Skocz do zawartości
witek_rz

Po wymianie kabli WN - nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelkę wydmuchało mi podczas przejazu do mechanika. Zaczęło wywalć olej z tyłu silnika na elementy układu wydechowego. widomo co sie wtedy dzieje

Miałem kiedyś coś takiego, ale to była uszczelka pokrywy zaworów. A to DUŻA różnica.

Co do płynu to ubywa nie tylko przez uszczelkę, ale przez drobne nieszczelności na wężach, pompie, chłodnicy.

Odnoszę wrażenie, że ktoś chce Cię naciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ...mój problem polega na tym:wymieniłem rozrząd w moim golfie 1.8 ADZ-kod silnika(1995r) no i wszystko ok po robocie, zapaliłem pochodził zagrzał się ogólnie 100% ok!jak ostygł wziołem się za wymianę kabli kopułki i palca....no i chyba pomyliłem kolejność kabli.....albo na pewno!! znak na aparacie mam tak jak fabryka przewidziała bliżej bloku tylko jak maja być podpięte kable do kopułki i jak mają być założone na świece??bardzo bym prosił o schemat albo zdjęcia, w tej chwili mam założone od tego nacięcia na aparacie czyli pierwszy cylinder i tak kolejno do ostatniego zapala ale na pierwszych dwóch cylindrach nie pali.......na forum golfa nikt nie był chętny do pomocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tej chwili mam założone od tego nacięcia na aparacie czyli pierwszy cylinder

To masz źle ,pierwszy cylinder jest naprzeciwko kreski, czyli poprzekładaj kable na aparacie o dwa miejsca w lewo.

..na forum golfa nikt nie był chętny do pomocy..

no comment...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lewo??a te kable mają być założone kolejno na kopułkę 1 2 3 4 i tak samo na świece wtedy palec idze kolejno i wtedy zapłon będzie 1234 a czytałem gdzieś ze ma być 1342

 

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

 

potrzebuje pilnie tej pomocy bo jutro do pracy sie nie dostane najlepiej jakies zdjęcie albo schemat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzekładaj w lewo o dwa miejsca,źle mnie zrozumiałeś.Jak przełozysz kable w prawo to wyjdzie to samo ;)

Po prostu tam gdzie teraz masz na aparacie czwarty cylinder to masz mieć pierwszy, zapłon to oczywiście 1-3-4-2.

A jak juz chcesz mieć pewność na bank to ustaw rozrząd na znaki zerowe,zdejmij kopułke i palec pokaże Ci pierwszy cylinder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po ustawieniu rozrządu zaczynam od tego pierwszego(który pokazuje palec)nastepnie zakładam kabel na 3cylinder następnie 4cylinder i na końcu 2 cylinder zgodnie z ruchem wskazówek tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasacik B3
Poprzekładaj w lewo o dwa miejsca,źle mnie zrozumiałeś.Jak przełozysz kable w prawo to wyjdzie to samo ;)

Po prostu tam gdzie teraz masz na aparacie czwarty cylinder to masz mieć pierwszy, zapłon to oczywiście 1-3-4-2.

A jak juz chcesz mieć pewność na bank to ustaw rozrząd na znaki zerowe,zdejmij kopułke i palec pokaże Ci pierwszy cylinder.

tak tesz myśle rze tak jak kolega muwi jest pszekrenciłeśi se

 

//Kolego - słownik do ręki, bo to już przegięcie...

Na tym Forum szanujemy język ojczysty.

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i po ustawieniu rozrządu zaczynam od tego pierwszego(który pokazuje palec)nastepnie zakładam kabel na 3cylinder następnie 4cylinder i na końcu 2 cylinder zgodnie z ruchem wskazówek tak??

Dokładnie tak. Oczywiście palec obraca sie w prawo i tak tez zakładamy kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak... 1-3-4-2

1 tam gdzie palec pokazuje reszta zgodnie z ruchem wskazówek zegara..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności