Skocz do zawartości
alfa28

Stukanie podczas przyspieszania po hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z moim paskiem BG 1.9 TDI BlueMotion. A wygląda to tak, ze po ostrym hamowaniu słyszę pojedynczy stuk gdzieś z przodd, na środku między kołami. Ale dopiero jak dodaję gazu (tzn jak po hamowaniu samochód się toczy to nic nie słychać ale w momencie przyspieszania słychać pojedynczy stukot). opisałbym go NIE jako metaliczny dźwięk tylko jakby coś miało luz i zaskoczyło - to taki dość głuchy, tępawy dźwięk. Może to klocki ale dlaczego ten dźwięk słychać dopiero w momencie przyspieszenia, a nie jak się auto toczy. Może ktoś ma jakiś pomysł? (auto 2,5 letnie - 21k przejechane). A i jeszcze jedno - na wstecznym tego nie zauważyłem chociaż próbowałem po ostrym hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie jest podobnie, z tym że na DSG, myślę że warto sprawdzić przeguby napędowe - wewnętrzne - u mnie stamtąd dochodzi odgłos, i kilku z kolegów na forum wymienili przeguby i pomogło.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od niedawna w Warszawie i nie wiem gdzie sie tu jeździ z passatami do naprawy wiec pojechałem gdzie miałem najbliżej do Feu Vert na Płaskowickiej. Gości mi zajrzeli pod auto i stwierdzili, że jedyne co może być (ale nie byli na 100 pewni) to tuleje na wahaczach. Moje autko troche stoi w garażu i goście twierdzili, że może od tego sparciały.

Może ktoś wie jaki to koszt wymiany i gdzie to najlepiej zrobić w Wawie? (o ile to jest to:) ale ogólnie ma to sens w zgodzie z objawami). dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przykładzie innego auta ktore posiadam podobny problem wyeliminowałem wymiana poduszki pod skrzynką no le transit to nie passat no ale sprawdzić nie zawadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności