Skocz do zawartości
kriss555

kodowanie zestawu telefonicznego premium

Rekomendowane odpowiedzi

Masz za stary moduł

Musisz kupić 3c8 035 730 D lub E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c8 035 730 D wystarczy na nowe telefony? Nie da się upgradować mojego? Wystarczy go podmienić, czy trzeba kodować ?

Jak zdemontować to gniazdo na telefon i na jaki jest to model ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

IMAG0033.jpg

 

IMAG0035.jpg

 

Rozumiem że taki moduł wystarczy? Nie ważne z jakiego auta ?

 

4845637603

Edytowane przez Nato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, trzeba kodować

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę wątek!

Mam 3c8 035 730C + RNS510 + białe zegary tel LG G3, problem polega na tym że na FIS nie ma ksiazki telefonicznej a smsów ani na fis ani na RNS. Kodowanie niby ok takie jak http://bimbasz.com/ (chiński kabelek) tyle że odłączona antena.

Ktoś ma jakieś pomysły?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam zestaw (no może poza zegarami) i wszystko działa jak złoto. Zacznij od sprawdzenia czy masz kontakty zapisane na karcie SIM. Jeśli nie to zacznij od skopiowania ich z pamięci telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze twoja teorie (może faktycznie) tylko czy wtedy RNS by widział kontakty bo on normalnie pobiera, a na FIS wogóle nie ma zakładki phonebook ( a na samym poczatku jak podłaczyłem zestaw była)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tego już nie napisałeś. Musisz wyłączyć protokół BAP w nawigacji. A jeśli już wyłączyłeś to musisz jeszcze zresetować nawigację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi napisać tylko jak to zrobić poproszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz kabelek. Wchodzisz w 37 Nawigacja/07 kodowanie/nowe kodowanie/pomocnik kodowania.

Wybierasz Bajt7 i wyłączasz ptaszka w bit7.

Zatwierdzasz kodowanie i wychodzisz z programu. Żeby zresetować RNS-a przyciskasz jednocześnie i trzymasz przez ok 10 sekund 3 przyciski - "<" , ">" oraz w zależności od wersji jaką masz "i" albo "*".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, za jakies 2h sprawdze, mam nadzieje że da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wyłączyć protokół BAP w nawigacji

 

a jak wyłączy BAP w navi, to mu przypadkiem nie zniknie z białych zegarów?

 

Według rozpiski na ross-tech - moduł 3C8035730C obsługuje BAP, a nie DDP, więc wyłączenie BAP w radiu spowoduje, że RNS w ogóle przestanie gadać i z telefonem i z zegarami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że włączyć. Mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy to dokładka, czy miał tak już fabrycznie. Jak było fabrycznie i się zepsuło, to może być moduł telefonu uwalony.

 

A połączenia działają? Da się czytać sms'y na fisie?

 

[EDIT]

Kontakty nie muszą być na karcie SIM. Ja na starym module 5N0 (DDP+BAP) mam wszystkie kontakty: z sima, z telefonu, z konta google i z ms exchange. Było tak, jak miałem czerwone zegary i RNS'a po DDP i jest tak samo na białych z RNS'em po BAP.

 

Dodam, że po zmianie zegarów w ogóle nie miałem radia ani telefonu na zegarach, dopóki nie ustawiłem protokołu BAP. Z opisu kolegi wynika, że telefon ma na zegarach, tylko nie ma opcji phone book, co sugeruje jakiś błąd modułu...

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zaktualizował soft w navi i już będzie musiał zmienić kodowanie. Napisał też że ma kodowanie ze strony Marcina, więc zakładam, że doposażał auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy że zaktualizował soft w navi i już będzie musiał zmienić kodowanie. Napisał też że ma kodowanie ze strony Marcina, więc zakładam, że doposażał auto

Tak. Auto doposazalem w rns i modul bo byl low i rdc3xx. Zmienilem to kodowanie i nic zero reakcji.

Tak jest nie ma tylko zakladki phonebook na fis. Sms nie mam nigdzie. Wydaje mi sie ze nie laczy sie w trybie premium.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a wchodziłeś w settings -&gt; bluetooth -&gt; i zmieniałeś hands free na premium?

 

Ogólnie - jeśli dokładałeś rns'a to fakt - musisz włączyć BAP. Pytanie czy masz w zegarach menu audio?

 

I jaki masz GW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a wchodziłeś w settings -&gt; bluetooth -&gt; i zmieniałeś hands free na premium?

 

Ogólnie - jeśli dokładałeś rns'a to fakt - musisz włączyć BAP. Pytanie czy masz w zegarach menu audio?

 

I jaki masz GW?

No wlansie wchodze zmieniam na premium tel sie laczy ponownie ale chyba nie w premium ( mimo ze zaznaczone w ustawieniach jest premium) bo nie wyświetla na telefonie vw premium tylko samo vw phone. Nie ma smsow nigdzie. Ja modul dokladalem kilka mc temu i wtedy wszystko bylo po jakims czasie zniknela zakladka phonebook i smsy. Cala reszta dziala. Myslalem ze to moja wina ( chinski kabelek narozrabial) ale obawiam sie jednak ze modul moze byc walniety.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz telefon podłączony niby w premium to masz na telefonie informację "Remote SIM connection mode"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jak włączysz uruchomisz dostęp do SIM to musisz koniecznie zrestartować telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności