Skocz do zawartości
maciejzy

Nie działa oświetlenie w środku PASSAT B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po zimie padło mi oświetlenie w środku. Czytałem na forum, że jest to związane prawdopodobnie z modułem komfortu, ale ja nie wiem jak się do niego dostać. Potrzebowałbym jakiegoś łopatologicznego wytłumaczenia, jak co pozdejmować, po jak zwykle połamie zaczepy. Do tego przestała działać mi wycieraczka tylna. Jak już zadziała to jeden ruch zajmuje jej 15 sekund i czasami się zawiesza. Nie wiem czy ma to związek z tymże modułem komfortu.

 

Dziękuję za wszelkie cenne wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wątki które poruszasz były już na forum nie jeden raz, wystarczy użyć opcji szukaj:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

po zimie padło mi oświetlenie w środku. Czytałem na forum, że jest to związane prawdopodobnie z modułem komfortu, ale ja nie wiem jak się do niego dostać. Potrzebowałbym jakiegoś łopatologicznego wytłumaczenia, jak co pozdejmować, po jak zwykle połamie zaczepy. Do tego przestała działać mi wycieraczka tylna. Jak już zadziała to jeden ruch zajmuje jej 15 sekund i czasami się zawiesza. Nie wiem czy ma to związek z tymże modułem komfortu.

 

Dziękuję za wszelkie cenne wskazówki

 

Widać że nie szukałeś... Tu masz: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=512&highlight=brak+o%B6wietlenia

i tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=764&highlight=brak+o%B6wietlenia

i tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31378&highlight=brak+o%B6wietlenia

A jest jescze więcej...Co do wycieraczki: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=76731&highlight=wycieraczka+tylna

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=62609&highlight=wycieraczka+nie+dzia%B3a

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=584&highlight=tylna+wycieraczka+passat. ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RaCket22

Witam wszystkich dzis mialem problem z oświetleniem w kabinie tzn niedziałające oświetlenie.Dziś w prosty sposób je zrobiłem lecz bałem się o komfort ale był suchy.Rozebrałem okładzine od strony kierowcy w passacie i znalazłem po wiazce kabli zielony nalot owinięty czarna izolacyjną taśma okazało sie ze kabelek jest urwany i cale łaczenie było ośniedziale.Rozbierajać nalezy nieuszkodzic obudowy progowej poniewaz plastiki niebeda trzymac sa na 3 spinkach no i uniesc wykladzinke izobaczyc ja tez watpilem na kable ale jednak to bylo, stawialem na komfort ,na szczescie to byl tylko kabel a to znaczy kabel, ktory sie laczy z czterema szeregowo kabelkami tam zawsze a przewaznie przyczyna, poniewaz w kabinie woda skupiskowo sie gromadzi i sie zbiera,trzeba pamietac tez aby przed tym montazem sprawdzic bezpieczniki niemusi byc to komfort ,kabel moze byc to bezpiecznik dlatego tez trzeba zaczynac od najprostszych a zarazem moze to byc maly klopot izawsze majac garaz mozna to zrobic ,podkreslam mi sie trafil kabel urwany osniedziały nalotem zielonym zaszedl w reakcje chemiczna i dlatego nielaczylo...:D:D:mlask:mlask:mlask:taksobiePozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze raz ,dobrze byłoby po polsku !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam przypadek w aucie jak kolega Robert. Urwany kabel przed modulem komfortu (Jest to miejsce gdzie najczesciej zbiera sie wilgoc w aucie...... itd... ). Rozwiazanie 30 min pracy, troche zabawy w lutowanie i swiatło wrócilo w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy gdzieś na forum znajdę łopatologiczne wyjaśnienie jak rozebrać i jak wymienić żarówkę oświetlenia wewnętrznego znajdującego się nad tylnymi drzwiami? Tyłu wnętrza nie mam oświetlonego i nie wiem jak się dobrać do tej lamplki by jej nie uszkodzić :/ Na forum szukałem na wszelkie sposobu odpowiedzi nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo łatwy sposób wkładasz śróbokręt płaski z boku lampki.podważasz i lampka wychodzi.odpinasz wiązkę.masz lampkę w ręku.żarówkę odkręcasz również płaskim śrubokrętem(jakbyś niewiedział to takie czarne plastkowe kółeczko)jest na dłuższym boku.odkręcasz i wyciągasz.potem składasz i masz zmienioną żarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacenty dzisiaj przetestuje :)

Zdemontowałem tylną lampke w bagażniku ale wyłamała się blaszka dociskowa więc nie chce tego samego zrobić sobie z bocznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie miałem podświetlenia podsufitki /przy otwartych drzwiach i przy ręcznym włączeniu/ oraz sterowania lewym lusterkiem i okazało się, że były przerwane kable przy module i w lewym progu w miejscach rozgałęziania (czerwono-czarne). Wszystko porządnie połączyłem i mam kolejny problem: nie zapala się światło przy otwieraniu prawych drzwi przednich i tylnych!!! Co może być problemem? (szyby i zamki działają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapala się światło wewnętrzne to może byćstandardowa usterka uszkodzonych krańcówek w tych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w moim passku. Więc przy wymianie żarówki w tylnych drzwiach, tej od podświetlenia przy otwartych drzwiach zrobiło mi się zwarcie i było tylko psss....

od tego momentu nie działają mi szyby, centralny zamek z pilota a przy otwieraniu z kluczyka tylko przednie drzwi oraz podświetlenie całego wnętrza.

proszę o szybką odpowiedz bo nerwica mnie strzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem w moim passku. Więc przy wymianie żarówki w tylnych drzwiach, tej od podświetlenia przy otwartych drzwiach zrobiło mi się zwarcie i było tylko psss....

od tego momentu nie działają mi szyby, centralny zamek z pilota a przy otwieraniu z kluczyka tylko przednie drzwi oraz podświetlenie całego wnętrza.

proszę o szybką odpowiedz bo nerwica mnie strzela.

sprawdź najpierw bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź najpierw bezpiecznik
W moim pasku miałem to samo. Walnął bezpiecznik nr 14. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za słabo się wpatrywałem w te bezpieczniki ale teraz dostrzegłem na szczęście tylko bezpiecznik ufff :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie bezpiecznik to co to moze byc ? Dzisiaj bede rozbieral drzwi i sprawdzal instalacje modulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj bede rozbieral drzwi i sprawdzal instalacje modulu
Srawdz przewody, które znajdują się pod pastikową osłoną nad progiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem w miejsce modulu 3b0 959 799 /jedna wtyczka/ modul 1J0 959 799 AH /dwie wtyczki/.

 

Swiatlo powrocilo i wszystko dziala jak powinno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności