Skocz do zawartości
lukaszstatucki

Nadsterowny passat co robić????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Dzisiaj zmieniłem opony zimowe o rozmiarze 195/65R15 na letnie 205/55R16 Sportiva i zauważyłem że samochód od 100km?h jest nadsterowny nie wiem co jest tego przyczyną:zeco mam wrażenie jakbym miał wylądować na boku.....

Doradźcie coś.....

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na zimówkach było ok? jeśli tak no to coś z oponkami, może źle wyważone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimowych jak najbardziej było wszystko ok żadnych problemów:( a dzisiaj jak wyważali opony to patrzyłem wulkanizatorowi na ręce i na maszynie pisało że opona wyważona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoras opona uszkodzona, sprobuj zamienic przednie na tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy opony nie sa kierunkowe i nie sa zalozone odwrotnie moj kumpel tak mial . Rutyna zabija proste i bezpieczne myslenie mechanikow . czasami :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz czy opony nie sa kierunkowe i nie sa zalozone odwrotnie moj kumpel tak mial . Rutyna zabija proste i bezpieczne myslenie mechanikow . czasami

No kolega ma racje też to przerabiałem lepiej sprawdź bo w razie deszczu będzie ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo :/ też teraz założyłem 16/55/205 i czary z mleka - auto sie zachowuje jakoś dziwnie............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa moze banalna ale sprawdzcie panowie cisnienie w oponach po dluzszej jezdzie.

Zmiany cisnienia powietrza powodowane zmiana jego temperatury potrafia byc naprawde spore.

Szczegolnie wrazliwy na to moment to wlasnie sezon przesiadania sie z zimowek na letnie. Sa nadal spore wahania temperatur i moze sie okazac ze opona napompowana na warsztacie do wartosci 2.5 po przejechaniu 50 km bedzie miala wartosc inna o 15-20%. A to wystarczy by poczuc dziwne zachowanie pojazdu. Dlatego pompuje sie kola samolotow i aut sportowych azotem.

Wiem, ze to skrajny przyklad ale jak najbardziej moze miec miejsce a czesto o tym zapominamy.

Moim zdaniem warto sprawdzic.

Pozdrawiam

lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pompuje sie kola samolotow i aut sportowych azotem.

O ile wiem to powietrze zawiera około 80% azotu, wiec??

A poza tym było już dużo na ten temat. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ciśnienie i wszędzie mam 2.2 atmosfery nie wiem co robić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 4kopytnym pasku ta wyczuwalną nadsterowność osiągniesz tylko wyłączając ESP i bootując. Więc dla mnie dziwne. Jeśli stało się to ewidentnie po zmianie opon, to ja szedłbym w kierunku sprawdzenia czy nowe koła nie mają wpływu na działanie/odczuwanie związane z ESP. Czyli, czy wszystkie 4 opony są jednakowo zużyte (różnica wysokości bieżnika w 4x4 ma znaczenie), ew. wrzuciłbym zimówki na próbę czy będzie OK czy też będzie nadrzucał tyłem.

Najprostsze rozwiązanie to zamienić koła P/T i sprawdzić, lub pożyczyć od kogoś 4 koła.

P.S. inna sprawa czy to co odczuwasz to na 100% nadsterowność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt opony na tylnej osi są gorsze i mają ok 4mm z przodu mają ok 5mm ale jedno jest pewne jak miałem założone zimowe opony (nowe) to nie było żadnych takich dziwnych objawów mogłem jechać 140 160 i nic takiego się nie działo więc nie wiem.......:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no fakt opony na tylnej osi są gorsze i mają ok 4mm z przodu mają ok 5mm ale jedno jest pewne jak miałem założone zimowe opony (nowe) to nie było żadnych takich dziwnych objawów mogłem jechać 140 160 i nic takiego się nie działo więc nie wiem.......

 

 

Nie można się dziwić, że samochód ucieka tyłem skoro na tylnej osi

jest są starsze opony (4mm bieżnika), a dodatkowo przód ma większą przyczepność.

Nic dziwnego, że nowe zimówki mają przyczepność, a stare nie bardzo? ;)

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, panowie - to nie jest 200KM na tylną ośkę żeby tył miał myszkować ;)

 

Na mój gust, trzeba sprawdzić opony czy na którejś nie ma jakiegoś "guza" albo czy nie są wyząbkowane. Kiedyś właśnie takie założyłem i myślałem że nie ogarnę autka które miało 112KM :]

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz zwiększ ciśnienie w kołach do 2,5 bara jak masz mniej to możesz mieć wrażenie że auto ci pływa i ucieka na boki szczególnie w koleinach, tym bardziej na 16 - tkach, może ktoś ma w twojej okolicy paska albo merca na 16 - tkach podmień się z nim i zobaczysz efekt, powinno się poprawić.

Osobiście nie jeździłem na takich oponach jak Sportiva być może to one są wszystkiemu winne skoro na zimówkach było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź na pewno skorzystam bo nie mam nic do stracenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kiepskie opony i tyle.

Na dobrych nowych zimowych oponach jest dobrze, więc nie ma co gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności