Skocz do zawartości
b3tomek

Rozrusznik passat b3 ? 2.0 16V

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmaganiach z automatem w ktorych przegrałem :( zmieniłem sobie skrzynie na manualna, niestety nie pasuje mi rozrusznik z automatu.

znalazłem na allegro taki:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1021689770&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

silnik jest niby taki sam, ale jest roznica w latach, 2 lata młodszy.Mój jest 92 a ten 94

Czy bedzie pasowął do mojego passka ? silniki takie same tylko ze powinien byc 9A a ten ABF ?

w sumie to juz go zamowiłęm.

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Oleksy napisał-będzie pasował.Wymień tylko tulejkę prowadzącą ośkę rozrusznika-znajduje się w skrzyni-ważna sprawa.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tą tulejke trzeba kupic nową ?

 

Ps. posiada może ktoś jeszcze wiedze elektroniczna ? trzeba przerobić jakiś przekźnik bo nie bedzie kręcił rozrusznik ? po zmiania skrzyć podobno, no i komputer trzeba wyjąć z pod tylnej kanapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tą tulejke trzeba kupic nową ?

 

Ps. posiada może ktoś jeszcze wiedze elektroniczna ? trzeba przerobić jakiś przekźnik bo nie bedzie kręcił rozrusznik ? po zmiania skrzyć podobno, no i komputer trzeba wyjąć z pod tylnej kanapy ?

Tulejkę musisz kupić nową [około 5zł]

Rozrusznik przykręcasz podłączasz przewody jak w poprzednim i będzie wszystko ok.pod warunkiem że ten rozrusznik który zamówiłeś jest sprawny .[cena trochę niska]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod warunkiem że ten rozrusznik który zamówiłeś jest sprawny .[cena trochę niska]
rdzy na nim to z kilogram jest.Proponowałbym go najpierw przejrzeć.Jeśli chodzi o tulejkę zmierz wymiar ośki rozrusznika(będzie miała 11 lub 12mm) jak będziesz miał kłopot z dostaniem to ci podeślę taką u mnie 2zł kosztuje..Dane na PW.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rdzy na nim to z kilogram jest

A ta rdza to wynik ładowania akumulatora w samochodzie bez odkręcenia koreczków co doprowadziło do zgazowania akusia i kwas poleciał specjalnym otworem na boku i polało sie po rozruszniku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta rdza to wynik ładowania akumulatora w samochodzie bez odkręcenia koreczków co doprowadziło do zgazowania akusia i kwas poleciał specjalnym otworem na boku i polało sie po rozruszniku

Mimo to proponuję ci go przejżeć,tymbardziej że chyba będziesz musiał lewarować skrzynię bo śruby mocujące rozr. przchodzą przez uszy zawieszenia silnika i szkoda by było jakby rozr. się nie odezwał a uwierz czasami trzeba się fest pomęczyć żeby przestrzelić śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do srub to mam doświadczenie :) autmat wkłądałme 5 razy ! za kazdym razem podłaczeąłem rozrusznik. sprawcze podłaczająć pod prostownik i zobaczymy czy będzie kręcił.

Co do tego czy zadziała to podobno nie, trzeba jakis przkażnik przerobić o numerze 150 ja go nie znalazłem, kolo bezpieczników miał sie znajdowac.Znalałem człoweka co zminiał na manuala z autmatu, mowił ze trzeba rozrusznik przerobić bo nie bedzie wogole sie odzywał.

No zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszałem żeby przerabiać jakiś przekaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostąłme, rozrusznik. Sprawdziłem pod akumulatorem podpiołem na krótko i sie kręci :) niestety podłaczyłem do mojego paska i nic :( zero odezw. Trzeba będzie sie jednak w kabelkach pobawić ...

jak ktoś ma jakis pomysł piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kostka stacyjki sprawna?Spróbuj na krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj na krótko
podpiołem na krótko i sie kręci

Chyba już to zrobił :D

Pozostaje kwestia sprawdzenia kostki tak jak pisze kolega wyżej lub sprawdzenia płetwy w stacyjce która lubi sie wyginać jeśli to zamiennik.

Dobrze było by zobaczyć jakiś schemat jeśli jest tam faktycznie jakiś przekażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba już to zrobił :D

 

Chodziło o podpięcie na kostce przy stacyjce żeby właśnie weleliminowac to że jest gdzieś jakiś przekaznik

Edytowane przez oleksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o podpięcie na kostce przy stacyjce

Ok w takim razie trzeba jeszcze koledze podać rozpiske pinów jak odpalić passata na krótko bo chyba raczej nie ma takiej wiedzy i nigdy tego nie robił, jako przeciętny użytkownik passata.

 

b3tomek poczytaj tutaj i tematy pokrewne z kostką stacyjki ta wiedza Ci sie przyda ;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6438

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pisałem na pw b3tomek, że trzeb przerobić instalacje,bo w automacie miałeś przekaźnik żeby nie zapalić go przypadkiem gdy nie mialeś lewarka zmiany biegów na innym biegu niż P lub N, zdejmij obudowę z przekaźnika 150 i naciśnij styki, będzie kręcił rozrusznik

Osobiście zrobilem tak że dałem zwykły przekaźnik do 10A zamiast tego o oznaczeniu 150, małym prądem ze stacyjki podaje prąd na cewkę przkaźnika, a grubymi kablami co idą do przekaźnika + (czerwony) i (czerwono biały,czy na odwrót kolory nie pamiętam)zwiera na przewód elektromagnesu.

2 lata jeżdżę na manualu i jest dobrze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam a czy Twoj to nie jest sedan ? może jest jakaś różnica a raczej napewno, w elekryce i u Ciebie jest oznaczenie 150 a u mnie może być inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszedł do elektryka, za 100pln w pasku kreci rozrusznik, sa swiatła cofania( bo nie było ) no i po porblemie z cąły czas swiecacym sie stopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności