Skocz do zawartości
KIZIOR

Wycieraczka tylna wariuje??

Rekomendowane odpowiedzi

po wlaczeniu tylnej wycieraczki mozna powiedziec ze chodzi jak chce, zatrzymuje sie mozna powiedziec kiedy jej sie tylko podoba i jest prpblem z jej wylaczeniem,dopiero po wylaczeniu silnka wylancza sie, co moze byc przyczyna?? tylko tylna przod chodzi normlanie, mial ktos taki przyadek lub wie ktos co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącznik przy kierownicy - manetka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co do wymiany? do czyszczenia? miales taki przpadek? rozbereal to kiedys bo ja nie mialem jeszczeokazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by tez zajrzec pod ta gumowa oslone kabli,ktore wychodza z podsufitki i wchodza w klape bagaznika(oczywiscie widac je po otwarciu klapy).Mialam kiedys taki problem w golfie kombi.Przyczyna byla przetarta izolacja na tych kabelkach i robilo sie zwarcie,ktore powodowalo te wariacje wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje jutro kukne, ja w golfie jak mialem taki przypadek to wogle mi nie dziala wycieraczka, ale pytam bo moze akurat mial ktos taki przpadek, auto jest z 2002 r i juz by sie przetarlo??no ale na to to sadze ze nia ma reguly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi jak chcesz powiadasz .... działa działa i nagle robi takie postoje... i mówisz że się nie da jej wyłączyć...

Jak chcesz ją wyłączyć to włącz przednie wycieraczki (dźwignia raz do góry) a potem dźwignia do przodu (tak jakbyś chciał włączyć tylną wycieraczkę) na moment

u mnie tak własnie działa, a raczej działała :D bo ostatnio zrobiła sobie przerwę świąteczną po tym jak przemieniałem liczniki i być może problem leży tak jak koledzy wspominali w manetce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja jednak sie tak nie wylacza jak twoja:):) a jak sie dostac do manetki zeby tam poczcic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należało by zdjąć osłonę kierownicy i jeżeli chciałbyś wyciągnąć manetkę to musiałbyś zdjąć również kierownicę.

U mnie wycieraczka także chodziła jak chciała i również zatrzymywała się w dowolnej pozycji. Pewnego razu jak się zatrzymała w połowie szyby to ręką ją przywróciłem do stanu początkowego. Od tego momentu działa bez zastrzeżeń i zawsze wraca na swoją pozycję początkową bez żadnych zatrzymań etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Kiedyś rozbierałem swoją wycieraczkę (mechanizm) aby naprawić rurkę przez któą podaje płyn. Po naprawie jak ją zle złożyłem to miałem takie cuda.

Jak posiadasz miernik i wiesz co z nim zrobić to włącz manetkę na tył i mierz jak jest podawane napięcie oczywiście przy odłączonym mechaniżmie wycieraczki. Jak będzie miarowo się pojawiało i znikało to wtedy wycieraczka do naprawy.

Jak napięcie bedzie pojawiało się różnie (odstępy czasowe) to manetka do naprawy.

Po mojemu mechanizm wycieraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem rok temu zatarty mechanizm wycieraczki i powiem szczerze ze mechanizm jest w dobrym stanie, no ale przemysle to po mowisz,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie problem z tylną wycieraczką objawia się powolną pracą i tym, że ramię nie dojeżdża do końca. Zatrzymuje się ok. 10cm przed pozycją spoczynkową. I właśnie o te 10cm można je przesunąć ręcznie, chodzi w tym zakresie bardzo lekko. Czy to problem z mechanizmem? Wszystko wydaje się być dokręcone jak być powinno.

 

Znalazłem w garażu sciągacz, będę próbował to zdemontować. Mam w związku z tym pytanie, czy element nr 5 na zdjęciu poniżej, tj. dysza spryskiwacza, jest po prostu wyciągany?

 

http://img90.imageshack.us/i/b5wycieraczkatyeo5.png/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie pomóc, chodzi mi o dyszę spryskiwacza tylnej wycieraczki, jest ona montowana na wcisk? Siłą nie chce wyjść, użyć kombinerek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest ktoś w stanie pomóc, chodzi mi o dyszę spryskiwacza tylnej wycieraczki, jest ona montowana na wcisk? Siłą nie chce wyjść, użyć kombinerek?
wmontowana na wcisk... raczej spróbować kręcić i ciągnąć, za pewne wyjdzie z przerdzewiałą rurką, a potem dopiero kombinerkami za rurkę - inaczej popsujesz dyszę. Rurka i tak pewnie do wymiany, lub trzeba komplet naprawczy, w serwisie coś około 140 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Najpierw muszę użyć ściągacza żeby zdjąć ramię, jest mocno zapieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z tyną wycieraczką. Najpierw nie chciała się zatrzymać - trzeba było pociągnąć do siebie manetkę wycieraczek, aby spryskiwacz na przednią szybę się włączył.

Potem zatrzymywała się 10cm przed końcem na chwile i wracała do końca, albo zatrzymywała się i nie chciała zakończyć cyklu.

Myślałem, że to manetka na początku, ale elektryk powiedział mi, że to najprawdopodobniej moduł silniczka, który jest w nim.

Kupiłem nowy silniczek Boscha na Allegro, wymieniłem i jest OK.

Można jeszcze spróbować wyczyścić silniczek wewnątrz, ale mi to nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dolaczam.

2 lata temu tez miw ycieraczka zastrajkowala w zimie, ale po niej zaczela chodzic normalnie. Tej zimy znowu odmowila posluszenstwa, wiec myslalem, ze jej za zimno i jak przyjdzie cieplo to zacznie pracowac. W tym samym czasie z reszta spryskiwacz tylnej szyby, spryskiwal mi lewa szybe.. od srodka. To akurat wiem jak naprawic (z innego tematu) ale pozostaje kwestia wycieraczki, ktora nagle zaczela chodzic i nie chce sie zatrzymac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z nie wyłączającą się wycieraczką tylną, wymieniałem rurkę spryskiwacza, która się zapiekła, przesmarowałem mechanizm zamontowałem wszystko i nie mogę wyłączyć manetką wycieraczki chodzi powoli, przed rozebraniem działało wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem z nie wyłączającą się wycieraczką tylną, wymieniałem rurkę spryskiwacza, która się zapiekła, przesmarowałem mechanizm zamontowałem wszystko i nie mogę wyłączyć manetką wycieraczki chodzi powoli, przed rozebraniem działało wszystko.

może jakieś zwarcie zrobiłeś jak to rozbierałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też ostanio miałem przypadek, że tylna wycieraczka wariowała. W lecie czyściłem i smarowałem cały silnik i bebechy, było tam dużo rdzy i szlamu który spływa po szybie do mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności