Skocz do zawartości
kres

Centralny zamek - coś chyba nie styka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Otóż centralny w moim B3 od jakiegoś czasu coraz częściej nie chce zamknąć drzwi (żadnych). A oto objawy:

- od środka bolcem zawsze idealnie zamyka i otwiera wszystkie drzwi i klapę

- od zewnątrz kluczykiem zawsze otwiera wszystko, ale już rzadko zamyka (i to z obu drzwi podobnie). Jak już uda się zamknąć, to po ok. minucie dopompowuje jeszcze trochę i wszystko git.

 

Po dokładnym osłuchaniu pompki okazuje się, że jak zamykam bolcem od środka, to chodzi głośniej i jakby bardziej zdecydowanie (super), a jak próbuję zamknąć kluczykiem, to tak jakby niemrawo, ledwo co. Czasami pomaga wesoła kombinacja kluczykiem: 2 razy w prawo, raz w lewo, 3 razy w prawo, aż w końcu załapie i zamknie. Z drugich drzwi podobnie, choć być może częściej statystycznie udaje się zamknąć :)

 

Podejrzewam, że pneumatyka OK, a problem leży w elektryce. Czy przetarty kabelek w tylnych drzwiach może robić takie cuda? Czy odmrażacz + WD mogły mi napsuć w stykach?

 

Dodam, że przy otwieraniu, pod sam koniec odsuwania bolców, z okolicy tylnych prawych drzwi słychać czasem głośne stuknięcie, jakby ktoś z gumy od majtek z całej siły strzelił w blachę od drzwi. Wcześniej tego nie było.

Edytowane przez kres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, czytałem, czytałem i dokładnie takich samych objawów nie znalazłem. Myślę, że trzeba zacząć od klamki kierowcy, ale dlaczego to samo dzieje się od klamki pasażera ?

 

A może zacząć od tylnych drzwi i tam coś się blokuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z okolicy tylnych prawych drzwi słychać czasem głośne stuknięcie

To nie w drzwiach tylko raczej przy klapce wlewu paliwa.

Do przeglądu wężyki-czy szczelne i pompka centralnego-czy nie zaśniedziały styki itp,itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow podobny problem jak u mnie tylko odwrotnie bo mi nie otwiera... ;)

ja swojego nie rozwiązałem, więc niestety na razie nie pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- od środka bolcem zawsze idealnie zamyka i otwiera wszystkie drzwi i klapę
Jeżeli zamykając od wewnątrz wszystko ok to pneumatyka napewno jest ok.

Na 90% uszkodzony kabelek przy wkładce zamka lub sam stycznik w klamce.

Na początek ja bym odkręcił klamkę(jedna śrubka(jeżeli ori to z lewym gwintem)) i obejrzał kabelki przy klamce.(sądzę że na tym się skończy)

Jeżeli tam będzie wyglądało wszystko ok to następnie zdjąłbym boczek drzwi i dobrał bym się do wtyczki(złączki) tej z trzema kabelkami. Trzeba ją rozpiąć. Od strony instalacji (nie od kalmki) na jednym kabelku będzie na stałe "+" a dwa pozostałe to otwieranie i zamykanie. Jak zewrzesz z którymś z nich ten plus to auto się zamknie lub otworzy. Jeżeli będzie się auto normalnie zamykało i otwierało to padnięty masz stycznik w klamce. Jeżeli nadal auto ci się nie będzie chciało zamykać to musisz iści po nitce do kłębka szukając uszkodzonego kabelka najprawdopodobniej uszkodzony będzie między drzwiami a słupkiem.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności