Skocz do zawartości
Alex

Wasze wspomnienia z PRL-u

Rekomendowane odpowiedzi

- mleko w litrowych butelkach z kapslem z pazłotka

a pamietasz jak sie z flaszką (butelka) po śmietanę a pani nalewała z aluminiowej kanki. To była Śmietana !! Dzisiaj wszystko spierdolone normami UE. Spróbujcie tylko skwasić mleko, bedzie śmierdziało a się nie ukwasi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się miało ojca trepa...

 

 

 

doczytałem :lol

Czytamy ze zrozumieniem, tak? :hyhy:

 

ojjjj... to Twoi starzy niezbyt mogli wynieść co z roboty

Niekoniecznie :D

W domu miałem całą szafę leków zza granicy - niedostępnych nigdzie prócz szpitala :D

A z wojska nic nie trzeba było wynosić. W tamtych czasach wojskowi zarabiali....... sporo :D I stać mnie było (a raczej starych) na kupowanie tego, co chciałem z kantyny :D Do dziś pamiętam sezamki :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glizda te gumki chińskie, co pisałeś wyżej to miałem na myśli gumki do mazania, czy one nie były czasami z taką niby falą z jednej i z drugiej strony ?? i też miały taki specyficzny zapach

aaaaa.... tak. I były pokryte taką bezbarną folią z jakim owocem na rysunku. Pachniały truskawkami, pomarańczami, ananasami......itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary robił w porcie handlowym,był kierownikiem zmiany,więc miałem wsie dobra.Pamiętam jak przynosił winogrona w skrzynkach i puszki z ananasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze i komiczne zarazem (ponoć równość klasowa była...) to jak sie pytali o pochodzenie:

-inteligenckie (wystarczyło że matka w bibliotece pracowała)

-robotnicze (to już nawet jak sie z PGR-u pochodziło)

- no i chłopskie (bo zalążek prywatnego interesu)....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pamietasz jak sie z flaszką (butelka) po śmietanę a pani nalewała z aluminiowej kanki. To była Śmietana !!

ja takie rzeczy to miałem prosto z wioski, bo rodzice moich rodziców - pochodzi ze wsi i mieli własne gospodarstwa. Więc mięso i nabiał miałem - można rzecz - prosto od producenta i za darmo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z wojska nic nie trzeba było wynosić. W tamtych czasach wojskowi zarabiali....... sporo

No mój starszy jako sztygar/górnik też miał wydzielone sklepy, ale co z tego jak i tak nie było na co wydać tej kasy :P ile można przecież kupić pralek Wiatek lub Polar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - kasy było w pip, ale za bardzo nie było na co wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój stary robił w porcie handlowym,był kierownikiem zmiany,więc miałem wsie dobra.Pamiętam jak przynosił winogrona w skrzynkach i puszki z ananasami.

i tu Cie kurna mam (czekałem na tę chwilę 30 lat) pamiętam jak z nad morza w kartonach przyszły cegły :krzeslem:

Edytowane przez Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale za bardzo nie było na co wydawać

Kurcze no,przecież byli cinkciarze i Pewexy...kto chciał to mu i tak brakło geldów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah czekałeś czekałeś wkońcu sie doczekałeś hehe aż parskłem smiechem hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu Cie kurna mam (czekałem na tę chwilę 30 lat) pamiętam jak z nad morza w kartonach przyszły cegły

Spokojnie bo nam IPN albo co "gorszego" naślą...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym samym pomyślałem i dlatego się roześmiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no,przecież byli cinkciarze i Pewexy...kto chciał to mu i tak brakło geldów.

eee.... kolego ! tego interesu pilnowali chłopcy z PG (przestępstwa gospodarcze) pamietam jak moja siora pracowała w WPHW i schowały "pod ladę" dywan. W efekcie była zatrzymana na 48H za okradanie klasy robotniczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę co wspominam miło , jako że w telewizji panowała wielka h***ia , kochałem radiową trójkę-60 minut na godzinę , kapitalne audycje M.Wiernika i R.Rogowieckiego ''cały ten rock''- później lista przebojów M.Nieźdzwieckiego .

 

 

uważaj na słownictwo // Majcin

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
później lista przebojów M.Nieźdzwieckiego .

 

tjaaaaa...... i nagrywało sie na Kasprzaka, a potem cofnij, kasuj, ustaw i następny utworek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestępstwa gospodarcze

Tak? to czemu używany FSO1500 było z 5 razy droższy niż nowy....jakoś nie pamiętam aby ścigali kogoś bo dostał talon na nowego a starego opędzlował za grube tysiące potem to już nawet miliony...fakt faktem niektórzy mieli pecha a innym się upiekło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tjaaaaa...... i nagrywało sie na Kasprzaka,

A potem na bazarach pojawiły się "jamniki" z diodami na obudowie, mrugającymi w/g programu lub w takt muzyki. To był dopiero wypas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak? to czemu używany FSO1500 było z 5 razy droższy niż nowy....jakoś nie pamiętam aby ścigali kogoś

Pewnie Twój stary pracował w ZOMO lub czymś takim :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pierwsze objawy zgniłego kapitalizmu w postaci zegarków elektronicznych [ koniecznie z siedmioma melodyjkami ] i takie malutkie plastykowe nartki zakładane na buty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności