Skocz do zawartości
Gość agra5

dużo pali gazu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agra5

Witam wszystkich.Jestem na forum po raz pierwszy,ale coś widzę ,że bedę tutaj stała bywalczynią:))Od miesiąca jestem szczęsliwą posiadaczką passata kombi 93r 1.8.Autko pali na mieście 13,5 litra gazu.Czy to dużo?Instalacja gazowa była zakładana w lipcu.Prosze o rady ,bo to jest moje pierwsze autko i jestem jak na razie zieloniutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ggrzegorz
Witam wszystkich.Jestem na forum po raz pierwszy,ale coś widzę ,że bedę tutaj stała bywalczynią:))Od miesiąca jestem szczęsliwą posiadaczką passata kombi 93r 1.8.Autko pali na mieście 13,5 litra gazu.Czy to dużo?Instalacja gazowa była zakładana w lipcu.Prosze o rady ,bo to jest moje pierwsze autko i jestem jak na razie zieloniutka.
tak to duzo! ja mam passata z takim samym silnikiem po mieście pali mi 10l po za jeszczcze mniej mosisz pojechac do serwisu gdzie montują gaz ustawiąci spalanie komputerowo .ja miałem ten sam problem tylko mi palił16l. ipomogło :]:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie no nie wierze, zeby spalanie 10l gazu w miescie bylo zdrowe dla silnika. Jak juz na samej benzynie bierze, katalogowo 10.5 litra. Przy zakladaniu zwyklej instalki II gen. spalanie powinno byc wieksze o 1-2 litry. Wg mnie im mniej tym bardziej niezdrowo dla auta, po prostu mieszanka jest zbyt uboga, inne temperatury sie tworza i w ogole. Moj na poczatku wciagal 14-15 litrow gazu w miescie, potem byla jakas "cudowna" regulacja i teraz emeryckim stylem spale 11.5, normalna bardziej agresywna jazda to 13 litrow. Ostre butowanie w miescie konczy sie 14 litrami. Nie wiem jak czesto jezdzicie po miescie i iak dlugo stoicie w korkach ale wydaje mi sie ze miasto miastu nie rowne i w jednm mozna przeleciec szybko na drugi koniec a w drugim stac ponad godzine w korku. Ostatnio pobilem rekord: jadac z poludniowej warszawy przejechalem jej 3/4 w kierunku polnocnym przez centrum tj. 20 km w godzine i 30 minut!! Takze spalanie w miescie spalaniu nie rowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma silnik 2.0 i pali mi po miescie tez ok 13. typ jazdy spokojny, bez zbednego gazowania itp. problem w tym ze dojezdzam na uczelnie w 5 min i silnik nie zdazy sie zagrzac :/ na trasie pali 8,5 LPG wiec raczej instalacja jest ustawiona ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agra5

Dzieki wszystkim za odpowiedź.Dzisiaj przejdę się gdzie zakładali gaz i zobaczę.Może to jednak nie jest tak duzo z uwagi na to,ze jest to moje pierwsze autko ,może mam cięzka nogę,od niedawna jeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jak widac 2.0 i gaz na mieście wciąga 11-12 a na trasie 9 gazu a do spokojnych kierowców oraz niedzielnych nie należe moze trzeba nowszy programik wgrać i zrobić ogólny przegląd sa gazownicy i gazownicy jedni zakładaja gaz lepiej a inni ....... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agra5

sprawdzony wreszcie w trasie.spalanie między 8-10 i teraz sama nie wiem.Jak na razie jeździ jak masełko i teraz nie wiem co zrobić -może jednak nie pali tak dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksze spalanie moze przeciez byc spowodowane stanem silnika i ogolnie auta. Mi w trasie raz udalo sie zrobic 6.5 litra gazu ale wiecej tego wyczynu nie powtorze bo mozna usnac za kolkiem ;) Przewaznie to spalanie w trasie jest 8 litrow przy jednostannej jezdzie. A jezeli sie chce pogonic na trasie i leciec na glupiego to wychodzi 10 litrow. Tak jak pisalem sa dni kiedy 3/4 czasu za koliem spedzam w korku i automatycznie spalanie rosnie do nawet 14 litrow. Przewaznie jest to 12.5. Zawsze przy okazji jak bedziesz wymieniala filtr gazowy mozesz ponarzekac ze duzo pali a wrecz specjalnie zawyzyc spalanie zeby mechanikowi chcialo sie cos z tym zrobic. Ja raz pomarudzilem, podpieli komputerek i sie okazalo ze mam zbyt bogata mieszanke, wiec ja elegancko zmniejszyli (oczywiscie wysokie obroty na tym ucierpialy, bo z tego co sie orientuje instalka II gen. daje mieszanke stala w calym zakresie obrotow). Dlatego tez, jak ktos butuje to spalanie na gazie wychodzi "nadzwyczajnie" niskie w porownaniu z butowaniem na benzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć

 

Temat już gdzieś był maglowany :) Ale jak dla mnie to strasznie dużo ja po trasie z silnikiem 2.0 + non stop klima wyciągnę max 8l a i specjalnie nogi lekkiej nie mam :)

Normalnie w cyklu mieszanym "obciągnie" maksymalnie 10 a dopiero w mieście na klimie jakieś 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi ile pali Twoje auto w miescie na benzynie i jeszcze z klima? I oczywiscie jezeli masz instalke II gen.? Bo pewnie, ja tez moge sobie srube przykrecic i bede jezdzil wrecz za darmo, ale gdyby moj silnik mogl mowic to by mnie niezle zje**l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy od wielu czynników! Stan silnika, jakość instalacji( i montażu), jakośc gazu, styl jazdy, trasa i zróżnicowanie ruchu, rodzaj terenu to wszystko ma wpływ na spalanie. Mój passior przy silniku 2.0 i jezdzie po autostradzie (4 soby + bagaż pod roletą mocno upchanym) spalił 10 litrów, prędkości od 160-200km/h. W mieście pali ok 12l. Dużo zależy od jakości gazu oraz od ustawienia mieszanki. Im mieszanka uboższa tym miej pali, ale i gożej jedzie(przyspiesza). Spalanie jest względne i musisz uwziąć pod uwagę to, że mniejszy silnik przy ostrzejszej jezdzie spali więcej niż większy ze względu na momęt obrotowy. Nie ma uniwersalnego sposobu -albo ekonomicznie, albo z przytupem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To powiedz mi ile pali Twoje auto w miescie na benzynie i jeszcze z klima? I oczywiscie jezeli masz instalke II gen.? Bo pewnie, ja tez moge sobie srube przykrecic i bede jezdzil wrecz za darmo, ale gdyby moj silnik mogl mowic to by mnie niezle zje**l.

 

Jeżeli mnie pytałeś to nie wiem. Nic mu specjalnie nie robiłem coby palił tyle ile napisałem, jedyne co to w pierwszym przypadku miało być 9l a nie 8. Pewnie może i można zrobić co by palił 20 tylko po pierwsze po co a po drugie nie wiem czy od tego silnik się lepiej poczuje. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uwazam, ze to Twoje spalanie jest zbyt male jak na jazde z klima i w miescie i wydaje mi sie, ze moze szkodzisz silnikowi zbyt uboga mieszanka. No ale nic miejmy nadzieje, ze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na to że przy najbliższej wizycie u gazownika podpytam się jak to jest z tym spalaniem i jak mi coś sensownego powie to coś napisze w tym temacie. Generalnie nie narzekam na osiągi auta więc nie podejrzewałem że coś może być nie tak ze składem paliwa.

 

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mojego paska ostatnio ponioslo bo na 20 litrach przejechalem 140 km a gazownik po podlaczeniu stwierdzil ze jego ustawienia sa optymalne i co tu robic??? heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój passacik (1.8 b4) w mieście pali ok 10l przy średnio spokojnej jeździe, na trasie przy prędkościach 120-130 udało mi się zejść poniżej 9, ale oczywiście bez klimy;/ Odnośnie mieszanki, to jeśli spala nie mniej niż 9 l w mieście to jest ok, na pewno nie wpłynie to ujemnie na silnik:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności