Skocz do zawartości
WW

Wymiary świateł do jazdy dziennej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakie powinny być wymiary świateł do jazdy dziennej, LED, alby idealnie" dopasowały się do obu kratek ?.

 

Wczoraj miałem w reku naprawdę fajne światła, ale po pierwsze nie pasował łuk klosza a po drugie były za długie. Trzeba by ciąć kratki wlotowe.

Przypuszczam, że są światła dopasowane do naszych pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do kolegi. Czy montowaliscie LEDy w swoich autach jako oświetlenie do jazdy dziennej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez proponowalbym te. Lampy ktore podal kolega mati sa beznadziejne. Widzialem na zywo i ledy ktore niby tam sa swieca tak slabo ze trzeba sie przyjzec. Beznadzieja totalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest coś ciekawego do naszych pasków , jest nawet fotka z takimi światłami, tylko mnie interesuje podłączenie by działały gdy przełączy się światła na automatyczne światła a na 0 by nie działały

http://www.allegro.pl/item1059304526_swiatla_do_jazdy_dziennej_hella_10_led_ledayline.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ma głębszy sens.

Światła dzienne "led" przerabiałem dość dokładnie, montując je do poprzedniego samochodu. Właśnie wnioski z jego eksploatacji pozwoliły mi sformułować pytanie.

Wszystkie światła , jakie ja widziałem, mają diody wmontowane równolegle do klosza !!!.

Jeśli lampa/klosz jest zaokrąglony, jak przód naszych pasków, to diody niestety też. W efekcie jedna czy dwie świeca dokładnie do przodu a pozostałe radośnie oświetlają pobocze !!!.

Takie światło, mimo, ze na kloszu ma RL, nie nadaje się do używania, jako dzienne.

Wszystkie diody powinny być zamontowane równoległe i świecić prosto do przodu a tylko klosz zaokrąglony zgodnie z krzywizną przodu naszego samochodu.

Dopiero taka lampa święci dobrze i jest bezpieczna.

 

Używanie świateł do jazdy dziennej, to w moim przypadku nie tylko walczenie z urzędasami ich własną bronią ( głupi nakaz jazdy na światłach) ale i też bezpieczeństwo.

W moim B3, aby lampa świeciła do przodu, musiałem jej zewnętrzne końce mocno wysunąć z kratki. To nie wyglądało najlepiej.

W obecnych chciał bym tego uniknąć.

Stąd pytanie o "pasujące" światła do naszych samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to Ci moze pomoc jesli znasz angielski troche.

"This is what I meant by the AUDI LEDs point to the same degree in direction. Took me about 5 mins to illustrate this but gets the point across. Plus, with the illustration of the OEM AUDI LEDs, also shows that each individual LED has its own dedicated housing/reflector, thus increasing illumination being projected forward, and increasing the surface area of light visible, upon looking towards them (ie. other drivers), making them really noticeable in direct sunlight. The housings also create dark shadows inside of them so the LED still remains bright in the sunlight as you're looking at a light source in a confined dark space(housing)."

leds.jpg

 

Fotki oraz text zapozyczone z innego forum. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście kolegi Wojtka bardzo rozsądne. To fakt, że montując już światła do jazdy dziennej należy wziąć pod uwagę ich skuteczność. Przecież nie chodzi tu o kolejny "bajer" tylko jak dla mnie o ohgraniczenie poboru prądu podczas jazdy. Myślę, że należałoby sprawdzić, czy uda się uzyskać wymaganą odległość 60 cm między światłami, mocując je na przedniej kratce. A może na listwach zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Di-Marco

u mnie dzienne rozwiązałem w taki sposób że w wymontowanych kratkach od tylnej części umocowałem lampy dzienne Helli z atestem , rówmolegle do osi pojazdu o mocy 2 x 9 W i moje spostrzeżenia są takie że im dalej od auta tym lepiej jest ono widoczne ( nawiasem mówiąc jest on do sprzedania 2004r Tdi bezwypadkowy igła- kupiłem nowszy model )

http://allegro.pl/vw-passat-variant-1-9tdi-trendline-bezwypadkowy-i1370070363.html#gallery

PC044122.JPG

Edytowane przez Di-Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w końcu jakie najlepiej zainstalować w kratkę do b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie, po co nam jakieś Ledy instalacje i kombinacje skoro moim zdaniem mamy światła dzienne zapraszam do obejrzenia fotki która przygotowałem dotyczy to oczywiście reflektorów z Bi Xenonami. http://img683.imageshack.us/f/dziene.jpg/ Dodatkowo niby można w kompie przestawić aby świeciły tylko światła postojowe przednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale co wsadzić, w sensie LED, w miejsce postojówki żeby świeciło na tyle dobrze, żeby można było jeździć na tym jak na dziennych? Tam siedzi standardowo oprawka na żarówki W5W i wszelkie diody SMD i tak marnie świecą, a miejsca jest tam jak na lekarstwo (mówię o kloszu lampy na żarówkę postojową). Żeby chociaż miejsca było dużo to można by wsadzić konglomerat 10SMD i może by świciło jakoś sensownie ale .... ale tam nie ma miejsca po prostu :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie skoro masz w swoim paski bi xenon zapal postojowe i zobacz z daleka jak one mocno świeca nawet na załączonym zdjęciu. Według mnie to świecą zdecydowanie dobrze i wystarczająco na światło dzienne. http://img683.imageshack.us/f/dziene.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świecą tak jak na zdjęciu tylko o wiele słabiej. Na zdjęciu to jest tak zrobione, że wygląda jakby moc była taka sama jak w audi. A w a6 jest żarówka 21W do jazdy dziennej.

Mniej się będziesz rzucać w oczy jak będziesz jeździć na p-mgielnych jako dziennych, jak coraz więcej osób to praktykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak znalazłem podobny temat ktoś go już poruszył aby się tylko dowiedzieć, a co się okazało to jeden aso mądry ostawił to o co mi chodzi jako światła dzienne

 

Temat : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=24795

 

Fotka : http://img27.imageshack.us/i/zdjcie001kly.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotka. Jakbyś zapalił świeczkę to by z taką samą mocą świeciła w ciemnym pomieszczeniu.

Światła pozycyjne mają kilka W i są za słabe, żeby robiły za dzienne, sam tego próbowałem, będą Ci mrugać światłami, policja zwracać uwagę. Problemu się pozbędziesz jak wykorzystasz halogeny jako dzienne. I to nieważne czy ręcznie uruchamiane na pełną moc, czy ustawisz sobie w komputerze tryb skandynawski z wykorzystaniem halogenów na 40% mocy.

Świecą mocno i autko się nie wyróżnia w tłumie. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem masz ustawione halogeny ??? Za dawnych czasow to gonili jak swiecily sie halogeny bo mozna je uzywac tylko jak jest mgła. Masz moze fotke jak masz przedstawione to w kompie i jak to swieci mniejszym swiatłem i jak sie zapalaja same?? po odpaleniu?? Jaki koszt w aso za takie swiatła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48238

 

Tu jest wszystko jak przestawić.

Jeśli ustawisz sobie vagiem dzienne relizowane przez halogeny to wtedy wszystko będzie działać jakby były fabrycznie, będą się zapalać automatycznie, gasnąć przy zmianie na mijania. Jak masz czujnik zmierzchu to będzie również automatycznie dostosowywał światło. Było masę tematów na forum, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności