Skocz do zawartości
Łysy

Dziwne grzechotanie od strony pasażera, okolice podszybia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Od jakiegoś miesiąca pojawiają mi się niesystematyczne dziwne odgłosy w wyżej wymienionym miejscu. Jakby ktoś zamontował mi grzechotkę dla niemowlaków. Na początku myślałem że może plastyk zasłaniający akumulator wpada w jakiś rezonans i daje takie efekt. Ale nie, gdyż po jego zdemontowaniu i jeździe dalej grzechotanie występuje. Filtr kabinowy siedzi sztywno bo też podejrzewałem że może on dawać takie odgłosy. Kolejnym krokiem wydawało mi się słusznym były małe kamyczki które dostały się między szybę a plastyk ten co jest na zewnątrz szyby. Miejsce te na całej długości szyby zostało przedmuchane sprężonym powietrzem i o dziwo na parę dni był spokój. Dziś niestety objaw powrócił. Najgorsze że objaw występuje niekażdorazowo. Potrafi się odezwać po 200 km, ale również potrafi na zimnym i po 30 km ustać. Jakieś pomysły bo mi już tylko po myśli chodzi demontaż deski rozdzielczej a to mnie przeraża :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy praca wentylatora nawiewu ma związek z tym grzechotaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiew na off i pojawia się odgłos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade ale ten odgłos znam i to na pewno nie to ;) To nie jest bulgotanie bo link który podałeś znam, to tak jakby małe kamyczki sobie gdzieś drgały, obijając się czy to o plastyk czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś ostatnimi czasy może filtr powietrza? JA coś podobnego miałem w swoim passacie, a przyczyną była źle założona pokrywa od filtra powietrza, nie wskoczyła na swoje miejsce tak jak powinna i dostawała drgań i przenosiła to do środka kabiny. Też się dłuższy czas mordowałem z tym i dochodziłem co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza wymieniany w październiku. Jak dobrze pamiętam te odgłosy pojawiły się jak były te mega mrozy po -20 stopni. No i co jakiś czas je słyszę. Zresztą już maskę podnosiłem nasłuchiwałem i czy to z filtra powietrza czy innych elementów cisza. Jak siedzisz w aucie to wydaje się że ten odgłos jest na wysokości wycieraczki pasażera.

 

A może to szyba gdzieś się na dole rozkleiła?? I taki odgłos generuje ??

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, jakby w rezonans jakiś plastik wpadał od strony pasażera, klekot strasznie denerwujący i też mi się to chyba uwidoczniło po tych mrozach, albo wcześniej nie zwracałem uwagi... Ja ktoś znajdzie rozwiązanie proszę o info. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie na progach jak się otwiera drzwi takie metalowa nakładki??

Też miałem niedawno jakieś dziwne dźwięki z okolic deski. Podwoziłem koleżankę i zahaczyła nogą o ta metalową nakładkę, która odpadła. Wrzuciłem do bagażnika i odgłosy ucichły. A wydawało mi się że to z okolić podszybia po prawej stronie, a teraz cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tą nakładkę co jest na fotce.

(1) 23.05.2009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja Robert nie mam. Ale jest wstępna diagnoza czas pokaże czy słuszna. Z kolega z forum Szaftem doszliśmy do wniosku że to ujemne temp mają wpływ. Po prostu woda tam w tej szczelinie między szybą a plastykiem zamarza i daje rezonans daje te dźwięki. Dziś na dworze +6 u mnie i cisza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem sobie na światłach miałem wrzucony luz i jak ustawiłem równo 1400 obrotów to wtedy mi mocno grzechotało, u mnie dzisiaj cały dzień na minusie wiec zobaczymy jak się ociepli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też mi się pojawiają jakieś zgrzyty, najpierw było to od strony kierowcy, później od pasażera, tylko przy minusowych temperaturach. Nasłuchiwałem i doszedłem do wniosku że to jakby jakieś drobne kamyczki lub piasek gdzieś w okolicach dolnych mocowań szyby, dociskałem przednią szybę i to ucichało. Na pewno coś tam piachu zawiało, woda + mróz i piasek ociera o szybę. Na razie pomogła myjka, wyczyściłem te szpary przy szybie i dziś przy -15 rano była cisza. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr powietrza wymieniany w październiku. Jak dobrze pamiętam te odgłosy pojawiły się jak były te mega mrozy po -20 stopni. No i co jakiś czas je słyszę. Zresztą już maskę podnosiłem nasłuchiwałem i czy to z filtra powietrza czy innych elementów cisza. Jak siedzisz w aucie to wydaje się że ten odgłos jest na wysokości wycieraczki pasażera.

 

A może to szyba gdzieś się na dole rozkleiła?? I taki odgłos generuje ??

 

Pomyliłem się i źle napisałem. Nie chodziło mi o filtr "powietrza" jak napisałem wcześniej tylko, o filtr KABINOWY, czyli pyłkowy. U mnie nie była jego osłona dobrze założona nie weszła na swoje miejsce i przenosiła taki dziwny dźwięk do środka kabiny.

 

I w tym roku w zimę dokłądnie jak było to -20 stopni tylko przy odpaleniu po dłuższym staniu samochodu od mojej strony czyli kierowcy dochodziły takie drgania odgłos dokłądnie tak jak by odkleiła sę szyba gdzieś i dostawała drgań taki dziwny głos to pewnie o to Ci chodzi. I jak rozgrzał sie samochód troche to ten dźwięk ustawał.. Ja również nie miałem pojęcia co to jest, a nie wnikałem w to bardzo ponieważ tak jak napisałem po rozgrzaniu tak jakby samochodu ten dźwięk ucichał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomyliłem się i źle napisałem. Nie chodziło mi o filtr "powietrza" jak napisałem wcześniej tylko, o filtr KABINOWY, czyli pyłkowy. U mnie nie była jego osłona dobrze założona nie weszła na swoje miejsce i przenosiła taki dziwny dźwięk do środka kabiny.

 

W 3BG nie ma osłony tego filtra. Zasłania go podszybie, którego znów nie ma w 3B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja nie mam osłony filtra pyłkowego. A całe jego mocowanie przejrzałem na wylot co opisałem w pierwszym poście. Jutro jadę tą szczelinę znów przedmuchać sprzężonym powietrzem i za radą kolegi lekko wcisnę tam oliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, ja mam to grzechotanie od 2 miesiecy mniejwiecej, ale tylko przy mocniejszym przyspieszaniu na 3,4,5 biegu w okolicach 1500-1800obr/min tez od strony pasazera, na poczatku myslalem ze to pokrywa silnika ocieracaja o inne elemnty gumowo-plastikowe przy wiekszym obciazeniu gdy sninik sie telepie, bo po poruszaniu ja chwilowo ucichlo, ale to chyba jednak nie to!sam nie wiem co to juz, az nie slychac tego caly czas to ciezko zdiagnozowac, tez juz myslalem o tym plastiku co szybe od dolu dociska. ale jednak to chyba nie to!

czy ktos ma jakis pomysl??

Pomocy, ten dzwiek mnie dobija!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy, a to nie będzie dźwięk z silniczka jednej z klapkek od climatronica (o ile masz climatronic) :?:

On czasami zgrzyta, a czasami daje taki dźwięk grzechotania-jak masz nawiew na OFF, to ten silniczek i tak pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam climatronic. Ale go wykluczam bo potrafi grzechotać a siła ani kierunek nawiewu się nie zmienia. To na bank dochodzi z zewnątrz auta. Po myjce ustaje w temp + też. Stawiam na ten lód i jego rezonans w szczelinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności