Skocz do zawartości
bochum80

Ważny przegląd (TUV) w samochodzie do sprowadzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szwagier chce przerejstrować swoje auto na niemieckich blachach na swego ojca w Polsce

Jak jest w tym momencie z przeglądem tzw. TUV-em - w aucie jest ważny do sierpnia 2011 - nie ukrywam, że użytkuje samochód w Niemczech i tam chce by pozostał i nie chce nim przyjeżdżac do Polski w celu przerejestrowania.

Podrzuci przez znajomych papiery i tablice i dokonamy rejestracji na jego ojca.

Pozostaje jedynie kwestia ewentualnego przeglądu - w jakich warunach jest kierowany na weryfikacje i w którym momencie procesu rejestracji??

THX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Szwagier chce przerejstrować swoje auto na niemieckich blachach na swego ojca w Polsce

Jak jest w tym momencie z przeglądem tzw. TUV-em - w aucie jest ważny do sierpnia 2011 - nie ukrywam, że użytkuje samochód w Niemczech i tam chce by pozostał i nie chce nim przyjeżdżac do Polski w celu przerejestrowania.

Podrzuci przez znajomych papiery i tablice i dokonamy rejestracji na jego ojca.

Pozostaje jedynie kwestia ewentualnego przeglądu - w jakich warunach jest kierowany na weryfikacje i w którym momencie procesu rejestracji??

THX :)

 

Z tego co wiem,to jest ważny ten przegląd który masz,przynajmniej tak miało być.Nie musisz jechać na jeszcze jeden przegląd skoro masz aktualny.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wprowadzaj w blad. po pierwsze masz wazny ale tylko do sierpnia tego roku bo: w niemczech wydawany jest na 2 lata a w polsce na rok, skoro masz do 2011 to w polsce jest wazany tylko na rok do sierpnia 2010. Pozatym auto i tak musi jechac na stacje diagnostyczna na opis (czy jakos inaczej to nazywaja) za co i tak trzeba zaplacic wiec szczerze to nie wcale nie oplaca lepiej zrobic normalny przeglad na rok na 98zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wprowadzaj w blad. po pierwsze masz wazny ale tylko do sierpnia tego roku bo: w niemczech wydawany jest na 2 lata a w polsce na rok, skoro masz do 2011 to w polsce jest wazany tylko na rok do sierpnia 2010. Pozatym auto i tak musi jechac na stacje diagnostyczna na opis (czy jakos inaczej to nazywaja) za co i tak trzeba zaplacic wiec szczerze to nie wcale nie oplaca lepiej zrobic normalny przeglad na rok na 98zl.

 

Czytaj dokładnie co napisałem-przegląd ma ważny-o to pytał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie przeczytalem i napisalem dokladna odpowiedz, ze i tam musza to na stacja sprawdzic za co trzeba zaplacic chyba okolo 40-50zl a preglad na rok kosztuje 98 wiec w jego przypadku nie oplaca sie to wcale, lepiej zrobic normalny przeglad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wprowadzaj w blad. po pierwsze masz wazny ale tylko do sierpnia tego roku bo: w niemczech wydawany jest na 2 lata a w polsce na rok, skoro masz do 2011 to w polsce jest wazany tylko na rok do sierpnia 2010. Pozatym auto i tak musi jechac na stacje diagnostyczna na opis (czy jakos inaczej to nazywaja) za co i tak trzeba zaplacic wiec szczerze to nie wcale nie oplaca lepiej zrobic normalny przeglad na rok na 98zl.

 

Popieram, chociaż to debilizm użędników, nie chciałem dyskutować z "kierownikiem" wydziału transportu na temat jakości przeglądów u nas i w Niemczech. Polówke, rejestrowałem w październiku, przegląd niemiecki do sierpnia, a baba mi mówi że, nieważny... bo w Polsce na rok i skończył się w sierpniu 3 miesiące temu...

Idąc tym tokiem myślenia to drogówka powinna łapać wszystkie auta na niemieckich blachach ( w tym turystów) i połowa z nich powinna odjechać na lawecie za nieważny przegląd...

Ehhh...

 

Z tego co wiem,to jest ważny ten przegląd który masz,przynajmniej tak miało być.Nie musisz jechać na jeszcze jeden przegląd skoro masz aktualny.Pzdr.

A to też się zgadza, tylko nie do końca, chodzi o to, że kiedyś trzeba było zrobić pierwszy przegląd w Polsce jeżeli auto było sprowadzone i nie było zmiłuj, teraz jeżeli przegląd z zagranicy jest ważny (i mieści się w tym, "rocznym" przeglądem Polskim, wyjątek samochody do 3 lat bodajże) to nie trzeba robić tego pierwszego przeglądu w Polsce.

Inna sprawa, że trzeba zrobić "odpis" chyba tak to się nazywa, za te 40-50zł co napisał zuczek, sprawdza się w niem niejako zgodność samochodu z papierami...

Edytowane przez Slaweeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he dobry żart z TURYSTAMI...

A w temacie, z urzędasami to nie ma sensu gadac bo ustawa dokładnie opisuje temat przeglądów technicznych wykonanych po za granicami RP.

Poszukajcie sobie w googlach. A na stację i tak trzeba jechac bo muszą zlokalizowac miejsce położenia tabliczki znamionowej i zgodnosc numerów VIN... W sumie to zawsze pare groszy mniej do zapłaty choc czynności przy rejestracji pozostają nie zmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku 2009 roku mój tato przyciągnął z Niemiec nową naczepę, która miała TUV, a w Polsce kazano zrobić jeszcze jeden przegląd, aby ją zarejestrować. Płacił jak za normalny przegląd i co dziwne sprawdzali również wszystko tak jak przy okresowych przeglądach. Choć w papierach data produkcji była na 06,03,09r, a przegląd robił 17,01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli:

jezeli ja mam przegląd TUV ważny do 04.2012 roku, to dlaczego w naszym wspaniałym starostwie bełchatowskim powiedzieli mi, że mają to głęboko w .... :wsciekly i powiedzieli, że mam zrobic przegląd w kraju?

 

 

edit:

na formum vwgolf znalazłam oprócz tego takie info:

cyt" I tu jest pies pogrzebany, bo chyba w żadnym kraju unii europejskiej (wyjątek Polska grin.gif ) nie piszą w dowodzie rejestracyjnym roku produkcji. Więc jeśli podchodzisz z takim do rejestracji (przy założeniu że uznają ci termin przeglądu z dr) to i tak dostajesz skierowanie na stację diagnostyczną na ustalenie roku produkcji. Ustalenie dodatkowych danych na wniosek starostwa kosztuje 60 zł, na twój wniosek też 60 zł."

Edytowane przez Trynity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na formum vwgolf znalazłam oprócz tego takie info:

cyt" I tu jest pies pogrzebany, bo chyba w żadnym kraju unii europejskiej (wyjątek Polska ) nie piszą w dowodzie rejestracyjnym roku produkcji.

NIEPRAWDA !

mam przed soba niemiecki dowod od mojego auta - jest data produkci i data 1 rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprowadziłem passka do PL, to miałem ważny przegląd, ale babka z urzędu i tak mnie wysłała na jakiś uzupelniający za 99zl. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile masz stare dokumenty to masz date produkcji, w nowych dokumentach niemieckich masz tylko date pierwszej rejstracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopując temacik chciałbym się spytać czy przegląd TUV może gwarantować autentyczny przebieg auta ?

Mam na oku sprowadzone auto z przeglądem TUV i tam chyba wpisują stan licznika czyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic Ci to nie daje ja kupiłem pasiaka , który też miał ważny TUV robiony w kwietniu samochód kupiłem w lipcu. Na dokumentach TUV był wpisany przebieg 130 tys był nawet wydruk z kasy fiskalnej na której też był przebieg i okazało się ,że jednak był cofany ( na szczęście tylko o 40 tyś i auto odpukać sprawuje się super).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUV daje wam tylko to że nie musicie robić tu w PL przeglądu pierwszego a co do przebiegu to jest to jakiś odnośnik ale w momencie kupna auta od razu po tym przeglądzie i od właściciela z podwórka bo jak kupisz od handlarza to w 90% ma cofnięty licznik (bo tak polski kupujący chce mieć 12 letnie auto z przebiegiem 120 tys co w DE jest praktycznie nie możliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności