Skocz do zawartości
pawelito

porady medyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

pomyślałem sobie, że mógłbym wykorzystać moje podstawowe wykształcenie i pewne doświadczenie w celu pomagania innym.

Jeśli macie jakieś problemy zdrowotne natury głównie ortopedycznej (bóle mięśni, stawów, problemy z poruszaniem (wynikające z różnych przyczyn) lub inne problemy zdrowotne to piszcie. Postaram się pomóc lub ewentualnie wskażę gdzie powinniście szukać pomocy.

:!!:Z góry zaznaczam: nie jestem lekarzem (jestem mgr fizjoterapii (rehabilitacji)) więc moje porady mają jedynie charakter sugestii. Wszystkie poważne problemy zdrowotne powinny być skonsultowane z lekarzem specjalistą, dlatego też nie ponoszę odpowiedzialności za skutki moich porad.

Jeśli chcecie to piszcie bezpośrednio na forum, jeśli chcecie zachować prywatność to piszcie na PW.

Życząc wszystkim zdrowia zapraszam do dyskusji.:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede pierwszy :) boli mnie prawe ramie prawdopodobnie nadwyrezone lub stara kontuzja gralem kiedys w siate i zagrywka bez rozgrzewki teraz nie obruce reka w kolo dosc szybko bo cholernie boli a teraz mam problem ze boli ciagle gdzies od 4 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ponoszę odpowiedzialności za skutki moich porad.

To nie rozumiem, dlaczego proponujesz tutaj jakiekolwiek porady :/ I to jeszcze w takiej sprawie, jaką jest zdrowie człowieka :!:

pomyślałem sobie, że mógłbym wykorzystać moje podstawowe wykształcenie i pewne doświadczenie w celu pomagania innym.

Przeczytaj powyższy cytat z Twojej wypowiedzi i zastanów się, czy to rzeczywiście będzie pomaganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie rozumiem, dlaczego proponujesz tutaj jakiekolwiek porady :/ I to jeszcze w takiej sprawie, jaką jest zdrowie człowieka :!:

 

Przeczytaj powyższy cytat z Twojej wypowiedzi i zastanów się, czy to rzeczywiście będzie pomaganie.

sploszysz mi lekarza :) juz bal sie odpowiedziec a ty go jeszcze straszysz:drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sploszysz mi lekarza

Jakiego lekarza :?:

jestem mgr fizjoterapii (rehabilitacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

najprawdopodobniej masz uszkodzony tzw. stożek rotatorów.

Dosyć częsta kontuzja u siatkarzy (szczególnie tych nie lubiących rozgrzewek ;-)).

Postępowanie:

1) żadnego grania w siatkę przez najbliższe 4-6 tygodni,

2) zakup sobie maść lub żel z ketoprofenem- jest ich dużo, ja polecam Profenid. Smaruj bolącą okolicę (najprawdopodobniej przednia część barku) przez 7-10 dni

3) Postaraj się po około 2 tygodniach delikatnie rozciągać mięśnie barków/ramion (dwugłowy, trójgłowy, wszystkie trzy głowy naramiennego, mięśnie klatki piersiowej)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.asp

4) po około 4-6 tygodniach możesz popróbować grania ale pamiętaj o dobrej rozgrzewce (12-15 minut) no i zacznij od zagrywania dołem (może niezbyt męskie ale nawet Hubert Wagner tak zagrywał)

5) Jeśli nic z moich porad nie pomoże to udaj się do ortopedy (postaram się znaleźć odpowiedniego w Twoich okolicach)- może być konieczna artroskopia lub inne dokładne badanie)

 

Powodzenia

 

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:42 ----------

 

Drogi Krawcol82,

mogę udzielić porad, ponieważ przez ponad 11 lat pracy w "ortopedii" nauczyłem się, że ludzie często nie wiedzą gdzie zacząć szukać porady.

Moje porady nigdy nie zastąpią fachowej porady specjalisty.

Udzielam odpowiedzi na (subiektywne) opisy dolegliwości.

Jeśli nie potrzebujesz porady to super- zapewne nic Ci nie dolega i oby tak dalej.

Nikogo nie zmuszam i nie naciągam.

Takie zwykłe bezinteresowne działanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie zwykłe bezinteresowne działanie.

To akurat pochwalam... Bylebyś nikomu nie zaszkodził :)

Jeśli nie potrzebujesz porady to super- zapewne nic Ci nie dolega i oby tak dalej.
Akurat w sprawach medycznych porad nie potrzebuję ;)

Tak na marginesie-Ketoprofen może zaostrzyć przebieg astmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego też, zawsze przed zastosowaniem leku "skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu

I to jest właśnie zrzucanie odpowiedzialności na innych-najczęściej stosowane przez producentów leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to ja też...

Nie mam czasu chodzić po lekarzach...

 

Ostatniej zimy tak niefortunnie wywaliłem się na rowerze że przeskoczyło mi coś w stawie kolanowym, na tyle mocno że czasami teraz zdarza mi się nie utrzymać równowagi w tym stawie, najczęściej latem na plaży / parku, przy normalnym chodzeniu bardzo żadko odczuwalne i chyba jeszcze nie zdarzyło się nic, a skutkuje to najczęściej upadkiem lub wielkim skłonem, potem chodzę tydzień z usztywniaczem na kolano jak Forest Gump (na stopach).

Czy da radę coś z tym zrobić czy tylko inwazyjnie poprzez operacje? Która z góry odpada - strach większy niż ten ból raz na 2-3 miechy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to nie ja jestem lekarzem :D

ale poradzę ci jedyne co możesz zrobić, to właśnie iść do lekarza, zrobić usg stawu kolanowego i wszystko będzie jasne

 

jeśli to łękotka to artroskopia jest zabiegiem (szpital 3 dni) potem m-c zwolnienia i rehabilitacja (ja po miesiącu prawie biegałem :D)

gorzej jeśli to któreś z wiązadeł

 

wierz mi bez lekarza się nie obejdzie i osobiście radze ci jak najszybciej, bo organizm starzeje się z roku na rok.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelito bardzo fajny temat założyłeś, widzę, że cieszy się zainteresowaniem.

Tylko teraz go pilnuj i dzielnie odpowiadaj, po jednej odpowiedzi, widzę, że jesteś fachowcem w ortopedii, więc na pewno nie jednej osobie będziesz mógł pomóc lub doradzić.

Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od ponad miesiąca mam ból stawu łockciowego (i wogóle stawów, nadgarstki, kolana) który nie chce przejść po Nimesil'u (zawsze pomagał), przy niespodziewanym zgięciu łokcia (np. ubieranie się) tak boli że aż oczy wychodzą na wierzch, przy czym słychać takie chrupnięcie jakby się strzelało z palców. Czy możliwe jest że staw jest nadwyrężony (dużo pracy, grania przy komputerze)? Czy na stan stawów (ostatnio jest mi trochę lepiej) może wpływać duża wilgotność pomieszczeń w których przebywam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackdob byłem u lekarza ścięgna są całe, zalecał mi właśnie artroskopia ale ja na to czasu nie mam w Polsce jestem raz na 3 miechy na 2-3 tygodnie max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jackdob byłem u lekarza ścięgna są całe, zalecał mi właśnie artroskopia ale ja na to czasu

To już musisz sam zdecydować: zdrowie czy robota....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jackdob byłem u lekarza.

 

u kogo byłeś, albo kogo znacie BARDZO dobrego od kolan w łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pierzasty, moim zdaniem jednym z najlepszych w Łodzi jest dr Marcin Domżalski.Nie polecam profesorów- mają coraz mniej praktyki. Postaram się w ciągu kilku dni podesłać na priv namiary.

 

Jopasek, lekarz zalecił Ci artroskopię zwiadowczą (i przy wykryciu uszkodzeń naprawę) czy już stwierdził jakieś uszkodzenia? Jeśli boisz się zabiegu i/lub nie masz czasu to spraw sobie chociaż ortezę kolana. Coś nie najgorszego można nabyć za 200-300 zł. Mogę z pewnością w tym zakresie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orteze mam zakładam jak przeskoczy w kolanie tak że potrzebuje staram się unikać obciążania go, ale to bardzo ciężkie...

Mam coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]68506[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności