Skocz do zawartości
piwo

próba naciągnięcia na naprawę turbiny - przestroga dla innych użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Opowieść w zasadzie oprócz przestrogi nic nie wnosi - ale może kogoś ustrzeże przed wydaniem kupy kasy. DOdam, ze nie jestem mocny w mechanice ...

 

Od jakiegoś czasu mój pasek przy szybszej jeździe informował mnie, że brak mu jest oleju. Pojechałem z tym do warsztatu w Warszawie i ku mojej rozpaczy gość powiedział, że turbina ma uszkodzone uszczelnienie i gubi olej. Powiedział, że konieczna jest regeneracja i to szybko, bo jak walnie, to olej pójdzie w układ wydechowy itd wtedy bieda straszna.

Dodatkowo powiedział, ze wymontuje turbinę żeby sprawdzić, czy nie ma luzów itd - zadzwonił po 2 godzinach i powiedział, że na szczęśćie według niego nie ma -ale namawia na naprawę turbiny i to szybko - niestety koszt to może być nawet 2 000 pln.

Jakoś nieufny jestem z natury - próbowałem pisac o poradę na forum, ale posty były regularnie usuwane ;-) - w końcu dowiedziałem się, ze kolega na mazurach prowadzi warszat i zajmuje sie tuningiem i przy okazji też "robi" turbiny.

No i postawiłem passata do niego. Zadzwonił po jakimś czasie zdumiony informując mnie, że turbina jest suchutka, a EGR zarzygany jest olejem. Co więcej - turbina od nowości nie była według niego wyciągana, a przynajmniej nie w ostatnim czasie. No i okazało się, że zamiast 2 000 pln kosztowało mnie to 150 PLN dlatego, że wybrałem właściwie warsztat.

 

pozdrawiam i przestrzegam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może żeby uniknąć niepotrzebnych komentarzy i ewentualnych roszczeń ze strony ewentualnie pomówionego - zostaw namiar na warsztat, który postawił Ci wstępną diagnozę bez pisania czegokolwiek dodatkowego, a temat pojawi się jakimś sposobem w dziale "odradzam" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj takze namiar na dobrego fachowca z mazur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiaru na warsztat wolę nie podawać, choćby dlatego, że koleś, któy to zrobił już tam nie pracuje - rozmawiałem z właścicielem - wyleciał za podobne rzeczy, a warsztat mimo tego kilka razy mi pomógł.

 

Co do namiarów na mechanika z Mazur (zajmuje się też podkręcaniem, robi samochody na zawody, na wyścigi na ćwierć mili itd)

 

KFR MOTORS - PAWEŁ RYDEL, KĘTRZYN UL.ZBOŻOWA 11 tel.692 972 972

 

Ja skorzystałem z wirusa i innych usług warsztatu i jestem baaardzo zadowolony.

 

to chyba ich strona (jeszcze ze starym adresem)

http://www.kfrmotors.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krzesło z takim majstrem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega, który ma audi a4 w AVF-ie też się dał tak naciągnąć. pracuje w danii i raz nz 3 tygodnie gania do polski. jego mechanik powiedział mu, że jak robi takie trasy, to przy tym przebiegu (około 250k) turbina mu niedługo padnie, wyssie olej z silnika i stanie gdzieś w niemcowni. zapłacił 1400zł, oddał swoją sprawną turbinę i wsadzili mu regenerowaną :zeco z autem nic kompletnie się nie działo przed wymianą, więc takie przypadki się zdarzają. za niewiedze się płaci:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oddał swoją sprawną turbinę i wsadzili mu regenerowaną

 

i jest duże prawdopodobieństwo że ta regenerowana szybciej siądzie jak tamta którą oddał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jest duże prawdopodobieństwo że ta regenerowana szybciej siądzie jak tamta którą oddał

A nie działa to przypadkiem w ten sposób ze naciąga się klienta na wymianę dobrego podzespołu, później ładnie czyści zewnętrznie, i twierdząc ze jest zregenerowane naciąga się następnego klienta na to samo, i tak w kółko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jest duże prawdopodobieństwo że ta regenerowana szybciej siądzie jak tamta którą oddał
ja to wiem i WIEDZIAŁEM, ale mój koleszka NIE!
A nie działa to przypadkiem w ten sposób ze naciąga się klienta na wymianę dobrego podzespołu, później ładnie czyści zewnętrznie, i twierdząc ze jest zregenerowane naciąga się następnego klienta na to samo, i tak w kółko?

całkiem możliwe:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
później ładnie czyści zewnętrznie, i twierdząc ze jest zregenerowane naciąga się następnego klienta

Albo tego samego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie działa to przypadkiem w ten sposób ze naciąga się klienta na wymianę dobrego podzespołu, później ładnie czyści zewnętrznie, i twierdząc ze jest zregenerowane naciąga się następnego klienta na to samo, i tak w kółko?

A jakie tam regenerowane? Taki Ci powie: "Panie nówka, oryginalna a nie jakiś tam regenerowany bubel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

przemyją benzynką i się błyszczy jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności