Skocz do zawartości
Michal1980

Jak przejechac skrzyzowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, ktore kiedys zadalem, ale tematu chyba juz nie ma (na starym forum) a odpowiedzi jednoznacznej nie otrzymalem.

Rysownikiem jestem mega kiepskim, wiec postaram sie opisac.

 

Skrzyzowanie, dwupasmowe. Skrecam w lewo. Przepusczam tych z przwciwka, ktorzy jada prosto - a co z tymi, ktorzy jada w prawo (czyli moje lewo)? Maja obowiazek wjechania na swoj prawy pas, tak zebym ja mogl wjechac na lewy? Bo srednio co 2 dni trabie na te traby, ktore wjezdzaja na lewy pas, albo na tego przede mna, ktory czeka godzine, jak kazdy z naprzeciwka raczy opuscic skrzyzowanie (oczywiscie lewym pasem). To jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz obowiązek ich puścić.Skręcając w lewo masz ich po prawej stronie a jak wiadomo puszczamy kierowców znajdujących się po tej stronie.O ile dobrze zrozumiałem twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nalezy przepuscic tych z prawej, ale skoro sa dwa pasy, to jeden powinien byc dla nich a jeden dla drugich - skrzyzowanie o wiele szybciej robi sie wolne - dlatego o to pytam, czy te dwa pasy sa przypisane dla kazdego, czy po prostu przepuszczamy tych z naprzeciwka, nawet jakby byly 3 pasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oni skręcając w prawo muszą zająć najbliższy dla siebie pas, a ty skręcając w lewo w tym wypadku, zajmujesz pas z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Lysy jest tego samego zdania co ja;) Ale reguluje to jakis przepis czy cus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skręcając w lewo ustępujemy pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka na wprost i skręcającym w prawo.

2. Po dowolnym skręcie możemy zająć dowolny pas, z którego najłatwiej wykonamy kolejny manewr.

 

Tak więc grzecznie czekasz i przepuszczasz!!!

Przećwiczone wielokrotnie na ulicach Poznania,

niejednokrotnie z postępowaniem mandatowym dla skręcającego w lewo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak byłoby najlepiej tylko w razie jakiejkolwiek kolizji my ponosimy odpowiedzialność ze nie zachowaliśmy szczególnej uwagi i nie ustąpiliśmy miejsca autu z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale reguluje to jakis przepis czy cus?

 

Aż tak przepisów nie znam czy jest na to jakiś dokładny paragraf. Ale ja tak jeżdżę po Szczecinie i inni kierowcy zachowują się w taki sposób jak opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz bez emocji poczekać aż skręcą w prawo i dopiero za nimi,wiadomo że jak by każdy zajmował najbliższy pas było by najwygodniej ale.... spotkałem sie nawet z czymś takim jak jeden za mną nie wytrzymał nerwowo bo kobiecie skręcającej w prawo auto sie przydławiło, ja czekam a ten baran za mną skosem skrzyżowanie -pasami dla pieszych którzy mieli zielone wpakował sie przede mnie i tą biedna panią która akurat "ruszyła" i musiała ostro na hantle walić....nie dajmy się ponieś emocjom...lepiej czasem odczekać te kilkadziesiąt sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Skręcając w lewo ustępujemy pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka na wprost i skręcającym w prawo.

2. Po dowolnym skręcie możemy zająć dowolny pas, z którego najłatwiej wykonamy kolejny manewr.

 

Tak więc grzecznie czekasz i przepuszczasz!!!

 

Na prawko zdawałem w 1992 roku i moze czegoś nie pamiętam, ale z tą wypowiedzią zgadzam się w 100%. Lewoskręt to lewoskręt - jesteś podporządkowany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzasz się, bo pewnie mieliśmy te same testy...

Ja zdawałem motor w 93, a samochód w 94 i to zdania wprost z tych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście puszczamy wszystkich, których mamy z prawej strony i w tym przypadku jeżeli ktoś chce wjechać przed nas na lewy pas to też ma pierwszeństwo. Zwróćcie też uwagę na oznakowanie poziome. Czasem jest w tym miejscu pojedyncza linia ciągła i wtedy możemy śmiało się pchać na lewy pas, bo kierowca wyjeżdżający z prawej musi zająć prawy pas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ustępujesz innym, chyba że jest malowanie, które ciebie kieruje na lewy pas, a tych z przeciwka na prawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale reguluje to jakis przepis czy cus?

Reguluje - Kodeks Ruchu Drogowego - art 25

...więc albo wątek do zakmnięcia albo ostrożnie w wypowiedziami koledzy, zanim skompromitujecie się tak jak np, Łysy :rotfl::krzeslem:

Jejku, to już kolejny wątek po którym wychodzi, że co niektórzy prawko powinni oddać lub znów iść na egzamin :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że to reguluje jakiś przepis. Tylko swój tok rozumowania oparłem na jeździ i tym co obserwuje ;) To że z prawika mają zawsze pierwszeństwo to nawet Artmin wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa..... ;)

Zdecydowanie oni skręcając w prawo muszą zająć najbliższy dla siebie pas, a ty skręcając w lewo w tym wypadku, zajmujesz pas z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tiaaaa.....

 

Dobra to dam sobie w nagrodę sam krechę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Skręcając w lewo ustępujemy pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka na wprost i skręcającym w prawo.

2. Po dowolnym skręcie możemy zająć dowolny pas, z którego najłatwiej wykonamy kolejny manewr.

 

Tak więc grzecznie czekasz i przepuszczasz!!!

Przećwiczone wielokrotnie na ulicach Poznania,

niejednokrotnie z postępowaniem mandatowym dla skręcającego w lewo... ;)

wlasnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę przeczytać Art 25 PRD (tzw, Kodeks Ruchu Drogowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności