Skocz do zawartości
Gość rakmarcin

amortyzator w silniku aaz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rakmarcin

W SILNIKU 1,9 td o kodzie aaz przy pompie paliwa jest taki mały amortyzator, u mnie nie działa prosze o odpowiedź czy odpowiada on tylko za łagodne schodzenie z obrotów czy cos więcej nowy ok 90 zł nie wiem czy jest sens kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator tak steruje przepustnicą żeby przy szybkim zdjęciu nogi z gazu silnik powoli wytracił obroty a nie gwałtownie, co za tym idzie nie szarpał i nie robił "żabich skoków". U mnie go nie ma, można się łatwo przyzwyczaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ePiotr
W SILNIKU 1,9 td o kodzie aaz przy pompie paliwa jest taki mały amortyzator, u mnie nie działa prosze o odpowiedź czy odpowiada on tylko za łagodne schodzenie z obrotów czy cos więcej nowy ok 90 zł nie wiem czy jest sens kupować

 

czy ktos wie gdzie mozna kupic w miare tanio taki amortyzator bo w serwisie chca 166zł :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie jeden raz ludzie wymieniali i bylo to samo. szarpie to znaczy, ze pompa nie domaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rakmarcin

nie ma sensu kupować tego amortyzatora ja jedżę bez niego kilka miesiuęcy i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ePiotr

u mnie nic nie szarpie ale nie bylo go w aucie jak je kupilem wiec pomyslalem ze moze warto dolozyc ale skoro mowicie ze nie to odpuszcze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, też sie wożę bez tego amorka i wsio jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ten amortyzatorek, ma za zadanie zabezpieczać mechanizm, aby po zdjęciu nogi z gazu nie uderzał z pełnym impetem w opór (tak przynajmniej wydedukowałem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności