Skocz do zawartości
Polak

Naprawa zamka po włamaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Byłem ostatnio w Warszawie, zostawiłem samochód na noc. Rano był juz otwarty łamakiem na szczęscie nic nie zgineło bo wyjąłem wcześniej panel. Jak juz dotarłem do domu postanowiłem rozebrać zamek. Jest tam pękniety bębenek i połamane zapadki. Trzeba więc bedzie wymienić bębenek tylko co z zapadkami? Można kupić jakiś zamek i dopiłować zapadki z zewnątrz ale to odpada bo wtedy wiekszosc kluczy otworzy mój zamek. Da sie kupić gdzieś zamek "surówkę" i dociąć zapadki od wewnątrz. Wiem że osoby zajmujące sie naprawami zamków mają na to jakiś patent.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wymienić całą klamkę, bo jak ci otwierali łamakiem auto to zapewne zapadki zrobiły ścieżki w bębenku i teraz nawet jak wymienisz wkładkę to nie będzie miało co tam blokować zapadek i auto ci otworzy byle kto 1 groszówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba więc bedzie wymienić bębenek tylko co z zapadkami? Można kupić jakiś zamek i dopiłować zapadki z zewnątrz ale to odpada bo wtedy wiekszosc kluczy otworzy mój zamek.

Przy odrobinie samozaparcia można pokombinować z zapadkami tak, żeby było jak najmniej piłowania tych co wystają. Musisz popatrzyć na kształt kluczyka i kształt otworów w zapadkach - może wtedy jakoś da się to "spasować" bez piłowania. Wtedy nie otworzy się tego większością kluczy. Zresztą jak sam widzisz - jak chcą to i tak otworzą - choćby łamakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba uważać gdzie się parkuje, u mnie w mieście nie ma takich historii. A że klamkę muszę wymienić to wiem tylko oprócz tego jest ta zamorka z zapadkami. Jakby ktoś miał klamkę z centralnym, kompletną tzn z wkładką i nie drogo to kupie chetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon u nas w mieście gościu na starym rynku (Kościuszki) dorabia zamki do kluczy z ceną też można sie dogadać. Jak nie wiesz gdzie to jest to daj znać to Ci wytłumacze (mój fon 501 640 837)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon u nas w mieście gościu na starym rynku (Kościuszki) dorabia zamki do kluczy z ceną też można sie dogadać. Jak nie wiesz gdzie to jest to daj znać to Ci wytłumacze (mój fon 501 640 837)

Zdecydowanie najlepsza opcja. Fachowiec dorobi zameczek i będzie hulać jak trzeba. Miałem podobny przypadek i fachman wszystko ładnie poskładał do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem gdzie to jest to sie nazywa Technik chyba, ja dorabiałem kluczyk koło rynku na Suwalskiej bo tam ojca znajomy to jak cos to tam bym się zgłosił ale on weźmie ponad 100, jeszcze do tego klamka a w tym miesiącu mam prócz tego inne wydadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem gdzie to jest to sie nazywa Technik chyba, ja dorabiałem kluczyk koło rynku na Suwalskiej bo tam ojca znajomy to jak cos to tam bym się zgłosił ale on weźmie ponad 100, jeszcze do tego klamka a w tym miesiącu mam prócz tego inne wydadki.

Tylko nie kupuj nowej klamki super zamiennika czy jakiś tam podobnie zachwalany badziew. Kiedyś coś takiego kupiłem i wywaliłem po pięciu minutach. Nie dość, że nie udało się przełożyć bębenka to jeszcze nie bardzo pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie już czytałem na forum o tych klamkach ;) Kupie uzywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności