Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wysiadł mi elektromegnes rozrusznika ...moje pytanie ile kosztuje elektromagnes i czy dostępny bo na allegro nie ma ....dodam że rozrusznik firmy valeo mój pasek z 2001 roku AVB 101 koni ...czy rozrusznik z 130 konnego będzie pasował do mojego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dziś wysiadł mi elektromegnes rozrusznika ...moje pytanie ile kosztuje elektromagnes i czy dostępny bo na allegro nie ma ....dodam że rozrusznik firmy valeo mój pasek z 2001 roku AVB 101 koni ...czy rozrusznik z 130 konnego będzie pasował do mojego ?
rraczej nie bedzie pasowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasował ze 130-stki AWX w manualu i automacie, AVF w automacie, ogólnie ze wszystkich silników na PD oprócz 6-stki skrzyni, nawet od tych przed liftem. mam taki rozrusznik jak coś to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam elektromagnes zakupiony koszt 60zł jakiś zamiennik ... teraz rozrusznik smiga dobrze tylko szczotki już się kończą ....muszę zamówić i wymienić tylko ciekawe czy sam dam radę bo jakby lutowane czy co ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tego typu rozrusznikach szczotek już się nie lutuje zakłada się gotowy szczotkotrzymacz.Daj hallo na PW jeśli będziesz potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są objawy padniętych szczotek :?:

 

U mnie takie coś się dzieje

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś wie jakie szczotki idą do rozrusznika Bosch w AVB skrzynia manualna?

 

Da radę wymontować rozrusznik bez kanału?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.

Panowie, który rozrusznik będzie lepszy Valeo czy Bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki. Mam problem albo z rozrusznikiem, albo ze stacyjką. Dzieją się straszne rzeczy a ostatnio 2 razy nie mogłem go odpalić z kluczyka, mianowicie tak:

Jak przekręce kluczyk to nic się nie dzieje, rozrusznik nie oddaje żadnego dzwięku aż po np 3-10 sekund podczas ciągłego trzymania kluczyka w pozycji odpalania tak jakby załapał i odpala. Wczoraj jak i dziś zawiodł mnie ;/ trzymałem z 10-20s i nic. Po lekkim tak jakby poruszeniu rozruszniki mam na myśli popchnięciu auta na 2 biegu i puszcenie sprzęgła tak, aby pobudzić rozrusznik, auto odpala na kluczyk jakby nigdy nic.

wróciłem ze 3 h temu z pracy i mi normalnie odpalił, ale zostawiłem auto na górce więc mówie a sprawdze czy odpali za 2 razem, no i musiałem poczekać chwike za nim załapał, ale słyszałem taki dźwięk jakby bendyks nie odbił, potrzymał może z sekunde lub 2 i puścił.

Czytałem że winą może być bendyks lub kostka przy stacyjce, gdzie szuakć winy, vagiem przeskanuje co kolwiek? a jeśli tak to w jakich kategoriach szukać przyczyny? Bo silnik to chyba nie co?

Pomoże ktoś? byłbym wdzięczny, akurat cienko z kasą stoje a tu takie rzeczy, jak sie rypie to wtedy kiedy za bardzo kasy niema ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie u siebie.

Wymieniłem bendiks i szczotkotrzymacz i wróciło wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pod pracą musiałem odpalić go na pycha, a desla się nie pcha żeby rozrząd nie przeskaczył, pod domem zacząłem kluczem dodatkowo szarpać i odpala czyli wina w stacyjce, tylko co tu teraz robić, jak to sprawdzić czy to sama stacyjka w środku czy może gdzieś jakaś kostka przy niech może tak od imo. Jak wgl działą imo?

Gdyby się rozłączało to rozrusznik zacznie kręcić czy zanim imo nie puści to nawet rozrusznik nie zacznie kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrzad nie przeszkoczy jak sie to umiejenie zrobi

niestety wiekszosc nie umie

dzialaja tam duze sily bezwladnosci i trzeba je odpowiednio zniwelowac sprzeglem

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś pod pracą musiałem odpalić go na pycha, a desla się nie pcha żeby rozrząd nie przeskaczył, pod domem zacząłem kluczem dodatkowo szarpać i odpala czyli wina w stacyjce, tylko co tu teraz robić, jak to sprawdzić czy to sama stacyjka w środku czy może gdzieś jakaś kostka przy niech może tak od imo. Jak wgl działą imo?

Gdyby się rozłączało to rozrusznik zacznie kręcić czy zanim imo nie puści to nawet rozrusznik nie zacznie kręcić?

Wymień kostkę w stacyjce, niecałe 30zł z Toprana, a jak imo odcina to rozrusznik kręci normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa, ale dziś znowu nie odpaliłem go ;/ Ale mechanik powiedział że mam problem z elektryką a rozrusznik jest oki.

Muszę się upewnić co to dokładnie. Rozbiore plastiki pod kierą i zobaczę o co tam wgl chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy już reanimowałem ta kostkę stacyjki. Po ostatniej naprawie działała ze dwa lata. Wystarczy że delikatnie "przykopcą" się w niej styki i już jest problem z zapaleniem - poza tym żadnych innych uszkodzeń w niej nie było.

Żeby sie do niej dostać na pewno będziesz musiał odkręcić kierownicę gdyż dolna obudowa kiery jest przykręcona w miejscach niedostępnych.

 

U mnie awaria tej kostki objawiała się brakiem kontrolek na liczniku, pomagało energiczne przekręcenie kluczyka do końca (bez uruchamiania rozrusznika)

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby sie do niej dostać na pewno będziesz musiał odkręcić kierownicę gdyż dolna obudowa kiery jest przykręcona w miejscach niedostępnych.

Nie trzeba ściągać kierownicy tylko długi i cienki śrubokręt. Czas wymiany ok 10 min .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba ściągać kierownicy tylko długi i cienki śrubokręt. Czas wymiany ok 10 min .

 

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ahaaa, ale dziś znowu nie odpaliłem go ;/ Ale mechanik powiedział że mam problem z elektryką a rozrusznik jest oki.

Muszę się upewnić co to dokładnie. Rozbiore plastiki pod kierą i zobaczę o co tam wgl chodzi

przy okazji sprawdz polaczenie silnika z masa

bo przez to tez moze sprawiac problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się ono wgl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, gdzie można dostać oryginalne części do rozrusznika valeo (passat b5fl 2002r. avb) ? No chyba, że dobrej jakości zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności