Skocz do zawartości
Patryk_

Wypadek samolotu rządowego...

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz co by było w mediach jakby polecieli trzema samolotami ?

 

Wiem co by było. Ale z pewnością miałoby to mniejsze znaczenie niż to, co stało się teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stała się wielka tragedia, nie ma wątpliwości.

Śmierć człowieka jest nieszczęściem, jednak wydarzenie na taką skalę i z takimi konsekwencjami jest nie tylko bezprecedensowe, lecz i straszne w swoim znaczeniu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, kim były ofiary i jakie stanowiska piastowały oraz w jak trudnej sytuacji znalazł się teraz nasz kraj. Zginęły osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju (militarne, gospodarcze), zginęły osoby na zawsze wpisane w karty historii Polski, zginęła głowa państwa... i akurat jej poglądy polityczne w tym momencie nie są najważniejsze.

 

Oczy całego świata wpatrzone są teraz w miejsce zdarzenia i wzrok ten szybko się nie odwróci. Co chcę powiedzieć to to, że będąc pod dużą presją odpowiednie organy będą w trybie natychmiastowym dążyły do wyjaśnienia przyczyn. Czy zakończy się sukcesem, czy wyniki śledztwa w ogóle zostaną w pełni opublikowane - tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że struktury te mają dostęp do miejsca zdarzenia oraz wszelkie środki, by podjąć pracę. Jak widać jednak wielu internautom wystarczy klawiatura i internet, by w parę godzin mieć gotowe rozwiązanie i przyczynę katastrofy samolotu.

Każdy będzie pisał co chce ale może by tak choćby ze względu na szacunek (bez upolityczniania) powstrzymać się od oskarżeń i komentarzy awansem? Tak tylko głośno myślę.

 

Żałoba dla mnie jest stanem ducha, nie formą prezencji. Szanuję każdą formę radzenia sobie z taką sytuacją, jednak daleki jestem od stereotypowych zachowań. Czy osoba spędzająca dzień przed telewizorem w oczekiwaniu na nowe informacje jest kimś gorszym niż ta, która pojechała przed pałac prezydencki z kwiatami? Czy publicznie pokazywane łzy znaczą więcej niż kwitowanie całego zdarzenia milczeniem? Nie dla mnie. Tak, jak charaktery ludzkie są różne, tak i podejście do sprawy jest inne. Dla jednych wyrażeniem żałoby będzie wstawienie konkretnego zdjęcia na nasza-klasa, dla innego formą poradzenia sobie z tym będzie zaduma patrząc przez okno swojego mieszkania.

 

Do respektowania żałoby w odpowiedni sposób prawnie zobligowane są instytucje państwowe i media, istnieje również parę ograniczeń. Jednostka jednak podchodzi do tego w sposób przez siebie wybrany i choćby ze względu na szacunek wobec tego, lub przynajmniej wyrozumiałość i akceptację chciałbym, żeby choć jedna ciężka sytuacja dla narodu (a wiele nieszczęść się zdarzyło) obyła się bez wzajemnych wycieczek, dochodzeń, presji i konfliktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie.

 

Artmin przygotowuje już top forumowy w barwach stonowanych.

Za chwilę czyszczę ten post z teorii spiskowych, niestosownych wypowiedzi, niepoważnych zarzutów i politycznych wywodów. Poleci również mój jeden post, który był niepotrzebny. Nie róbmy z tego forum onetu czy wp, nie róbmy też z forum domu pogrzebowego. Stała się tragedia i tylko to się liczy. Nie będziemy jednak podporządkowywać naszego życia temu wydarzeniu. Potrzebna jest minuta ciszy - niezależnie od przekonań - i ja to szanuję. Życie jednak będzie toczyć się dalej. Ludzie giną codziennie, w różnych okolicznościach. Bliżsi lub dalsi nam i naszym przekonaniom.

 

Zastanówcie się co piszecie w takiej chwili. Zastanówcie się również nad tym, czy warto w takiej chwili siedzieć na forum i narzekać, snuć durne teorie. Może lepiej jeśli jesteście wierzący przejść się do kościoła, iść odwiedzić babcię, dziadka czy dawno nie widzianego przyjaciela, który również może zakończyć swój żywot w podobnych, tragicznych okolicznościach.

 

Top forum przyjmie barwy żałobne - mimo, że nie do końca zgadzam się z tym zdaniem, ja ustępuję w tej sprawie. To jest sytuacja wyjątkowa i wyższej rangi, mimo, że na żadną inną żałobę nie zmieniamy barw. To koniec i ostatnia oficjalna wypowiedź władz forum w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artmin przygotowuje już top forumowy w barwach stonowanych.

Za chwilę czyszczę ten post z teorii spiskowych, niestosownych wypowiedzi, niepoważnych zarzutów i politycznych wywodów. Poleci również mój jeden post, który był niepotrzebny.

Wreszcie konkretne podejście .Darujmy sobie niepotrzebne komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artmin przygotowuje już top forumowy w barwach stonowanych.

done i prosze o niewnoszenie sporow do tego watku... naprawde zachowajmy powage i nie wykorzystujmy okolicznosci do swoich niestosownych wypowiedzi.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Top forum przyjmie barwy żałobne

Nie no Panowie, bez przesady. Codziennie na drogach ginie wiele osób, a nikt nawet słowem nie wspomni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no Panowie, bez przesady. Codziennie na drogach ginie wiele osób, a nikt nawet słowem nie wspomni...

 

Przeczytaj wcześniejszy mój post. Jestem dokładnie tego samego zdania.

Jestem osobiście temu przeciwny, jednak jeśli moje zdanie ma w tym temacie budzić kontrowersje niektórych (jak już zaczęło się dziać) to uległem. Idziemy na kompromis - aby uszanować pamięć. Tylko to się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam co ja mysle o zalobie: dla mnie zakladanie czarnych szat/ubran jest troche "dziwne" jezeli chce uszanowac ich pamiec pojde do kosciola lub pomodle sie w domu. ludzie po co to na forum motoryzacyjnym? pewnie polowa z Was nawet sie za nich nie pomodlila/pomodli a chcecie czarna szate. jezeli kogos obrazilem- przepraszam, ale tacy wlasnie jestesmy, ze nosimy zalobe "na zewnatrz" a nie w sercach... Szata sie juz pojawila, nie chce zeby odebrano moj post jako sprzeciw ku niej; jest wiec niech juz bedzie

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaduma drodzy użyszkownicy, nad kruchością życia i nieuchronnością śmierci.

Rozmaite dywagacje się same na usta cisną, ale... są bliscy tych ofiar, którzy teraz cierpią. Nich rozmaite komisje dadzą nam odpowiedź dlaczego to się stało.

Po prostu chwila ciszy i powagi nad tragedią, która jest niestety ewenementem na skalę światową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli także to gdy podają listę osób zmarłych wszystkich wymieniają z pełnioną funkcją a reszta to obsługa samolotu - oni też zasługują na to by ich wspomnieć z imienia i nazwiska. Też tak zginęli.

Ciekawi mnie skąd takie sprzeczne początkowe informacje o ilości ofiar będących na pokładzie.

Resztę pozostawiam bez komentarza bo takowy jest zbędny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na stronie prezydenta masz całą listę, razem z ludźmi z obsługi tego lotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie boli także to gdy podają listę osób zmarłych wszystkich wymieniają z pełnioną funkcją a reszta to obsługa samolotu - oni też zasługują na to by ich wspomnieć z imienia i nazwiska. Też tak zginęli.

Tu masz dokładną listę wraz załogą..

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/katastrofa-samolotu/art,3,lista-pasazerow-rzadowego-samolotu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż nie przepadałem za stylem ś.p. Lecha Kaczyńskiego to jednak uważałem go za wielkiego patriotę. Miał styl godny największych królów! Rozmawiał ostro, bez żadnych kompromisów na niekorzyść Polski. Bądź co bądź tak wyrazista, jak Lech Kaczyński, postać przy odpowiedniej niechęci mediów i odpowiednich "sił" została, w oczach większości opini publicznej, utrwalona jako człowiek niezrównoważony i kłótliwy. Nie głosowałem i nie głosowałbym na Lecha Kaczyńskiego bo choć człowiek wielki to jednak czasy nie te...

 

Dzięki, że ktoś schował dumę w buty i zrobił szary baner.

 

Wieszam na antenie białą, czerwoną i czarna wstążkę.

 

p.s. może ktoś mi powie jaki problem mają osoby które na widok świeczki, (jako symbolu wyrazu współczucia i żalu zamiast słów) nie wytrzymują i wypisują dziwne rzeczy?

Edytowane przez czarny specjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]Tragedia[*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać po raz drugi (wywalono mój post a można go było podczyścić) ale napiszę. Szkoda ludzi, ojców, matek, dziadków itp. Nie polityków, piszemy o nich bo to ludzie publiczni, z pierwszych stron gazet i głównych wiadomości. To że na drogach ginie codziennie więcej ludzi, owszem ale dla nikogo ich nazwiska nie są znane i dlatego o nich nie piszemy. Złożyłbym wyrazy współczucia ale komu? Nasze forum to forum motoryzacyjne. A najlepiej milczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,skończmy już tą dyskusję...Nie do końca o to mi chodziło,temat myślę do zamknięcia-niech każdy interpretuje to na swój sposób.Dalsza dyskusja jest chyba nie na miejscu.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Miałem nic nie pisać po raz drugi (wywalono mój post a można go było podczyścić) ale napiszę. Szkoda ludzi, ojców, matek, dziadków itp. Nie polityków, piszemy o nich bo to ludzie publiczni, z pierwszych stron gazet i głównych wiadomości. To że na drogach ginie codziennie więcej ludzi, owszem ale dla nikogo ich nazwiska nie są znane i dlatego o nich nie piszemy. Złożyłbym wyrazy współczucia ale komu? Nasze forum to forum motoryzacyjne. A najlepiej milczeć.

Wszystkich szkoda Jacek i tych na drogach i posłów i tych których nawet nie znamy, to robi z nas ludzi i godzi w nasze człowieczeństwo ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby uszanować pamięć

dokladnie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie złamano procedury które zostały zmienione po ostatniej katastrofie samolotu CASA.

1. Na pewno nie powinno lecieć tylu dowódców + prezydent jednym samolotem.

2. Podejść do lądowania może być tylko 3, a tu było 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w/g mnie złamano procedury które zostały zmienione po ostatniej katastrofie samolotu CASA.

1. Na pewno nie powinno lecieć tylu dowódców + prezydent jednym samolotem.

2. Podejść do lądowania może być tylko 3, a tu było 4.

 

Mi też się tak wydaje że nie wszystko było do końca zgodne z procedurami...Poza tym,jak wspomniałeś-tyle ludzi wysokich rangą w jednym samolocie?No nie wiem...Ale możemy tylko gdybać,wstrzymajmy się z osądami aż do wydobycia black boxów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności