Skocz do zawartości
Tomek77-89

Ślizgające sprzęgło (AVB)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze ślizgającym się sprzęgłem w Passacie B5 FL z 2002r. Auto zostało zawirusowane przez poprzedniego właściciela niby na 150 Km ale wydruku z hamowni nie otrzymałem. Chciałbym to sprzęgło wymienić ale nie wiem na jakie. Boję się że jak wsadzę takie same znowu będzie się ślizgać. Doradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich przełożeniach masz uślizgi?

coś hardcorowo jak na 150 km po samym chipie?

ja bym na Twoim miejscu zmienił program, chyba, że sprzęgło naprawdę już dostało mocno w kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ze ślizgającym się sprzęgłem w Passacie B5 FL z 2002r. Auto zostało zawirusowane przez poprzedniego właściciela niby na 150 Km ale wydruku z hamowni nie otrzymałem. Chciałbym to sprzęgło wymienić ale nie wiem na jakie. Boję się że jak wsadzę takie same znowu będzie się ślizgać. Doradźcie coś
sprobuj poszukac sprzegla bardziej wytrzymalego do paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uślizg mam na 3, 4 i 5

Chciałem jechać na hamownię aby sprawdzić ile mam tych Km, ale ze ślizgającym się sprzęgłem nie sprawdzę :(

Mi wydaję się że program będzie zrobiony na 14x ale sprzedawca powiedział że na 150 Km

Z tego co czytałem też mi się wydaje że program nie będzie na 150

Edytowane przez Tomek77-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mocniejszymi sprzęgłami bym się nie bawił, myślałem czy może od AWX podejdzie jednak inna srednica docisku sorzęgła jest.

no cóż poza wymianą sprzęgła wyjścia innego nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienię to sprzęgło i pojadę na hamownię zobaczyć jaki program jest wgrany :) Jaki jest koszt mniej więcej sprzęgła ?

http://www.allegro.pl/item1026003404_sprzeglo_sachs_3000846101_avb_a4_passat_superb.html

???

Edytowane przez Tomek77-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprobuj poszukac sprzegla bardziej wytrzymalego do paska
to mialem na mysli po kombinuj z srednica docisku z tarcza nie wiem jak w passku ale w hondzie takzwane slonce docisku w jednym modelu sprzegla skladalo sie z powiedzmy 20 ramion a w innym z 10 objawialo sie to twardoscia pedalu sprzegla a co za tym idzie sila docisku samego doscisku sprzegla njgdy w inym aucie z tym nie kombinowalem ale moze i w pasku sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odkurzę troszkę temat, Mam chyba problem ze sprzęgłem i potrzebuję Waszej porady. Nie wiem jak to sprawdzić i nie znam się na tyle, żeby sobie z tym dać radę - problem pojawia się przy ruszaniu z miejsca na 1 biegu i czasem na początku 2: jak ruszam czuje takie jakby buksowanie pod nogą przez moment tuż przy końcu puszczania sprzęgła i lekkie drgania przenoszą się na karoseię. Trwa to dosłownie chwilkę, ale przy ruszaniu z miejsca jest odczuwalne. Przeczytałem już mnóstwo różnych postów ale wszyscy/większość piszą o problemach na wyższych biegach przy wyższych prędkościach, ale ja tego akurat nie czuje - odpowiedzi na mój problem nie znalazłem.

Jest to dość męczące przy jeździe w korkach bo jednak bez jedynki i dwójki się nie obejdzie.

Wielka prośba o poradę/pomoc.

Edytowane przez strumyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość archie

wczoraj pojawił mi sie ten sam problem. przy starcie z 1-go biegu strasznie telepie, tzn. trzęsie się silnik i oba koła napędowe. natomiast jak ruszę gwałtownie to nie ma tego problemu. może ktoś miał podobny problem i coś zaradzi. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie i dodam, że sprzęgło niedawno wymieniałem tzn.dwumasa + całe sprzęgło. w sumie też nie wiem czy tak ma być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(wczoraj pojawił mi sie ten sam problem. przy starcie z 1-go biegu strasznie telepie, tzn. trzęsie się silnik i oba koła napędowe. natomiast jak ruszę gwałtownie to nie ma tego problemu. może ktoś miał podobny problem i coś zaradzi. z góry dzięki )

 

Mam ten sam problem u siebie w passacie, 1.9TDI AHH. Co to może być? Jest to dość uciążliwe, jak opisałem mechanikowi objawy powiedział, że mogę mieć pęknięty docisk sprzęgła, drugi mechanik stwierdził uszkodzenie dwumasu. Jak ktoś się uporał z takim problemem proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taki sam problem i szukam przyczyny.niedawno wymieniłem sprzęgło wraz z dwumasą i z początku było wszystko ok. po przejechaniu ok.4 tys km zaczęło się lekkie szarpanie:( najbardziej odczuwalne na zimnym silniku i na skręconych kołach przy ruszaniu, później wydaje mi się że troszkę drgania słabną, ale napewno nie jest tak jak być powinno. poduszki też sprawdziłem i wydaje mi się, że są w normie. gdzieś czytałem, że takie są objawy docierającego się sprzęgła ale sam już nie wiem. pojeżdżę jeszcze troszkę i jak nie będzie poprawy to chyba będę reklamował sprzęgło... jak ktoś ma większą wiedzę w tym temacie to niech podpowie. z góry dzięki. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpanie występuje przy jeździe w korkach na rozgrzanym silniku i objawia się to przy ruszaniu://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się działo, ale przed wymianą sprzęgła i dwumasy. przyczyną było wtedy padnięte koło dwumasowe, które po rozgrzaniu praktycznie nie tłumiło drgań. teraz sytuacja mi się odwróciła i z kolei szarpie na zimnym silniku, ale nie jest to szarpanie tak mocne jak przed wymianą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mi się działo, ale przed wymianą sprzęgła i dwumasy. przyczyną było wtedy padnięte koło dwumasowe, które po rozgrzaniu praktycznie nie tłumiło drgań. teraz sytuacja mi się odwróciła i z kolei szarpie na zimnym silniku, ale nie jest to szarpanie tak mocne jak przed wymianą...
u mnie dokładnie to samo, gdzieś czytałem, że luk zakłada jakieś lipne okładziny na tarczy i podobno ponowne obicie tarczy pomaga. nie chce mi się skrzyni wyciągać, bo obicie tarczy to tylko 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisane objawy mogą świadczyć o uszkodzonych poduszkach skrzyni biegów, jak i silnika.

Ślizganie się sprzęgła często jest spowodowane uszkodzeniem simeringu skąd olej dostaje się na tarczę sprzęgła i powoduje takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie dzis pojawilo sie to samo. Wczesniej wystepowalo to tylko przy ruszaniu z 1 i na zimnym silniku. Dzis na rozgrzanym silniku byly odczuwalne drgania nawet i na 2 biegu...

Dodam ze czasami mam problem z 1 biegiem (ciezko wchodzi)

Jak dlugo mozna jezdzic z takimi objawami?

Jak zdiagnozowac co jest wina tego problemu?

dzieks pozdro.

Edytowane przez dariush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niestety prawdopodobnie w moim aucie koło dwumasowe kończy swój żywot :/

czy poniższe sprzęgło będzie pasować do mojego passata 2002 r. AVB (skrzynia 5 biegów)?

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-audi-a4-passat-1-9-tdi-avb-i1788249967.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności