Skocz do zawartości
kriss555

kodowanie zestawu telefonicznego premium

Rekomendowane odpowiedzi

@mkpol

Dzięki wielkie :-)

To nie mnie tylko Marcinowi należą się podziękowania, bo trochę czasu poświęcił na przygotowanie tego tutka. Ja tylko wkleiłem linka. Janek na zmiany pracuje więc uzbrój się w cierpliwość.

 

Nie do końca .... na Xperii dźwięk był gorszy i cichszy, na Nokii Lumii jest już ok.

 

Piotrek ale nie w tym rzecz. Radio to radio, zawsze będzie spłaszczać dźwięk. Dramatu naturalnie nie ma ale to zawsze będzie słychać :).

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol

No tutek świetnie zrobiony - chyba nawet sam bym skumał jak mam to zaprogramować :D

Janek niestety ma martwy kabelek - polecił mi romeo9999, mam nadzieję że się uda.

 

@marcin

Dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i ja mam pytanie dotyczące kodowania.

Miałem moduł 5NO 035 730 B

Łączył się z telefonami przez rSim, na FISie mogłem czytać smsy.

Zmieniłem na 3c8 035 730 C i nie mam teraz mozliwości czytania sms przez FIS ani na RNS510. Mam mozliwość wyboru sposobu łączenia się z telefonem, ale przy łączeniu "Premium" nie znajduje telefonu (Samsung Galaxy S4 - mimo iż pozwalam na to w telefonie).

Łączy się w trybie Handsfree, pobiera książke i historie rozmów.

 

Co muszę zmienić w kodowaniu i gdzie, aby móc czytać smsy na fisie i pisać / czytać na RNS?

 

Jeszcze dodam, że mam białe zegary, kierownice Multi, rns510 z najnowszym softem i klawiaturke do wpisywania numerów telefonów.

 

I kolejne pytanie. Tak wyglada teraz moj FIS. W prawym gornym rogu jest kwadracik. Podejrzewam, że zamiast jakiejś brakującej ikonki? Jeśli tak - jak to updejtowac? :)

20131022_124020.jpg

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do smsów to prawdopodobnie musisz zainstalowac aplikacje android rsap.

co do kwadracików to tego problemu chyba inaczej nie ruszysz jak poprzez wymiane licznika na nowszy.

Mam dokladnie tak samo jak Ty i niestety nikt jeszcze na forum nie potwierdzil ze potrafi zrobic update softu tego licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>co do smsów to prawdopodobnie musisz zainstalowac aplikacje android rsap.

Co najśmieszniejsze, SGS4 ma teoretycznie w standardzie możliwośc łączenia się w trybie rsap. Potwierdził mi to też autor appki na androida, która to umożliwia.

NIestety telefon czy to z appka czy to bez nie chce się łączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SGS4 łączy sie bez problemu (i bez żadnych dodatkowych aplikacji) przez rsap z modułem 5N0035730C. Z racji braku RNSa SMSy mogę czytać tylko na FISie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rom w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jeśli telefon łączy ci się przez rSAP to brak sms-ów to raczej tylko kwestia złego kodowania modułu

 

3c8035730c.byte06.jpg

przypuszczalnie masz zaznaczony bit 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bit mam wlasnie odznaczony, a telefon laczy sie tylko poprzez handsfree, a nie rsap.

Widzialem to kodowanie ze strony bimbasza i bede musial sprawdzic, czy mam dokladnie takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to upewnij się że masz w opcjach bt w telefonie aktywną opcję bezpośredniego dostępu do karty SIM.

 

Ja mam kodowanie ciut inne bo mam jeszcze włączone głosowe odczytywanie sesemesów. Można się pośmiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz rom w telefonie?

Do wczoraj byl 4.2.2 (MH5). Dzis aktualizowalem na 4.3 (MJ5) ale jeszcze nie sprawdzałem czy coś się zmieniło.

 

-------Edit-------

Sprawdziłem na wersji 4.3 i wszystko działa poprawnie.

Edytowane przez piho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dołącze się do tematu kodowania, mianowicie dużo osób pisze że passat b6 z czerwonymi zegarami nie łączy się z modułem 5N0035730C co jest nie prawdą . Mam SG3 i bez problemu połączył się , miałem też 3 błędy ale podłączyłem swój wag profesional i zmieniłem na kod 20241 i błedy znikły . Mam pytanie mam soft 2660 ,czy soft ma wpływ na obsługe i nie moge czytać esemsów na RNS 510A oraz w opcji Więcej są dwie możliwośći ale nie podświetlone .Proszę o podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlą się w trakcie połączenia, a SMS'y tylko na fisie, na RNS'ie z innymi modułami np.: 5N0035730D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, temat rozwiązany. Dla potomności:

Po przerobieniu już wszystkich możliwości od kodowania, podmiany modułu, zmiany telefonów, oprogramowania telefonów....

Okazalo się, że uszkodzona była nowa karta sim, którą dostałem do SGS4. Wymiana na całkowicie nową rozwiązała wsyztskie problemy. Czyli telefon łączy się w obu trybach (premium i handsfree) z modułem, można czytać pisać smsy, słuchać muzyki, pobiera ksiazke telefoniczną. Miód malina :)

Dziekuję kolegom za pomoc w analizie problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jak zakodować moduł 3C8 035 730 D aby aktywować wi-fi?

Obecnie mam kodowanie: 020100000100000000000000

Przy takim ustawieniu mam dostęp do ustawień wi-fi, jednak urządzenia mobilne nie wykrywają punktu dostępu.

Dodam, że połączenie premium BT działa bez zarzutu, mimo obecnych 2 błędów:

1. przerwa w obwodzie anteny

2. zwarcie na zasilaniu modułu BT

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. przerwa w obwodzie anteny
wyłącz diagnozę, masz pewnie nieoryginalną antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tutaj z moim problemem. Nie chcę zakładać nowego wątka a widzę tu dyskusje na wysokim poziomie.

Mam w pasku zestaw Nokia 616. Poprzednio współpracował z Sony Ericson 750i i wszystko było OK z wszystkich funkcji mogłem korzystać. Teraz z HTC 8x na windows'ie niestety nie wszystko działa. Podstawowy problem, że nokia nie może pobrać kontaktów z książki HTC, tym samym jego funkcje są mocno okrojone. Jak widać na załączonym zdjęciu-wyświetlacz nokii, telefony "widzą się" ale zestaw w aucie działa teraz tylko jako urządzenie głośno mówiące. Mogę oczywiście wprowadzić do książki nokii numery ręcznie. Czy wg. Was da się z tym coś zrobić? Dodam, że i tak jest nieźle bo z androidem (SG 3) nie ma zupełnie kontaktu.

tel02.JPG

tel03.JPG

tel04.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @mkpol

faktycznie wyłączenie diagnostyki anteny pomogło

Teraz przy kodowaniu:

020000010100010000000101

mam 0 błędów i wszystko działa

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł 5N0 035 730D i telefon łączy mi się automatycznie za każdym razem poprzez rsap (zdalny SIM).

Jak mam zrobić aby łączył się automatycznie przez HFP, wtedy działa mi internet bo moduł samochodu nie przechwytuje karty SIM.

 

Pytanie jak zrobić aby automatycznie zawsze się łączył po HFP a nie po rsap. Nigdzie tego nie ma w kodowaniu i menu na FIS. Nie mogę nigdzie wybrać sposobu połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam moduł 5N0 035 730D i telefon łączy mi się automatycznie za każdym razem poprzez rsap (zdalny SIM).

Jak mam zrobić aby łączył się automatycznie przez HFP, wtedy działa mi internet bo moduł samochodu nie przechwytuje karty SIM.

 

Pytanie jak zrobić aby automatycznie zawsze się łączył po HFP a nie po rsap. Nigdzie tego nie ma w kodowaniu i menu na FIS. Nie mogę nigdzie wybrać sposobu połączenia.

 

W telefonie wyłącz "zezwalaj na zdalny tryb SIM"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności