Skocz do zawartości
bambusik

Montaż dodatkowego wejścia 12V w bagażniku

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zamontowania dodatkowego wejścia 12V (gniazdo zapalniczki) w bagażniku, by móc sobie podłączyc urządzenie takie jak np. lodówka samochodowa. Pytanie gdzie takie wejście najlepiej zamontowac i skąd najlepiej ''ukraśc'' + ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noszę się z zamiarem zamontowania dodatkowego wejścia 12V (gniazdo zapalniczki) w bagażniku, by móc sobie podłączyc urządzenie takie jak np. lodówka samochodowa. Pytanie gdzie takie wejście najlepiej zamontowac i skąd najlepiej ''ukraśc'' + ?

 

Kup gniazdo zapalniczki,możesz nawet podwójne.Gdzie umieścisz-to zależy od Twojej pomysłowości,ważne żeby było OK.A zasilanie najlepiej pociągnąć nową instalację pod bezpieczniki,godzinka (no może dwie) roboty i będziesz miał pewność że nic się złego nie stanie.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://archi.inosak.org/db/item995359425_1.html kup taki wtyk to będzie ładnie wyglądał :)

zamontować po prawej stronie pod prowadnicą rolety.

 

a co do prądu to może masz już w samochodzie stary typ takiej zapalniczki w bagazniku?

małe gniazdko po lewej stronie w bagażniku, tam jest doprowadzony prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamontować po prawej stronie pod prowadnicą rolety

 

Ja akurat zamontowałem po lewej.

A + pociągnąłem bezpośrednio z akumulatora, oczywiście po drodze zamontowałem bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i skąd najlepiej ''ukraśc'' + ?

Swego czasu naprawiałem gniazdo przyczepy (13pinowe) - okazało się że ma podciągnięty (+) na stałe - złączka w schowku po lewej stronie bagażnika koło lampy (czerwony kabel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swego czasu naprawiałem gniazdo przyczepy (13pinowe) - okazało się że ma podciągnięty (+) na stałe

Zgadza się, ale dotyczy to tylko gniazd 13 pinowych. W 7 pinowych nie ma niestety stałego plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności