Skocz do zawartości
Krychu80

Dziwne "chrapanie"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...mam mały , choć dziwny problem.:debil Po założeniu kół letnich przy prędkościach 60 a najczęściej przy 80 km/h słychać dziwne "chrapanie". Jest to dźwięk krótki, metaliczny. Dziwne w tym wszystkim jest to, że to chrapanie nie jest zbyt częste, od czasu do czasu. Samochód jest nowy, B6, grudzień 2009. W serwisie oczywiście byłem, mechanik obejrzał Go i nic nie stwierdził ponieważ nic nie usłyszał. Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem?! Proszę o pomoc....pozdrawiam wszystkich VW-maniaków!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak słyszysz te dźwięki jak jedziesz na wysokim biegu i dasz gazu ? Jesli tak to masz uwalone koło 2 masowe. U nas jest tak samo... Ale odziwo się trochę uspokoiło ostatnio i mechanik stwierdził ze mozna się wstrzymać z wymianą. U nas te dziwięki pojawiały się jadąc ok 60-70 km/h na 6tym biegu i dając gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to ma coś wspólnego z wymianą kół? Możliwe, że faktycznie masz już dwu mas na wykończeniu. A jaki jest przebieg samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może go "deptasz" za dużo? Tak przy okazji, jak spalanie? Mi (jest na dotarciu) pali przy spokojnej jeździe wg. komputera 8.9-9.2 (bez klimy), także wynik jak dla mnie średnio zadowalający, mam nadzieje, że po dotarciu się zmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...odpisując....dźwięk się pojawia gdy jadę na wysokim biegu ale gazu gwałtownie nie dodaję, stopniowo. Mam DSG, 7 stopniowa, tak więc jadę trzymając gaz np. do 120 ale ten DŹWIĘK słychać albo przy 60 albo 80. Przebieg mam 7300...nowe auto...Spala mi trochę więcej niż 9.2...więcej jeżdżę po mieście i z klimą...ale zadowolony jestem..."buja " się dobrze...tylko ten dźwięk mnie trochę martwi...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności