Skocz do zawartości
Charakterek

Gorąca prośba do ludzi posiadających doswietlanie zakrętów.

Rekomendowane odpowiedzi

dodaje własny filmik jak to wygląda w realu

 

O to mi chodziło - kupuje w takim razie ten system. Naprawdę bardzo dużo daje. Rewelacja. Jeśli macie inne filmiki i fotki - wrzucajcie śmiało!

 

Dokładnie,tam jest H7.Ale najlepszym rozwiązanie jest jazda próbna w salonie.

 

Ciężko Passatem B5 z 2002 roku jeździć w salonie. Ogólnie mi jest ciężko jeździć jakimkolwiek autkiem bez odpowiednich przeróbek - kliknij w linek Charfura - wejdź, zobacz, skomentuj.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie mi jest ciężko jeździć jakimkolwiek autkiem bez odpowiednich przeróbek

 

mam to samo ;-)

sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - klamka zapadła - kupuję system Hella. Uważam, że lepiej mieć system doświetlania zakrętów taki z prawdziwego zdarzenia z funkcją przeciwmgłowych (których nota bene używa się od wielkiego dzwonu), niż wynalazek z Allegro, który pmgłowe zamienia na światła doświetlania. Sęk w tym, że moje p mgłowe świecą węziej od xenona, więc nie widzę jakiegokolwiek sposobu, by doświetlały te światła pobocza. No chyba, że ktoś lubi, jak mu coś błyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie napisał, że stosowane przez VW p.mgielne przeznaczone do doświetlania są nieco inne od standardowych. W Touranach są one np. bardziej eliptyczne od zwykłych. Oprócz standardowego oznaczenia "02B" mają jeszcze "00K" i żarówka jest nieco przesunięta w bok a lustro wyciągnięte ku przodowi. Wszystko w celu zwiększenia kąta świecenia w bok. Obydwie lampy mają żarówki HB4 51W.

Jak to wygląda w praktyce, jeszcze nie wiem, bo leżą w na razie w garydżu. I tak korzystam z tych zintegrowanych w biksenonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - jak głęboko wam to w zakręt świeci? W sensie ile metrów? koło 3 - 4? Mniej? Więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie - jak głęboko wam to w zakręt świeci? W sensie ile metrów? koło 3 - 4? Mniej? Więcej?

Bez przesady z tymi 4metrami, ale tak myślę na 2-3 tak. W zasadzie to jest dobre jak manewrujesz w jakiejś czarnej dziurze gdzie nie ma lamp w nocy. To się przydaje, zamiast wysiadać z samochodu obrót w jedną stronę , w drugą i wiadomo co się dzieje na okoła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To tak jak byś skierował reflektor w bok czyli spokojnie 10m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ten odbłyśnik regulować, przynajmniej u mnie w tiguanie. W passacie powinno być tak samo, bo dość podobna lampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jak byś skierował reflektor w bok czyli spokojnie 10m.

 

No właśnie z Twojej fotki api13 wywnioskowałem, że świeci dość głęboko. Jeszcze jedna prośba. Czy mógłbym prosić Was o podobną fotkę, jaką zrobił api13 (może i sam api13 zrobić takową). Czyli gdzieś na wolnej przestrzeni równolegle do osi auta zrobić fotkę jak to światło sięga i pod jakim kątem. Jako kąt 0 stopni przyjmijmy oś auta. Jako kąt 90 stopni - prostopadle (poprawiłem - char) do osi auta. Interesuje mnie ten jasny snop światła od ciemnej strony (nie od strony świateł). Muszę te swoje zabawki poustawiać jak się należy...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako kąt 0 stopni przyjmijmy oś auta. Jako kąt 90 stopni - równolegle do osi auta.

 

To niestety niemożliwe...

Równolegle może być tylko 180` lub 360`.

Natomiast 90` zawsze będzie prostopadłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o prostopadle - mój błąd.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego halogeny, a nie przeciwmgłowe.Spróbuję wyjaśnić (pytał też o to Przem)

Daawno temu,kiedy obowiązywały żarówki reflektorowe klasyczne, nawet o mocy 45W-w maluchu, bodajże,w ramach prywatnego importu zza granicy przywożono dodatkowe lampy montowane na zderzakach.W tych lampach występowały żarówki halogenowe- jako nowość.Przepisy dość ostro traktowały takie rzeczy."halogeny oślepiają!"No i w drodze ewolucji owe dodatkowe lampy przeistoczyły się w przeciwmgłowe.Stąd językowy archaizm-synonim:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności