Skocz do zawartości
Dodi79

Zagadka - prosze o wyjasnienie...

Rekomendowane odpowiedzi

mam w kupnie samochód...mały przebieg, i ogólnie wszystko jest ok... na oko jest wszystko prościutkie ( szpary wszedzie itd.) sprawdzany był profesjonalnym czujnikiem lakieru przez lakiernika we wszystkich mozliwych miejscach ( wszystkie wnęki drzwi - bagażnika i wszystkie elementy) wszedzie wychodzi ze jest orginalny lakier i nie był powtornie malowany... no normalnie nie ma sie do czego przyczepic...ale sprawdzając VIN w serwisie mozna odczytać z historii ze samochód miał wymieniane drzwi oraz prostowany przedni słupek w niemczech...pytam się tego co sprawdzał mi to w kompie czy jest mozliwośc wyprostowania słupka bez grama szpachli i pomalowanie go taka warstwa lakieru jak orginał???... on zrobił na to rybie oczy i nie wiedział co powiedziec...historia ta co mi pokazał w kompie była napisana troche po niemiecku troche po polsku... i własnie te rzeczy ( słupek i drzwi było napisane po polsku) nie wiem czy oni maja jakis program co odrazu tłumaczy to z niemieckiego na polski??/ ale dlaczego w takim razie nie przetłumaczył całej historii tylko te dwie rzeczy i wogole co mam o tym myslec???? jak dla mnie bardzo dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz gdzie inndziej historie czego sie spodziewasz w salonie ktory sprzedaje auto ze dowiesz sie wszystkiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie salon sprzedaje tylko prywatny człowiek, ktory sprowadził to auto z niemiec... sprawdzane to było w serwisie w warszawie u szewczyka a gosciu jest spoza warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może były założone elementy w kolorze auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ze słupkiem??? skoro jest napisane ze był prostowany to powinny byc jakies slady i napewno powtornie malowany a tam jest orginalny lakier i zero szpachli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w serwisie mozna odczytać z historii ze samochód miał wymieniane drzwi oraz prostowany przedni słupek w niemczech...pytam się tego co sprawdzał mi to w kompie czy jest mozliwośc wyprostowania słupka bez grama szpachli i pomalowanie go taka warstwa lakieru jak orginał???

Zależy co można rozumieć przez "prostowanie".

Dla mnie wygląda to tak: gdyby ten słupek był poważnie ruszony to ucierpiał by również przedni błotnik. A tym konkretnym przypadku wygląda na to że ktoś otworzył drzwi (nie patrzył czy coś jedzie) a drugi w nie wjechał. Drzwi do wymiany i prostowanie słupka jak się patrzy. Ale czujność trzeba wzmóc ;)

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale zadnych znaków prostowania a tym bardziej powtornego malowania tego słupka nie widac...!! czujnik lakieru na długosci całego słupka wykazuje takie same wartosci ok 75 mikronów... czyli orginał!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak może być wpis w bazie auta serwisowanego w Niemczech po polsku. Rodzi sie pytanie: czy ktoś może ingerować we wpisy w takiej bazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rodzi sie pytanie: czy ktoś może ingerować we wpisy w takiej bazie?

 

Raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem jak może być wpis w bazie auta serwisowanego w Niemczech po polsku. Rodzi sie pytanie: czy ktoś może ingerować we wpisy w takiej bazie?

 

widziałem to na własne oczy w kompie...niektóre pozycje były napisane po niemiecku i serwisant nawet nie umiał ich przetłumaczyc a niektore były po polsku, miedzy innymi własnie te o drzwiach i słupku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zadnych znaków prostowania a tym bardziej powtornego malowania tego słupka nie widac...!! czujnik lakieru na długosci całego słupka wykazuje takie same wartosci ok 75 mikronów... czyli orginał!!!
Słupek wymieniony. Może nie był prostowany a wymieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał Dodi79

ale zadnych znaków prostowania a tym bardziej powtornego malowania tego słupka nie widac...!! czujnik lakieru na długosci całego słupka wykazuje takie same wartosci ok 75 mikronów... czyli orginał!!!

 

Słupek wymieniony. Może nie był prostowany a wymieniony.

 

jest napisany ze prostowany... jakby był wymieniany to jeszcze gorzej by było widac... a mysmy wszystkie uszczelki sciągali i wszystko bylo jak w orginale, nie widac było zadnej ingerencji, zadnych sladów napraw. przeciez do wymiany słupka trzeba by było tez zdejmowac deske rozdzielcza, sruby nie naruszone obsolutnie zadnych sladów ingerencji... ja sie skłaniam coraz bardziej ze to jest jakis "wał" ze strony serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem to na własne oczy w kompie...niektóre pozycje były napisane po niemiecku i serwisant nawet nie umiał ich przetłumaczyc a niektore były po polsku, miedzy innymi własnie te o drzwiach i słupku...

 

Skoro po polsku to musiał być wpis siła rzeczy w polskim ASO. Jeśli masz dostęp jeszcze sprawdź jakie ASO dokonało wpisu.

 

Ps. I ten tytuł wątku taki wiesz ;) Napisz coś konkretniej w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro po polsku to musiał być wpis siła rzeczy w polskim ASO. Jeśli masz dostęp jeszcze sprawdź jakie ASO dokonało wpisu.

 

samochód jest sprowadzony do polski przed miesiącem, jest jeszcze na niemieckich orginalnych blachach, ta niby naprawa jest wykonana w 2008 roku wiec 2 lata temu przy przebiegu 17 tys km , teraz ma 27 tys. W serwisie mowili ze przebieg sie zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który to słupek? Środkowy, przedni? Jak przedni to pod blotnikiem nie będzie widać, że byl prostowany. oczywiście przy malym uszkodzeniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro po polsku to musiał być wpis siła rzeczy w polskim ASO.

A może gość z ASO wrzucił dokument w wersji po niemiecku do translatora? Pierdoły typu "drzwi", "słupek" mu przetłumaczył a reszty fachowych określeń nie dał rady? Nie rozpędzajcie się za bardzo ;)

Powtórzę:

Zależy co można rozumieć przez "prostowanie".

Może był tak niewiele zgięty że nie trzeba było go lakierować po prostowaniu?

Zresztą ja robię tak: mam wątpliwości - nie kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wymieniali zawias na słupku i wpisali prostowanie słupka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO mają chyba jakiś prosty system tłumaczący historię auta :)

 

U mnie było przetłumaczone tak: wymiana odrzutnika wody :D

także nie wiem jak to jest z tym tłumaczeniem - odrzutnik hehe

 

 

 

Może nie chodzi o słupek boczny tylko o jakiś element, który

po tłumaczeniu zyskał nazwę "słupek"

 

 

Przy okazji - wyedytuj temat - będzie łatwiej wyszukać :)

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos używał etki z polskim językiem to tam bardzo często zdarzają się nie przetłumaczone wyrazy-myślę, że tu jest rozwiązanie zagadki dwujęzyczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności