Skocz do zawartości
126tomek

Gałka zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Chciał bym zmienić gałkę biegów na bardzie krótka,sportową. Znalazłem na allegro taką:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1000348937

I tu nasuwa się moje pytanie czy będzie pasowała do passata? Czy da się bez problemu zamienić obecną na tą?

Pozdrawiam:) P.S Inne sugestie i modele gałek mile widziane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to ta gałka ma mniej więcej taki sam rozmiar całościowo jak gała od passata. żeby skrócić cały lewarek to musiałbyś wykręcić oryginalną gałę, skrócić pręt z gwintem na którym się ta gałka trzyma, potem przegwintować niżej, i dopiero zakładać gałkę. Miałbyśniżej, ale skok zostałby ten sam. Żeby zmienić skok gałki, musiałbyś zamontować tzw. shortshifter, albo wystrugać go samemu zmieniając położenie uchwytów cięgien.

No chyba że chcesz tylko zmienić na tę gałkę co widać w linku, ale to nic nie zmieni w ogólnej wysokości lewarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to kumam teraz o co chodzi,a sama gałka z linku by pasowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bo masz tuleje gwintowane pod różne srednice. Nie pamietam jaka tam byla w passacie, albo m8 albo m10, ale te akurat sa w zestawie, wiec zalozyc da sie. Klopot mozesz miec tylko z mieszkiem, bo w B5 do galki jest zamocowany plastikowy uchwyt mieszka. nie wiem jak w tej galce sie mieszek da podczepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych plastikowych tulejek nie trzeba gwintować ,ale skrócić trzeba by było.Mieszek w VW jest zaciśnięty opaską i zamiast tej nakrętki gwintowanej trzeba wywrócić mieszek do góry zacisnąć opaskę i mieszek opuścić w dół i będzie git.

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy tej gałce z linku nie będzie problemu z mieszkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie będzie ja zmieniałem u siebie na podświetlaną i zrobiłem tak jak Ci opisałem w razie problemu z montażem pisz ,to zrobię zdjęcia i pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co rozumiesz przez problem. Na bank będziesz musiał coś wyrzeźbić, pytanie "co?" pozostawiam otwarte, bo nie wiem - nie jestem zwolennikiem tego typu akcesoriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę musiał tą nową gałkę z linku zamocować za pomocą tej opaski to jest ori gałka tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopie, zejdź do wozu, odkręć gałę, weźze sobą przed monitor i porównaj wzrokowo jak to jest zrobione w oryginale i tym shicie z allegro. Wnioski powinny nasunąć się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co się dowiaduje ,gałka nie jest odkręcana tylko trzyma się na opasce zaciskowej,więc nie jest to takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gałkę na drążek zamontujesz za pomocą tych trzech śrubek na imbus ,a mieszek do gałki za pomocą opaski.

Ori gałka jest zaciśnięta za pomocą opaski i nie jest prosto ją ściągnąć ,chodź oddzielić ori gałkę od mieszka jest jeszcze gorzej.

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kumam czcze:) Pytanie tylko czy warto wydać kasę na to,bo nie chce lipy w aucie,doradźcie koledzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli to r line to podróbka? bo w twoim linku i tak takiej samej nie widzę

 

A widziałeś kiedyś r-line B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie było coś takiego jak gałka zmiany biegów R -line do Passata B5

 

 

Widziałem kiedyś na własne oczy ORI R-line w B5FL... Samochód był mega. Nie wiem skąd, co i jak ale był pakiet r-line w serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności