Skocz do zawartości
Kukizb5

LPG B5 1.8 125 km Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ponieważ kupiłem auto z gazem i na gazie skakały obroty , były znacznie gorsze osiągi i spalał 15 litrów więc oddałem auto do serwisu. Tam powedzieli ze króciec od jakiegoś węzyka ciśnieniowego był wrwany wiec wężyk nie był podłaczony(chyba do reduktora) naprawili to, wyminili filtry, ustawiali itd. Odebrałem auto i osiagi są nadal widocznie gorsze( moze tak musi byc?) obroty juz mniej szaleja a co do saplanie to jeszcze nie wiem. ale w ciągu 3 dni 3 razy zdarzyło mi sie,że auto po odpaleniu jak ma sie przełączyć na gaz zadławia się, idzie dalej na bęzynie, kontroli od gazu mrugają i piszczy. Nie moge wytedy wyłaczyc w ogole gazu dopiero po zgaszeniu auta. Jak przejade z 2 km to gaz dziala dalej normalnie. Pierwszy raz tak sie stalo jak zgaslo mi auto na gazie. Co to może być? świece czy co bo już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora to jest generacja instalacji? Powodem falujacych obrotow moga tez byc swiece oraz kable. Jednak ja bym obstawial, ze wina tkwi po stronie instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie reduktora.Nie trzyma ciśnienia i leje na postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn już ten przewod ciśnieniowy jest podlaczony bo tam obudowa byla wymieniona... mimo to może to być wina reduktora? czyli byłby do wymiany? droga to część? i leje na postoju tzn ze daje za duzo gazu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw powiedz co tam masz zamontowane ? Może jakaś fotka spod maski jak nie wiesz co masz ? Ile razy można prosić o to samo - jest sto rodzajów instalacji , skąd mamy wiedzieć którą akurat ty masz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podam dokładniej, mogłem od razu to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://yfrog.com/6b20100617107j

http://yfrog.com/g420100617106j

http://yfrog.com/jo20100617105j

http://yfrog.com/7f20100617103j

 

To sa zdjęcia, co może byc przyczyna? pali 12,5 litra gazu w czym ok 60% to trasa. I jak auto zgaśnie na gazie to pozniej nie chce sie przelaczyc na gaz tylko piszczy, dopiero po przejchaniu jakis 20 km gaz dziala normalnie (dzisiaj tak mialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ok. Jedynie co mi przychodzi do głowy to problem z reduktorem. Koszt 200-300 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze :) może to być problem bo tak jak mówie, sprawdzili teoretycznie instalacje, też powiedzieli że jest ok ustawili itd. Tylko zastanawia mnie że skoro wymieniali obudowe reduktora to widzieli go w środku więc możliwe jest że nie zauważyli usterki? Dzisiaj znów wariowała instalacja, nie chciało sie przełaczyc na LPG dopiero po dluższej drodze na benzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z elektrozaworem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sam już nie wiem... W przyszłym tygodniu robię rozrząd to każę też świece wymienić, zobaczę czy coś się zmieni i muszę się umówić do jakiegoś serwisu z tym gazem.

Zna może ktoś dobry punkt na terenie Łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy reduktor w tym Passku nie powinien być zamontowany wzdłuż a nie poprzecznie do kierunku jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to ja nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności