Skocz do zawartości
B_O_N_K

Wymiana rozrzadu 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

dobry opis ...schody dla tych co nie maja blokad zaczną sie wtedy gdy po rozebraniu całosci zobaczycie że z simmeringów wałków rozrządu wycieka olej , zdecydowanie doradzam przy wymianie całosci dokupienie tych uszczelniaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego blokady można "wyrzeźbić" :) Aby materiał był i trochę narzędzi :)

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie naciągu paska rozrządu... między wałkami przez pompę wody pasek jest u mnie dość luźno... między innymi rolkami jest naciągnięty. Tak ma być? Pompą można zakręcić palcem...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=h4d0a4hLhsg[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek na pewno do tego rozrządu ?? może źle założyłeś bo tak jak masz to ci przeskoczy a właśnie rozrząd idealnie na znakach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a powiedzcie co ile wymieniać rozrząd w silniku 2,8 V6 chyba oznaczenia AXM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a gdzie i jakiej firmy kupilibyście teraz elementy do rozrządu, macie gdzieś jakieś umówiony rabat dla forumowiczów? :) Jaka będzie cena teraz tych części??

pasek rozrządu

tłumik drgań paska rozrządu

napinacz

rolka napinająca

rolka prowadząca

pompa wody

termostat

pasek wieloklinowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co?? nikt tu nie zagląda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druciarstwo.. może byłoby również warto by kolega zaopatrzenie dla swojego auta robił w ASO od żarówek po r###m zgodnie z zaleceniami producenta. Sorry, nie lubię chamstwa, a artykuł bardzo dobry i również bez blokad można się obyć (przydają się tylko przy ekstremalnych konstrukcjach).

 

Moja sugestia, kiedy złożymy już rozrząd, polecam ręcznie zakręcić wałem korbowym i sprawdzić czy całość po pełnym obrocie powróciła do pierwotnie oznaczonych miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie mam pytanie z innej beczki. orientujecie sie z jakim momentem dokręcać wałki rozrządu w silniku ADR 20v ? ( motor benzynowy passat b5 )

w ADR masz raczej jeden wałek bo to przecież nie V-ka. Jeśli pytasz o dokręcenie rolki na wałku, to jeśli dobrze pamiętam to 50 Nm

 

Koledzy a powiedzcie co ile wymieniać rozrząd w silniku 2,8 V6 chyba oznaczenia AXM?

co 120 tyś km

 

---------- Dodano o 12:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:54 ----------

 

BONEK, a dlaczego nie wymieniałeś rolek i napinacza paska wieloklinowego? tych rzeczy nie trzeba wymieniać przy okazji rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanie odnośnie termostatu...

 

ty zamontowałeś zamiennik firmy Wahler o nr 4274.87D, a czy przypadkiem nie powinnien być 4123.80D ?

 

---------- Dodano o 15:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:59 ----------

 

i jeszcze pytanie odnośnie termostatu...

 

ty zamontowałeś zamiennik firmy Wahler o nr 4274.87D, a czy przypadkiem nie powinnien być 4123.80D ?

cofam pytanie :)

 

znalazłem w Etce, że do naszego silnika musi być termostat który otwiera się przy temp 87 stopni więc zamiennik dokładnie taki jak ty zamontowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności