawiam nad światłami do jazdy dziennej. Obecnie na dzień mam tryb skandynawski i zmniejszone natężenie w światłach mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak przy okazji, zwróciliście uwagę, że dużo skodzin (tych nowszych) tak jeździ ?

Skody mają tam dwie żarówki. Do p-mgłowych i dziennych. Podobnie nowe polo czy passat b7 bez ksenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skody mają tam dwie żarówki. Do p-mgłowych i dziennych. Podobnie nowe polo czy passat b7 bez ksenonów.
etka mówi inaczej, a bynajmniej nie mogę tego znaleźć.

 

schowek01mh.th.jpg

 

w octavi, to już w ogóle.

masz może jakiś załącznik o tych żarówkach ??.

Pozdrawiam

ps.DADRL < przydała by się jakaś wlepa na auto, na tę okoliczność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
etka mówi inaczej, a bynajmniej nie mogę tego znaleźć.

 

 

 

w octavi, to już w ogóle.

masz może jakiś załącznik o tych żarówkach ??.

 

Zobacz dokładnie na zdjęcie, które wkleiłeś na nr. 2A, 3 i 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz może jakiś załącznik o tych żarówkach ??.

http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=20892&test=307

http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=36188&test=498

http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=29604&test=426

http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=29618&test=426

Widzisz dwie żarówki i dwa osobne odbłyśniki?

 

W superbach z początku produkcji nie było świateł dziennych, dopiero po pewnym czasie się pojawiły.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz dokładnie na zdjęcie, które wkleiłeś na nr. 2A, 3 i 6.
faktycznie :rumieniec

... ale to nie zmienia faktu, że i tak będę jeździł na halogenach jako światła dzienne :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto jakim wymaganiom muszą sprostać światła do jazdy dziennej:

Dodatkowe lampy można umieścić np.: na przednim zderzaku. Zgodnie z przepisami określającymi warunki technicznymi dopuszczenia samochodów do ruchu, odległość między lampami musi wynosić co najmniej 60 cm, a wysokość od powierzchni drogi od 25 do 150 cm. Jednocześnie światła nie mogą być dalej niż 40 cm od bocznego obrysu pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności