Skocz do zawartości
bambusik

Ubezpieczenie assistance

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy umieściłem wątek w odpowiednim dziale, chodzi mi o ubezpieczenie assistance, najpierw spytam czy posiadając tylko ubezpieczenie OC, można dodatkowo wykupic assistance, czy warunkiem jest posiadanie AC?? Drugie pytanie to czy macie może jakieś doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi,jakie ubezpieczalnie moglibyście polecic, przebywam w Holandii i często jeżdże do Polski....auto jest już zasłużone, więc czasem może ''zachorowac'' na niemieckiej autobahn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ze sprawa dotyczy "zagranicy" musisz patrzeć na to że tam może byc inaczej. Nasze ubezpieczalnie świadczą usługi w PL dopiero droższe opcje dotyczą innych krajów. Nie trzeba mieć AC można asistance dokupić do OC (nie we wszystkich TU) Co do serwisu to nieźle rozwija sie na tem momeny PZU ze swoim Pzu Pomoc (na zasadzie karty kupionej na stacji np. jak prepaid do telefonu) do tego dobra sieć AST. Polecam również TU kożysatjące z Inter Partner Assistance np MTU, bo ich sieć też jest nieźle rozwinięta. Faktem jest ze nieraz trzeba sie telefonicznie z konsultantem wykłucić o swoje ale jak wiesz co ci się należy to postwisz na swoim. warunki są różne wiec musisz sobie porównać i dopasować do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie : sprowadzilem auto,oplacilem,zarejestrowalem.Auto ma polskie blachy,ale jeszcze wczesniej wykupilem ubezpieczenie na miesiac gdy auto bylo na belgijskich numerach - czy jest ono jeszcze wazne mimo przerejstrowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest ważne bo atuo zmieniło blachy = właściciela ubezpieczyłeś na celne czy stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczylem na siebie na blachach na ktorych przyjechal z belgii.Chyba zjazdowki.Ktos mi przyprowadzil auto i nawet nie wiem czy zjazdowki,czy jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś w ubezpieczalni zmienić numery na które jest wystawiona polisa. Idziesz i zgłaszasz że auto ma już nowe tablice.

@Mielke zmiana blach to nie zmaina właścisiela wieć to co piszesz to Bzdura. A co jak sie przeprowadzisz do innego powiatu ? Zmieniasz blachy bo masz inne miejsce zamieszkania, a właściciel ciągle ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niwdew Dzięki za odpowiedź...Mógłbys napisac więcej odnośnie takiej karty PZU? Gdzie można ją kupic? Napiszę dokładniej o co konkretnie mi chodzi, otóż posiadam ubezpieczenie tylko OC zawarte w Compensa, jak wcześniej wspomniałem bardzo często jeżdżę z Holandii do Polski, więc czy taki pakiet assistance moge nabyc w innej ubezpieczalni czy tylko w tej w ktorej mam OC, aby dotrzec juz do konsensusu tego watka to spytam w ten sposob: Jakie ubezpieczenie assistance byście polecili najtrafniej i najpewniej, do sytuacji takich jak np. jade po niemieckiej czy holenderskiej drodze, pada mi auto, badz tez braknie paliwa, chodzi mi glownie o holowanie, badz drobna naprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambusik zainteresuj się ofertą ADAC, chyba najlepsze assistance w Europie. Ewentualnie nasz krajowy Starter24, który jest zresztą partnerem ADACa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PZU Pomoc to możesz je kupić na stacjach i korzystać nawet jeśli jesteś klientem innej ubezpieczalni.A jeśli chodzi o Europę to tak jak Ci polecił shared wybierz Starter24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastawiałem się zawsze na ADAC, zawsze Niemcy,profesjonalnie i zawodowo, ale w końcu zmówiłem STRTER24, gdyz odnośnie ADAC, to nie bardzo mogłem sobie poradzic na niemieckiej stronce....Poczytałem troszkę opinii na temat STARTER24, ogólnie opinie przystępne po za jakimiś wyjątkami, typu ''jakas polska rodzinka zlapala we Wloszech gume...itd. Bardzo przejrzysta stronka,wiec od razu zamówilem pakiet. Tylko martwi mnie fakt taki, ze jestem w Holandii a za tydzień niespelna jade do Polski, a oni karte wysla do Polski z numerem ubezpieczenia,wiec jak bede wracal do kraju, to nie bede mial zadnego dokumentu potwierdzajacego ze mam takowe ubezpieczenie.... a tutaj odnośnie ADAC co udało mi się odnaleźc...

 

Niemiecki ADAC czy polskie assistance?

 

Ceny tych ubezpieczeń są porównywalne, ale jeśli często wyjeżdżasz do Niemiec zdecydowanie bardziej opłaci się skorzystanie z oferty niemieckiej.

 

Dla wyjeżdżających własnym autem za granicę polskie firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie assistance. Dzięki niemu możemy liczyć na pomoc w razie awarii lub wypadku. Opłata jest uzależniona od pojemności silnika, średnio wynosi około 300 zł za rok.

 

Dla tych, którzy regularnie odwiedzają Niemcy korzystniejsze może być wykupienie karty członkowskiej niemieckiego Automobilkubu ADAC. Koszty są porównywalne, a świadczenia dużo łatwiej dostępne.

 

Przy korzystaniu z polskiego assistance po zdarzeniu musimy powiadomić biuro alarmowe i dopiero po konsultacjach dostajemy wytyczne jak postępować dalej i na jaką pomoc możemy liczyć, zajmuje to czasami sporo czasu.

 

ADAC jest wszędzie

ADAC to największy i najbardziej znany niemiecki automobilklub i jednocześnie fachowa pomoc drogowa, popularnie zwana również "żółtymi aniołami". Auta pomalowane na żółto niosą pomoc na wszystkich niemieckich drogach. Są to dość dobrze wyposażone warsztaty na kołach. Większość drobnych i małych awarii pracownicy ADAC usuwają od ręki.

 

Na niemieckich autostradach co 2 kilometry (na drogach krajowych i zwykłych trochę rzadziej) są rozmieszczone telefony pomocy drogowej na wypadek awarii samochodu lub wypadku. Wystarczy podnieść klapkę i zaraz zgłasza się operator, który już nas zlokalizował. Podajemy tylko swoje dane, markę samochodu i rodzaj zdarzenia.

 

Wystarczy 44 Euro

Najtańszy i najprostszy wariant ubezpieczenia firmowanego przez ADAC kosztuje 44 Euro. Karta jest wystawiana imiennie, a nie na konkretne auto (można mieć kilka samochodów i pomoc otrzymamy zawsze niezależnie od tego którym autem właśnie jedziemy).

Podstawowy wariant członkowski obejmuje:

 

 

  • pomoc w razie awarii lub wypadku samochodu (do równowartości 200 Euro, w tym koszty robocizny i części),
  • holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu (również do kwoty 200 Euro),
  • pomoc prawna w razie awarii, wypadku lub innych problemów w podróży,
  • transport śmigłowcem w sytuacjach zagrożenia życia,
  • pomoc i odszkodowanie do wysokości 300 Euro, w razie wypadku ze zwierzętami,

Bardziej interesująca jest karta ADAC plus, trochę droższa (78 Euro), ale zapewniająca dodatkowy, szerszy pakiet usług:

 

 

  • w razie wypadku firma pokrywa koszty transportu do szpitala nie tylko dla poszkodowanych, ale również dla członków najbliższej rodziny,
  • pomoc w organizacji, opłata kosztów podróży i noclegów (do wysokości 512 Euro) dla bliskich, jeśli poszkodowany przebywa w szpitalu dłużej niż 2 tygodnie,
  • jeżeli z powodu nagłej choroby, wypadku lub śmierci nasze dzieci do 16-go roku życia pozostaną bez opieki, pracownik ADAC odwiezie bezpiecznie do domu,
  • także w razie choroby lub wypadku losowego pracownik ADAC odprowadzi nasz pojazd do domu,
  • pomoc w szczególnych sytuacjach, jeżeli zajdzie taka potrzeba firma przejmuje koszty do wysokości 500 Euro,
  • nagła choroba w podróży, awaria lub kradzież samochodu (firma przejmuje koszty noclegu dla wszystkich osób w pojeździe - do 3 noclegów, do 65 Euro za osobę i nocleg),
  • pomoc w razie zgubienia lub kradzieży dokumentów (koszty telefonów, podróży i dokumentów zastępczych do wysokości 260 Euro),
  • jeżeli nie można naprawić samochodu w ciągu 3 dni roboczych firma organizuje i pokrywa koszty transportu pojazdu do domu (w tym także do Polski).

Więcej informacji na temat ADAC znajdziemy na stronie internetowej www.adac.de. Nie ma ograniczeń co do narodowości czy miejsca zamieszkania członków tego automobilklubu. Formalności związane z uzyskaniem członkostwa można załatwić przez internet albo osobiście, w jakiejkolwiek placówce ADAC na terenie Niemiec.

 

Fajnie by było jak by ktoś opracował jakąś instrukcje odnośnie wykupu tego ADAC przez neta :)

Edytowane przez bambusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel-1986

Witam forumowiczów podpinam się do wątku z tym że mam problem z ac. Ostatnio włamali mi się do passka nie udało im się odjechac to zabrali fanty ( konsole środkową ) noi zniszczyli zamek i stacyjke heh. Auto odstawiłem do serwisu vw na ekspertyze szkode wycenili na 7 tysi. ubezpieczyciel na 50% tej kwoty. tu problem bo nie mam wykupinej amortyzacji heh. WV na używkach nie złoży bo nikt normalny na to faktury nie wystawi chcą na nówkach i tu mam pytanie do was czy da rade wywalczyc od TU dopłaty bo zamienników wnętrza nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego gdzie jesteś ubezpieczony i jakie masz ogólne warunki ubezpieczenia. Np. w Pzu przy wariancie warsztat, amortyzacja nie ma znaczenia, ale jak chcesz kase do ręki to już masz same -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel-1986

hmmm przejżałem dokładnie warunki ubezpieczenia nie ma szans na zwrot kasy. Teraz mam inny problem serwis nie chce mi wydac auta, ponieważ zamówili już części i nie mogą ich zwrócic chcą odemnie dopłaty, a ja nie dałem im upoważnienia na naprawę tylko podpisałem zlecenie przy zdaniu auta gdyż miała byc naprawa bezgotówkowa . Panowie i co w takiej sytuacji zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jesteś ubezpieczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Jedziemy z rodziną do Francji, w czym najlepiej wykupić Assistance krótkoterminowy. Że gdyby coś się stało w podróży dadzą rade samochód odholować do Polski??

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie. Jedziemy z rodziną do Francji, w czym najlepiej wykupić Assistance krótkoterminowy. Że gdyby coś się stało w podróży dadzą rade samochód odholować do Polski??

Odholowanie do Polski to ciężko, ale np możesz wykupić full assitance w PZU z limitem holowania 1000km do dowolnie wskazanego miejsca, w razie czego jest możliwość dosłania części z Polski, aby nie płacić na miejscu, w razie naprawy powyżej 12h dostajesz auto zastępcze i zakwaterowanie. Każdemu wychodzi co innego jeśli chodzi o cenę, ale średnio to jest od 200 do 400 zł. Najlepiej przedzwonić na infolinię :)

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki assistance polecacie chodzi mi tylko o Polskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Generali Komfort

ub.comperia.pl/document-96/OWU_Assistance.pdf

Generalnie nie wnikam. Miało być lawetowanie w PL, europa z dowolnego miejsca do serwisu + hotel dla rodziny, ewentualnie auto zastępcze.

Mój agent miał wybrać odpowiednie.

Ale jak jak tak patrzę, to muszę chyba mieć LUX. Agent dostanie reprymendę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie. Jedziemy z rodziną do Francji, w czym najlepiej wykupić Assistance krótkoterminowy. Że gdyby coś się stało w podróży dadzą rade samochód odholować do Polski??

Ogólnie jeśli zakłada się jakąkolwiek możliwość wyjazdu za granicę w ciągu roku od zawarcia ubezpieczenia to z moich doświadczeń najbardziej opłaca się zakup assistance (takiego co obejmuje też zagranice) wraz z pozostałym ubezpieczeniem na rok (OC/AC).

w PZU płacę za assistance najwyższy wariant składkę ok. 180zł - obejmuje i Polskę (spod domu) i zagranicę. Brałem kiedyś tylko krótkoterminowe zagraniczne na czas wyjazdu (2 tyg.) to wychodziło ok. 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności