Skocz do zawartości
kubass

charczenie radio/głosniki

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazyłem ostatnio ze przy słuchaniu nawet bardzo cicho muzyki z prawego głosnika dochodzi nieprzyjemny dzwiek charczenia . jest to dosyc dokuczliwe poniewaz słuchając nawet bardzo cicho muzyki wyraznie słychac ze cos zagłusza i zniekształca dzwięk. teraz moje pytanie . czy to moze byc wina głosnika ? nawet przy bardzo niskim poziomie głosnosci to słychac czy raczej wykręcac radio bo poprzypalane sa jakies koncowki albo filtry ? zaznaczam ze zniekształcenie to słychac przy wyłączonym jak i włączonym silniku wiec nie jest to wina alternatora

pozdrawiam i z gory dziekue za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauwazyłem ostatnio ze przy słuchaniu nawet bardzo cicho muzyki z prawego głosnika dochodzi nieprzyjemny dzwiek charczenia . jest to dosyc dokuczliwe poniewaz słuchając nawet bardzo cicho muzyki wyraznie słychac ze cos zagłusza i zniekształca dzwięk. teraz moje pytanie . czy to moze byc wina głosnika ? nawet przy bardzo niskim poziomie głosnosci to słychac czy raczej wykręcac radio bo poprzypalane sa jakies koncowki albo filtry ? zaznaczam ze zniekształcenie to słychac przy wyłączonym jak i włączonym silniku wiec nie jest to wina alternatora

pozdrawiam i z gory dziekue za odpowiedz

membrana glosnika swoje juz odpracowala i zaczela charczec :( nie da sie tego naprawic glosnik do wymiany :( na poczatek wysteruj radiem lewo prawo odejmi troche mocy z strony gdzie glosnik charczy i pomysl o wymianie . glosniki sa zamontowane na nitach wiec bedziesz musial je rozwiercac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana przerwana ;) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej

 

Mam pytanko Jestem zainteresowany kupnem tranmitera Pozyczylem od kumpla zeby zobaczyc jak to dziala Posiadam passata z orginalnym radyjkiem i wszytko super tylko wwylacza mi sie muza po paru minutach i pisze NO TP W czym jest problem?? moje gg 11059308

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz sie dowiedziec czy warto kupic transmiter ? czy dowiedic sie co masz z radiem ? wylacz to tp i bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam ten sam problem, jeden glosnik z tylu przestal mi grac juz w ogole, a przedni prawy juz charczy. chcialbym wymienic wszystkie 4 glosniki te duze w syczki zostawic, co proponujecie w ich miejsce aby dobrze graly i mialby ladny bass na radiu gamma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukaj po komisach itp. jakiś kolumn z takimi głośnikami.Naprawdę super się sprawdzają.Ja tak zrobiłem i głośniki są nie do zdarcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Nie wiem co sie dzieje z moim sprzetem "car audio" :) Prawa strona tzn,przod i tyl charczy, lewa zas gra ciszej mozna powiedziec ze prawie w ogole... Co to moze byc za przyczyna? Zgory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz przestawiony najprawdopodobniej "balans" w radiu. Wejdź w opcje i ustaw obie strony po tyle same czyli chyba będzie po "0" i powinno być git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dałeś kable odwrotnie - moim zdaniem charczący przód i tył to najprawdopodobniej lewy/prawy przód albo tył. Zaś głośniki grające ciszej to być może lewy/prawy tył albo przód ewentualnie jakieś zwarcie na kablach (masa dotyka +) bądź zamienione bieguny... Wcześniej tak nie było, czy to świeże CA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ta wiazka kabli jest nie ruszona tak samo kostka iso wyglada na oryginalna, wczesniej mialem radio takze oryginalne i charczaly teraz zmienilem na alpine i tez charczy.. wiec nie wiem w czym tkwi roblem, wlozyc odwrotnie kable w kostce??:) A moze stalo sie poprostu tak ze ktos wymienial glosniki i przy wejsciu przy glosnikach wsadzil odwrotnie?? ale powiem szczerze ze nie dotykalem tego bo jak zdjalem boczek to zobaczylem ze glosniki sa ja nitach :P Kurcze no nie wiem od czego zaczac sprawdzanie... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomylone są bieguny na głośnikach + z - to najłatwiej to stwierdzić dając balans na jedna stronę i wsłuchać sie w dźwiek jeśli przy próbie wyrównania stron dźwięk zmieni swą barwę na wyższą lub powstanie coś jak echo to pomylone są bieguny.

Ale najpewniej ta charcząca strona to już "wybąbane" głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z prawym przodem. Najprawdopodobniej głośnik do wymiany. Może ktoś polecić, zalinkować jakiś sklep, szrot czy coś gdzie można by dostać ori głośnik do b6 jakoś taniej niż alledrogo (90zl)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności