Skocz do zawartości
m.tymon

Skrzynia biegów Passat b3 2.0 2E przełożenia

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to powinno być na piątym biegu...no chyba że skrzynia od diesla albo obrotomierz wyskalowany do 6tys.

Ja bardziej podejrzewam prędkościomierz bo we wszystkich autach jakie miałem to przy 2tys na 3 biegu było równe 50 a tutaj mam ponad 60 zresztą nawet nawigacja mi pokazuje o te 10-13 mniej ale liczyłem że mam takie szybkie auto hehe:) żartuje oczywiście no i dzięki Włodek bo teraz wiem ile naprawdę jadę na 5:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bardziej podejrzewam prędkościomierz

Jeśli ktoś rozbierał mechanizm prędkościomierza (wersja na linkę ) i rozmagnesował wirniczek (wystarczy przyłożyć coś metalowego) to oszukiwać zawsze będzie, ja tak kiedyś miałem w maluchu ....dopiero wymiana licznika pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to nie jest dobrze gdy przy 3 tyś. masz dopiero 100km/h.. ja mam paska 1.8 i przy 3 tys. mam 110km/h.i u ciebie jest 25koni wiecej.hehe lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.. Wiec jak mam paska 1,8 90 km, mam około 3 tys obrotów to na liczniku jest około 100km/h.. v-max mam 155-160km/h i silnik wyje jak glupi.. czy jest mozliwość ze ktoś zmienił skrzynie i sa krótsze przełożenia. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem prawdopodobne, poczytaj wyżej jak się rozkłada prędkość i obroty.

Odczytaj oznaczenia skrzyni, to będziemy wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie.. Wiec jak mam paska 1,8 90 km, mam około 3 tys obrotów to na liczniku jest około 100km/h.. v-max mam 155-160km/h i silnik wyje jak glupi.. czy jest mozliwość ze ktoś zmienił skrzynie i sa krótsze przełożenia. ?

sprawdzałem specjalnie. przy 100 km/h na 5 miałem około 2.5 tys obr/min.

A ile powinieneś wydusić?? 180 przynajmniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest ktos wstanie mi powiedziec gdzie moge znaleść oznaczenie skrzyni biegów? gdzie sie dokładnie znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 110km/h mam 3tyś,obr, teraz pytanie ma ktoś ile zębów mają koła 5-biegu, a ile w dieslu, bo wiem że vw t4 2,5 b dało się założyć 5-bieg od diesla,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passku miałem silnik 2.0 (nie wiem do dzisiaj czy 2E czy inny) i najpierw była skrzynia syncro a później założyłem jakąś od 1.8 (oznaczeń nie pamiętam) i w jednym i drugim przypadku przy 3tys. miałem 105km/h więc te Wasze wskazania wydają mi się :dobrze dla porównania w MK3 TDI, którym teraz się poruszam przy 3tys. to już prawie 140 jest.

 

a może to "wycie" silnika to są odgłosy skrzyni co?

Edytowane przez sebus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BMW 2,5tyś,obr miałem 115km/k i podobnie w vectrze a , a w vw jest lipa, skrzynia krótka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W audi b4 1.6 miałem przy 100km/h 3tyś. W golfie I 1.3 prawie 4tyś :) W grand cherokee jest 2tyś. Słaby motor = krótka skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słaby motor = krótka skrzynia.

 

Passat 2,0 115km krótka skrzynia, Vectra A 2,0 8v 115km długa skrzynia 165km/h na 3-biegu i odcinka na benzynie bo na zwykłym gazie szło jeszcze więcej bo nie odcinało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wszystkie Ople mają dłuższe skrzynie? Jechałem kiedyś astrą 1 1.6 bodajże 75KM (monowtrysk) i faktycznie przy 100 na piątce miała coś koło 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w tym wątku przy 100 km/h mam 2500 obrotów, więc nie jest tak źle z długimi skrzyniami w vw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wszystkie Ople mają dłuższe skrzynie? Jechałem kiedyś astrą 1 1.6 bodajże 75KM (monowtrysk) i faktycznie przy 100 na piątce miała coś koło 2400.

To jechałeś na krótkiej skrzyni, bo ja miałem ale 2,5 tyś i około 110km/h,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwosc włozenia skrzyni z 2,0 do 1,8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest ktos wstanie mi powiedziec gdzie moge znaleść oznaczenie skrzyni biegów? gdzie sie dokładnie znajduje?

W bagażniku pod klapą na wlepce powinno pisać jaką masz skrzynie i raczej takową powinieneś zakupić..

Jak będziesz miał oznaczenie AGC to masz szczęście bo właśnie mam taką na stanie i mogę ci ją śmiało opylić (jest z B3-jki z opisu,czyli z dosłownie takiej samej jak ty masz) / jak coś to PW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jechałeś na krótkiej skrzyni, bo ja miałem ale 2,5 tyś i około 110km/h,

 

Trzeba też pamiętać, że licznik licznikowi nierówny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W oplach były c16 skrzynie długa i krótka, przy czym krótka była wersjach gt i gsi, a w małych silnikach to nie wiem jak było bo były skrzynie c13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba też pamiętać, że licznik licznikowi nierówny.

I pamiętać o rozmiarze opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności