Skocz do zawartości
devil-80

Zgrzyt przy hamowaniu w końcowej fazie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie co może być powodem takiego zgrzytu przy hamowaniu: załączam filmik nie zbyt dobrze go słychać ale pod koniec filmiku jest.

Nowe klocki i tarcze z przodu z tyłu nie były zmieniane (ręczny jak zaciągnę to samochód jedzie i dopiero się zatrzymuje po jakimś czasie) czy to możę być wina tylnich hamulców-zmieniano mi zaciski może nie mam wyregulowanego ręcznego,albo poprostu muszę zmienić tarcze+klocki z tyłu.

Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć podobnego problemu.

Wg mnie mogą to być rownież opony, ale zdarzyło mi się raz że pedał hamulca mi pulsował , więc sam nie mam pojęcia co to (czujnik abs?,opony,hamulce)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=oayHwJxhU_o[/ame]

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam pytanie co może być powodem takiego zgrzytu przy hamowaniu: załączam filmik nie zbyt dobrze go słychać ale pod koniec filmiku jest.

Nowe klocki i tarcze z przodu z tyłu nie były zmieniane (ręczny jak zaciągnę to samochód jedzie i dopiero się zatrzymuje po jakimś czasie) czy to możę być wina tylnich hamulców-zmieniano mi zaciski może nie mam wyregulowanego ręcznego,albo poprostu muszę zmienić tarcze+klocki z tyłu.

Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć podobnego problemu.

 

czekamy na filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz kolego ten sam problem i jego rozwiązanie. KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedizałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) jak juz mowa o hamulcach to sie przylacze,mam taki problem, podczas jazdy gdy gwaltownie wcisne hamulec slychac dosc glosno uderzenie cos jak metal o metal .Czytalem ze moze to byc sworzen ale chyba to wykluczam bo podczas jazdy gdy wjade w dziure nic nie slychac tylko i wylacznie przy wcisnieciu hamulca czysty dzwiek metalu .Mam ten problem od czasu wymiany klockow hamulcowych ale juz nie mialme czasu wrocic do mechanika i zglosic ,,fuszerke" .Gdy wymienialem przegub sprawdzane mialem jedno jak i drugie kolo i kolega powiedzial ale dobrze juz nie pamietam ze chyba cos z dociskiem hamulca mam w tym kole .Wie ktos konkretnie w czym moze byc problem i jak sie pozbyc tego czystego dzwieku matalu przy wciskaniu hamulca .Dodam ze nie za kazdym razem to slychac ale bardzo czesto.Z gory dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:) jak juz mowa o hamulcach to sie przylacze,mam taki problem, podczas jazdy gdy gwaltownie wcisne hamulec slychac dosc glosno uderzenie cos jak metal o metal .Czytalem ze moze to byc sworzen ale chyba to wykluczam bo podczas jazdy gdy wjade w dziure nic nie slychac tylko i wylacznie przy wcisnieciu hamulca czysty dzwiek metalu .Mam ten problem od czasu wymiany klockow hamulcowych ale juz nie mialme czasu wrocic do mechanika i zglosic ,,fuszerke" .Gdy wymienialem przegub sprawdzane mialem jedno jak i drugie kolo i kolega powiedzial ale dobrze juz nie pamietam ze chyba cos z dociskiem hamulca mam w tym kole .Wie ktos konkretnie w czym moze byc problem i jak sie pozbyc tego czystego dzwieku matalu przy wciskaniu hamulca .Dodam ze nie za kazdym razem to slychac ale bardzo czesto.Z gory dzieki za odpowiedz:)

 

Jest możliwe że prowadnice zacisku są wyrobione,co z resztą często się zdarza,na nich są takie gumowe nakładki.(chodzi o ten element co trzyma zacisk)Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź-zaraz będe szukał lokalizacji czujników i może sam dam radę je przeczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam wyjasniony .Uderzenie metal o metal przy hamowaniu pojawia sie przez wyrobione jarzmo.Klocki hamulcowe maja lekki luz i przy wciskaniu hamulca nastepuje delikatne przesuniecie co powoduje dzwiek metalu.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem mam wyjasniony .Uderzenie metal o metal przy hamowaniu pojawia sie przez wyrobione jarzmo.Klocki hamulcowe maja lekki luz i przy wciskaniu hamulca nastepuje delikatne przesuniecie co powoduje dzwiek metalu.Pozdrawiam:)

 

Niestety część zużywająca się...Jak dobrze pamiętam jest w osłonie gumowej ;) i jak jeszcze nie są mocno wyrobione to wystarczy ją wymienić,bo często się zdarza że jest mocno starta.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo nie wiem czy i w moim przypadku może być to wspomniane jarzmo. Od początku posiadania Paska przy wolnym dojeżdżaniu i pohamowywaniu często w końcowej fazie występuje zgrzyt i mocna reakcja pedału hamulca (dość mocno go wybija). Czuć też mocna prace systemu ABS. Czujnik ABS został sprawdzony na VAGu, pokazywał tę samą prędkość jak inne koła. Został przeczyszczony i dociśnięty (ruszał się wyraźnie nawet po dociśnięciu). Gdy to nie pomogło, wymieniłem go na nowy. Po tym manewrze niestety efekt się nasilił, zgrzytnięcia są głośniejsze i wyraźniej odczuwalne. Bardzo proszę o pomoc, gdyż mam wrażenie, że to zachowanie ma zgubny skutek dla wahaczy, a bez usunięcia tego nie wykonam planowanej wymiany kompletu wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Został przeczyszczony i dociśnięty (ruszał się wyraźnie nawet po dociśnięciu).

 

Tam w miejscu mocowania czujnika ABS powinna być taka miedziana tulejka - sprawdź czy jest- jeśli jej brakuje to dlatego "lata" ci czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam w miejscu mocowania czujnika ABS powinna być taka miedziana tulejka - sprawdź czy jest- jeśli jej brakuje to dlatego "lata" ci czujnik.

 

Czujnik przy wymianie na nowy trzeba było smarować, żeby wszedł, tak że luz w mocowaniu czujnika niestety nie jest przyczyna "nadwrażliwości" hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy jak u Ciebie. Czyszczenie wszystkich czujników pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem podobne objawy jak u Ciebie. Czyszczenie wszystkich czujników pomogło.

 

Dzięki za odpowiedz.. W sumie historia ewidentnie rozgrywa się w lewym kole. I w akcie desperacji wymieniłem go na nowy, wiec nie bardzo jest co czyścic. A możesz rozwinąć, co dokładnie było czyszczone, może i mi to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść także pozostałe, nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągałeś koła (bo można je wydłubać bez, bynajmniej z przodu) i ewentualnie czym czyścic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja ściągałem koła, masz lepszy dostęp. Zwykłą szmatką przetarłem na sucho aby, pozbyć się opiłków, które się zgromadziły na czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. W koncowej fazie hamowania gdy samochód stanie coś zgrzyta w tylnych kołach. Straszny i dość głośny dźwięk. Co to może być?

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Straszny i dość głośny dźwięk. Co to może być?

masz klocki w ogóle? :P sprawdzałeś od wewnątrz też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności