Skocz do zawartości
automaniak

Jaki niszowy, sportowy samochód do 6 tysięcy polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

To koledze takie fury po glowie chodza a my tu piszemy o jakichs corollach czy nissanach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś, żeby wygląd miało i "wygar" to chyba tylko CRX lub MX3. Za dużego wyboru nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje Porsche 924:]

-2.0

-trans axle czy jakos tak rozkład mas 50/50

-niski

-Porsche

-Porsche

-Porsche

 

wiecej argumentów nei potrzeba;) poszperaj forum 924 albo info na necie bardzo fajne autko na zabawy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda CRX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, ze starych fajnych klasyków jeszcze jedno auto mi wpadło do głowy.

http://otomoto.pl/audi-v8-250-km-igla-C12836883.html

Legenda

 

ale, że tak spytam - co to ma wspólnego ze sportowym autem?

 

tak samo jak:

 

golfa mk1

 

bmw E30

 

 

GOLF I/II

PASSAT B3 VR6 moze USA?

VW DERBY

 

 

co te auta mają wspólnego ze "sportowymi autami"?

chyba ja mam jednak spaczone pojmowanie sportowych aut.

od kiedy duży silnik albo to, że auto jest kultowe oznacza, że jest sportowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Jędruś, niezaprzeczalnie masz rację.

Dzięki Waszym sugestiom rozejrzę się za CRX-em, Eclipsem 1G lub MX3.

Co do Porsche- to racja, ten samochód łączy wszystko ze sobą jest legendą, autem sportowym i przede wszystkim to Porsche.

Jednak przypomina mi się pewien odcinek Top Geara kiedy kupili 3 Porsche w tym jedno 924... :D Nie chciałbym żeby mnie coś takiego jak ich spotkało więc poszukam dłużej i pozbieram więcej $$ żeby dostać coś fajnego ;) Nie spieszy się, bo łatwo kupić kupę złomu, a ja chciałbym trafić ciekawe auto w dobrym stanie, a to- jak wiadomo wymaga czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRX albo Corrado. Krótko i na temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co te auta mają wspólnego ze "sportowymi autami"?

 

golf gti - mówi Ci to coś ? zresztą napisałem gdybym ja miał wybierać,a co sie komu podoba .. hmm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayday dzięki za sugestię, Corrado wyleciało mi z głowy, a to bardzo fajny wóz ;)

Golf GTI MK2 też by mnie uszczęsliwił: http://moto.allegro.pl/item1047029912_vw_golf_2_gti_special.html ten jest śliczny ;)

 

Dzięki Wam za odzew, zawsze można na Was liczyć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze? Miał znajomy w IS VTEC 1.6 160 kucy co to potrafiło :zeco nie da się opisać - trzeba spróbować - bezcenne :kciuki Polecam

 

Moment kiedy wskazówka obrotomierza wchodzi na 6 tysięcy i... idzie dalej jeszcze szybciej. Aż ciężko opisać, trzeba usłyszeć i poczuć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Swift GTI, Fiat Punto GT, Seat Ibiza GTI, Renault Clio/19 1.8 16v, Fiat CC Sporting+modyfikacje (do KJS ideał, tanie części, podatny na tuning), Peugeot 306 gti, Citroen ZX gti, Nissan Sunny/Almera 2.0gti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Honda CRX

 

I nie ma co tu więcej dyskutować :P Wybebeszasz i ucz się ogarniać autko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem, kolega pytał się o auto sportowe, a wy wszyscy mu polecacie jakieś denne wozidła z napędem na przednią oś....

 

:D

 

Tak, uważam, że napęd na tylne łapki jest jedynym słusznym w aucie sportowym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak za 6 tys auto sportowe :] uważasz ze crx nim nie jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie. Jest to auto o aspiracjach sportowych, ewentualnie taki Civic dla bardziej agresywnych. Podobnie jak Prelude, Eclipse 2WD, Probe, czy Celica 2WD, oraz wszelkiej maści odmiany GTi modeli seryjnych. Większa niż standardowa moc to jeszcze nie jest auto sportowe.

 

Tak po zastanowieniu się, to już Mercedes W201 jest bardziej sportowym autem, niż każde z tych tutaj przedstawionych, poza bawarską E30, jedynym zreszta godnym (choć upośledzonym z racji pochodzenia:P) rywalem.

 

Zanim zapłoniecie świętym gniewem, polecam;):

[ame]

[/ame]

 

i tu:

http://www.dtm.com/historie.php?lang=en&

 

Czemu nie ma tu CRX, czy innych popularnych GTi?

 

;)

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem że za 6 tys zł coś byś sensownego znalazł w pełnym słowa znaczeniu "auto sportowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR2, tył napęd, silnik z tyłu. A z najlepszych na świecie to właśnie E30 z 2.5 motorem, albo jakby miał szczęście 2.7 ETA. Ostatnio oglądałem przyzwoitego W201 2.3 16V (ten z głowicą coswortha), autko "jedyne" 160 koni, ale za to idealnie przeniesionych na asfalt. kosztował 5200...

 

Kwestia, czy kolega użył słowa "sportowe" w sensie ogier z krwi i kości, czy "sportowe" w odniesieniu do golfa 2.0 gti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedno auto: Nissan 200 SX który to jakoś wyleciał mi z głowy.

CRX na VTECu objedzie 160 konnego mietka 190 z każdej strony. Przedni napęd nie jest taki zły, bez przesady.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nissan 100NX:D 2.0 ponad 150 lekko ma i na łańcuchu silnik nie do za*****ia:) kręci sie do 7,5tysiaka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za 6000zł nic w dobrym stanie nie dostaniesz, wszystko będzie już ostro zmęczone życiem. Ja bym wolał poszukać małego Hot-hatch.

 

Aaaaa coś mi wpadło do głowy, a Saab 900 z Oplowskim silnikiem 2.5 V6, lub doładowanym silnikiem konstrukcji Saaba o mocy od 160-200KM?? http://moto.allegro.pl/item1035829005_saab_900_coupe_2_5_v6_170_km_swietny_stan.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11876856

Albo: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13166707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności