Skocz do zawartości
karolk

Dobór opon do 18 calowych felg.

Rekomendowane odpowiedzi

trzy zimy przejeździłem na 18" Interlagos w CC, wcześniej w A4 też miałem 18" zimowe i nie narzekam. Opony mam Nokian. Autem jeździłem głównie po Wawie, Sz-nie i na trasie pomiędzy tymi miastami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja latem pomykam na 18 BR potenza s001 spoko opona......ale jednak na zime 17, i wedlug mnie komfort troche lepszy......po naszych wspanialych drogach....oczywiscie wiele zalezy od szerokosci...opony...bo wiadomo im szerszy ''laczek'' tym fajniej sie jezdzi ale po dobrych drogach....ja zaczynaja sie koleiny...itp...''wesole miasteczko'' hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzy zimy przejeździłem na 18" Interlagos w CC, wcześniej w A4 też miałem 18" zimowe i nie narzekam. Opony mam Nokian. Autem jeździłem głównie po Wawie, Sz-nie i na trasie pomiędzy tymi miastami.

Rozumiem, że jeździleś na 235/40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam teraz zalozone 18 na zime z guma goodyear ultragrip 235/40/18 chociaz jezdzac w anglii jeszcze nie napotkalem sie w tym roku na snieg :P .... mam nadzieje ze bede mial okazje je przetestowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja latem pomykam na 18 BR potenza s001 spoko opona......ale jednak na zime 17, i wedlug mnie komfort troche lepszy......po naszych wspanialych drogach....oczywiscie wiele zalezy od szerokosci...opony...bo wiadomo im szerszy ''laczek'' tym fajniej sie jezdzi ale po dobrych drogach....ja zaczynaja sie koleiny...itp...''wesole miasteczko'' hehe

 

Wedle fabrycznej rozmiarówki zarówno przy 17 jak i 18 calach guma jest szeroka na 235mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeździ ktoś z Was na zimówkach 18cali? Mam osiemnastki Inerlagos i chciałbym pozostać przy nich na zimę, ale nie wiem czy opony 235/40 to nie za nisko i za szeroko. Może kombinować coś z rozmiarem np: 225/45

 

Ja śmigam na 18" Interlagos także w CC i powiem w ten sposób: nie miałem najmniejszych problemów a przynajmniej autko ładnie wygląda przez cały rok :) Oponki Dunlop 3d 235/40/18 Zestaw sprawdził się w codziennych miejskich warunkach jak i w wyjazdach w góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten wygląd mnie kusi aby pozostać również w zimie na 18 calach. Tylko zastanawiam się czy przejść na inny rozmiar opon tj np 225/45, będzie troszkę węższa i wyższa. Czy warto dla tych kilku milimetrów zmieniać rozmiar opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/45 będzie chyba o jakieś 7mm tylko wyższa od 235/40. Ja wolałem zostawić szerszą oponę gdyż więcej jeżdżę zimą w mieście i po autostradzie (a drogi w takim przypadku są raczej czarne/lub błoto pośniegowe) niż w górach gdzie można spotkać kopny śnieg. Dodatkowo w przypadku CC vw zaleca oponę 235/40 w przypadku 18. Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie a bezpieczeństwo w pierwszej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tam po zmianie opon. Ja też się zastanawiam nad zmianą opon z 235/40/18 na 235/45/18. Czy ta opona nie haczy o nadkole, jeśli chodzi o zakłamanie to i bardzo dobrze gdyż według GPS to mój liczniki tak zaniża o jakieś 3-4%. Teoretycznie mniej spali gdyż przy tych samych obrotach silnika pomykam szybciej. Proszę o info czy ktoś tak zmienił. Felg nie chcę zmieniać gdyż mi się podobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a skąd wam się bierze 235 ?

Na lato również przesiadam się na felunek 18' ale z moich wyliczeń wyszło że odpowiednia opona to 225/40/18.

Swoją drogą to jaką markę opon polecacie? Zimówki mam Goodyeary Utragrip 8, nie lubię oszczędzać na bezpieczeństwie.

 

Felgi wybrałem firmy OZ LOUNGE 10 BLACK

oz-lounge-10-black-5538-f-f-l280-sk3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a skąd wam się bierze 235 ?

 

Bo zarówno w 17, jak i 18 Auto seryjnie wychodzi na 235...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w 18" na 40 a w 17" na 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szeroko :)

No nic, mnie starczą 225

 

W poprzednim autku, a była to moja zabaweczka do tuningu, na felgi 8,5 cala miałem naciągnięte kapacie 225/35/17

Opel vectra B, to była masakra. Pasim jeżdżę z rodzinką i to traski polska niemcy, nie potrzeba mi już autka "kaleki" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz 225/40/18 to będzie za małe koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sie dolacze do tematu mianowicie chcem kupic felgi 19 ale nie wiem czy to nie jest za dozy profil czy bedzie mozna normalnie jezdzic nie bedzie nic szorowac w nadkolach 235/35 R19 ma ktos cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma szorować jak średnica koła zostaje taka sama...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma szorować jak średnica koła zostaje taka sama...?!?

 

no tak dla pewnosci bo jak do poprzedniego auta Carisma zalozylem 225.40 R17 to opona szorowala w nadkole na wybojach nie chcem tu takich zeczy

dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Potenza S001 235/40R18 95 Y XL FR / 73 dB (żadnych przekłamań licznika)

95 - 690 kg Indeks ładowności

Y - 300 km/h Indeks prędkości

XL - Podwyższony indeks nośności

FR - Zabezpieczenie krawędzi felgi

73 dB - Głośność

 

label_21499.jpg.png

 

Z czystym sumieniem opony mogę polecić, dla mnie mistrzostwo.

P1070126.jpg

54158732.bridgestone-potenza-s001-xl-235-40-r18-95y.jpg

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności