Skocz do zawartości
falla_x

katalizator zamiennik "AWG" do AVF b5FL

Rekomendowane odpowiedzi

z tym tłumikiem nie zgłębiałem tematu, ale spytam czy w ogóle jest tłumik rozmiarów katalizatora z 1.9TDI ? jak zależy Ci na ciszy to może szukaj innego katalizatora, sprawnego, nie zabitego i po prostu wymień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak można się domyśleć nikt nie wyrzuca sprawnego kata robiąc sobie problem.

Chodzi o pomoc w przypadku kiedy kat jest do wywalenia, a chce mieć

nadal ciszę taką jak z katem.

 

Stąd pytanie czy taki tłumik wielkości kata wspawany w jego miejsce

zapobiegnie świstom jednocześnie nie przytka znacząco wydechu.

 

sam tłumik, rurka czy coś nie zapobiegnie - tylko wstawienie kata, używki bądź nowego zamiennika spowoduje że spaliny będą się zatrzymywać na monolicie katalizatora.

popatrz na moje doświadczenia : http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=851665&postcount=161 i koniecznie przeczytaj wątek o usunięciu kata : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16686&highlight=katalizator

jesteś z wawy to podjedź na Zacisze do kolegi siwy2241 502 474 328 i ci zrobi co chcesz z tym katalizatorem :) robi mechanikę i wydechy i mi wywalił kata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś wie ,czy katalizator z tego linka będzie pasował do silnika AJM,i czy katalizator w silniku AJM jest montowany na trzech ,a czy na czterech śróbach od strony turbiny jak i wydechu!

 

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

 

A czy może ktoś wie ,czy katalizator z tego linka będzie pasował do silnika AJM,i czy katalizator w silniku AJM jest montowany na trzech ,a czy na czterech śróbach od strony turbiny jak i wydechu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś podłapał i kase trzepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolesia w swoich okolicach to za mój katalizator powiedział mi ze 120 zł może mi dać , to dobra cena czy zła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że się podepnę.

U mnie od jakiegoś czasu wyświetla się kontrolka od spalin silnika, VAG pokazuje że katalizator jest do wymiany.Czy do silników benzynowych(1.6) też można znaleźć coś takiego http://www.allegro.pl/item1039883690_katalizator_zamiennik_audi_a4_a6_vw_passat_19tdi.html ? Jeśli nie to jaki katalizator powinienem zastosować, bo ciągłe kasowanie błędu już mnie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do tej firmy, która to rozprowadza i zapytaj. W przedmiotach sprzedającego mają taki zamiennik do 1.8 to może i do 1.6 też będą mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolicie że się podepnę.

U mnie od jakiegoś czasu wyświetla się kontrolka od spalin silnika, VAG pokazuje że katalizator jest do wymiany.Czy do silników benzynowych(1.6) też można znaleźć coś takiego http://www.allegro.pl/item1039883690...sat_19tdi.html ? Jeśli nie to jaki katalizator powinienem zastosować, bo ciągłe kasowanie błędu już mnie męczy.

 

Przerabiałem ten temat, mam ten sam silnik i też miałem problem z kontrolką check engine, błąd, który się pojawiał pod podpięciu vaga: "16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 35-00 - -". Wymieniłem, katalizator na taki (dedykowany zamiennik): http://www.eurocats.co.uk/cat_details.php?EEC_CAT_ID=2994&EEC_Vehical_ID=507&EEC_Manufacture=40 sprowadzony z UK za ok 100 funtów, ale żeby nie było zbyt łatwo katalizator ten nie spełnia normy EURO 4, co skutkowała dalszym pojawianiem się kodu błędu. W końcu problem rozwiązałem dosłownie za 30 zł (10 zł tuleja dystansująca + 20 zł robocizna), mianowicie zamówiłem u tokarza tuleję dystansującą do sondy lambda (tej za katalizatorem) o dł. ok 5 cm, od tej pory uciążliwa kontrolka przestała walić po oczach i kod błędu jeszcze mi się nigdy nie pojawił, a zrobiłem dobrych kilka tys. km od zastosowania tego patentu, auto zrobiło się nieco żwawsze, jeżeli możemy w ten sposób powiedzieć o mocarnym 1.6 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z tym błędem 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 35-00 czy np: jakbym wstawil zamiast katalizatora rure zwykla i mial wlozone 2 sondy i ta za rurka czyli za katem oslonilbym ta tulejka czy wyskakiwalby mi tez blad spalin silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wywaliłem kata... gdy włączę silnik, pochodzi chwilkę i zaraz słychać delikatny świst... i ten pufff przy zmianie biegu:D miodzio... a koszta z tym związane to 50zł za wycięcie i wstawienie rurki o tej samej średnicy... tyle to w Kielcach kosztuje... a kata zabrałem i sprzedałem... nie zostawiajcie mechanikowi jak wam powie że zostawcie, co się będziecie brudzić, on się go pozbędzie... owszem pozbędzie się za niezłą kasę... i bez sensowne jest zastępowanie katalizatora czymś innym... w środku nie ma zmiany w głośniejszej pracy turbiny... chyba że ktoś ma niemiłosiernie wrażliwe ucho... ale można muzę podkręcić i będzie git malina:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy katalizator i wydech jest taki sam w AWX i AVF? Chcę zrobić decat, ale w avf mam chyba jakiś starszy typ, bo katalizator jest razem rurą, która kończy się w połowie auta. Nie wiem czy da się go wyskrobać. Widziałem "krótki" katalizator z awx i do tego dokupić pozostałą część wydechu. Pytanie tylko czy podpasuje taka opcja. PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, po wycieciu kata i wstawieniu zamiennika podczas przyspieszania mocnego slychac jakies trzeszcenie z okolic deski rozdz., co to moze byc / wstawic druga plecionke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności