Skocz do zawartości
robertAVF

obszywanie foteli eko-skórą...czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

przyznam ze juz nie wiem co mam o tym myslec. ostatnio chodzi za mna obszycie foteli w pasku. kolor auta zloty a skore chce brazowa. zawsze mi sei takie podobaly i zastanawiam sie nad eko skora. przeczytalem juz sporo opinii na roznych forach m.in BMW i AUDI. tam powstaly dosc dlugie i konkretne dyskusje na ten temat. pokazane rowniez byly zdjecia eko skory w aucie. bardzo mi sie to spodobalo. ale sa tez rozne opinie, zaczynajac od tego ze eko to plastik itp. jest duzo osob ktore mowia ze jak obszywac to prawdziwa skora, tak dla zasady a nie jakas podroba. cena jest rowniez wiele bardziej przemawiajaca bo koszt obszycia eko skora to 900-1000zl u dobrego naprawde tapicera(tylko o takich rozmawiamy) i to razem z materialem, mam takiego poleconego przez znajomych. co wy o tym myslicie? moze ktos z forum ma u siebie takie fotele. albo macie jakies zdjecia paskow z eko? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że warto sam chce skóre do swojego ale skóre naturalna to juz wole kupić komplet używanych na allegro po 1200 zł chodzi mi o czarna :P ale jak ma być taniej i taki kolor jaki chcesz myśle że możesz taka obszyc nie jest drogo. Może niech ci chociaż pokaże probke tej eko-skóry zobaczysz jak wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie lepiej uzywke kupic (prawdziwą skóre) bo eko szybko ci sie wytrze i sie odkształci

jak chcesz obczyc to lepiej welur i alkantara pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem na forum bmw to tak niektorzy maja ponad rok i jest wszystko ok.zalezy tez komu sie oddaje..chcialem poznac wasza opinie..ale zastanowie sie jeszcze nad kupnem uzywki i nad eko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eko skóra to plastik a wiec membrana nie przepuszczająca powierza i ciepła.

W goracy dzień spocisz się jak mysz a w zimie rozgrzeje się po dojechaniu na miejsce.

Miałem prawdziwą skórę i w gorący dzień zanim klima schłodziła wnętrze, to byłem w domu.

W efekcie co dzień musiałem zmieniać koszule przepoconą na plecach. W końcu położyłem pled na skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eko skóra to plastik a wiec membrana nie przepuszczająca powierza i ciepła.

W goracy dzień spocisz się jak mysz a w zimie rozgrzeje się po dojechaniu na miejsce.

Miałem prawdziwą skórę i w gorący dzień zanim klima schłodziła wnętrze, to byłem w domu.

W efekcie co dzień musiałem zmieniać koszule przepoconą na plecach. W końcu położyłem pled na skórę.

 

dlatego w miejsce gdzie sie siedzi i opiera plecy daje sie skora "dziurkowana" wtedy takich problemow nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że masz wentylatory w siedzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze skora dzirkowana to jedna wielka lipa paru znajomych ma takie np. w e60 i nazeka ze juz teraz by brali normalna ciezko utrzymac w czystosci dziurkowana i gorzej to wyglada szczegolnie z bliska i jak masz jasne siedzenia no moze tylko na obrazku to kozacko wyglada i jak nowe auto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest po prostu wymagająca, a ludzie o skóre w aucie za dobrze nie dbają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama zajmowała się tapicerstwem jachtowym i samochodowym, obszywała fotele kanapy i wiele różnych rzeczy. Ja polecałbym skórę z alcantarą, człowiek się tak nie poci, a co do eko skóry czy ja wiem nie polecałbym tego. Może i ładnie wygląda na początku ale po jakimś czasie straci swój urok, a dodatkowo tyłek się poci jak cholera;)

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a polecałbym skórę z alcantarą

tylko, że jest dużo droższa od skóry naturalnej, dlatego mało kto obszywa ponownie fotele alcantarą, tzn. obszywają ale tym czymś z allegro:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że jest dużo droższa od skóry naturalnej, dlatego mało kto obszywa ponownie fotele alcantarą, tzn. obszywają ale tym czymś z allegro

 

No tak racja;) ale to już jest konkretne obszycie, które posłuży parę lat.

 

Pozdro

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do eko-skóry niestety W passacie B6 jest ona w serii na oparciach foteli i oparciu kanapy tylnej w wersji highline, oczywiście występuje jako prawdziwa skóra, podczas uginania zachowuje się podobnie, ale już wytrzymałość jest fatalna. O ile boczki siedziska skórzane wytrzymują na ostrych krawędziach o tyle pseudo skóra przy niechlujnym wsiadaniu dziurawi i drze się bardzo szybko. Jak obszywać to tylko prawdziwą skórą nie perforowaną, może być nawet porowata (tańsza) ale żeby była prawdziwa.

Co do alcantary... Po jakimś czasie zaczną się zwijać "boby" od obracania tyłkiem po siedzisku podczas wysiadania i na oparciu także, wygląda to też kiepsko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po jakimś czasie zaczną się zwijać "boby" od obracania tyłkiem po siedzisku podczas wysiadania i na oparciu także, wygląda to też kiepsko :/

tu też się nie zgodzę, znajomy ma audi A6 ponad 200 tys na blacie a zero mechacenia, wszystko zależy od tego czy sie dba czy nie, akurat raz na 3 msc impregnował ją.

a jak o nią nie dbasz i wiercisz się w jeansach po siedzisku oraz dajesz ja do prania to sie dziwnie, ze sie mechaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu też się nie zgodzę, znajomy ma audi A6 ponad 200 tys na blacie a zero mechacenia, wszystko zależy od tego czy sie dba czy nie, akurat raz na 3 msc impregnował ją.

a jak o nią nie dbasz i wiercisz się w jeansach po siedzisku oraz dajesz ja do prania to sie dziwnie, ze sie mechaci

 

Racja, jak dbasz tak masz. Na pewno eko-skóra też dłużej wytrzyma jeśli o nią zadbamy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno eko-skóra też dłużej wytrzyma jeśli o nią zadbamy

 

mi tez tak sie wydaje.czytalem na innych forach ze jesli zadba sie o eko skore to posluzy nawet i dwa lata bez zadnych uszkodzen itp. no ale trzeba zadbac a tak naprawde to wolalbym obszyc eko skora dobrej jakosci niz kupowac uzywki od kogos kto nie dbal o skore i patrzec na te pekniecia po bokach foteli. a znacie moze jakies ceny materialow prawdziwej skory roznych gatunkow, rodzaji.??

 

tu zdjecie foteli z eko.

bmw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skora w samochodzie to kupa. A eco skora to mega kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skora w samochodzie to kupa
rozwiń myśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obszywałem rok temu fotele eco skóra + alcantara na środek, kilka fot pozdr

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiń myśl

daj spokój chłopakowi, bo widocznie nigdy nie miał skóry w aucie, albo miał tak kijową że szkoda nawet słuchać... :)

 

juz wole kupić komplet używanych na allegro po 1200 zł chodzi mi o czarna

a ori to niby co to jest? z naturalnej skóry masz jedynie środek siedziska i oparcia, a boki obszyte ekoskóra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności