Skocz do zawartości
mwlodarc

żeby ręczny sam się zaciągał po zgaszeniu silnika – możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy w samochodzie bez auto-hold możliwe jest takie ustawienie, aby samochód po wyłączeniu silnika sam zaciagał hamulec ręczny?

Wkurza mnie, bo czasem otwieram samochód (zaraz po jego zamknięciu) i upewniam się czy mam zaciągnięty ręczny... Niby głupota, ale fajnie, gdyby można było tak go ustawić.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji... a co by było jakbyś np ty lub w serwisie chcieli przetoczyć auto bez zapłonu??

swoją drogą własnoręczne założenie AH przy częściach z serwisu to koszt max 200zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli Auto-Hold tak właśnie działa? tzn. zatrzymuję się, gaszę silnik i samochód zostaje już na ręcznym?

Tylko, że z tego co tutaj wcześniej wyczytałem, to po każdym włączeniu silnika i tak muszę to całe Auto-Hold aktywować przyciskiem, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Auto-Hold tak właśnie działa? tzn. zatrzymuję się, gaszę silnik i samochód zostaje już na ręcznym?

Tylko, że z tego co tutaj wcześniej wyczytałem, to po każdym włączeniu silnika i tak muszę to całe Auto-Hold aktywować przyciskiem, prawda?

 

w moim passacie ustawiam sobie opcję auto hold zawsze i muszę przyciskiem wyłączyć jeżeli nie chcę aby działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Auto-Hold tak właśnie działa? tzn. zatrzymuję się, gaszę silnik i samochód zostaje już na ręcznym?

 

Tak to właśnie działa. Zaciąga też ręczny jeżeli rozepniesz pasy na postoju. Albo pasażer rozepnie pasy ORAZ otworzy drzwi. Plus jest taki, że po zapięciu pasów i wrzuceniu biegu sam ten ręczny zwalnia, bezguziczkowo.

 

No i w nowszych autach zostaje włączony auto-hold na stałe, zapominasz o guziku, jeżeli sobie życzysz (ustawiane z fisa).

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co rozumiesz przez nowsze auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim passacie ustawiam sobie opcję auto hold zawsze i muszę przyciskiem wyłączyć jeżeli nie chcę aby działał

 

czekaj, czekaj!

Jak to zrobiłeś? Gdzie się to koduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekaj, czekaj!

Jak to zrobiłeś? Gdzie się to koduje?

 

 

w menu na wyświetlaczu ustawienia, auto hold, zawsze on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, w mfa+ można na stałe ustawić "on"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, macie pewnie nowsze jakieś moduły i jest jak w cc. Myslalem ze kodowaliscie cos vcdsem...

 

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

 

qrcze, może macie info gdzie to można zakodować... ew. jaki sterownik jest za to odpowiedzialny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności