Skocz do zawartości
dee_jay

mam coś w schowku, nie wiem co :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem passata pare miesiecy temu, niestety ostatni wlasciciel zabrał ze schowka "coś" co niby powinno być zmieniarką. Jednak zmieniarka, na moje oko, to być nie może albo ze mnie taki majster :) Jeśli ktoś wie prosze o pomoc co powinno znajdować się w tym miejscu.

 

img17121.jpg

 

0yimg17121j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie pisze CD. To jest (a raczej powinna tam być) zmieniarka na 6 CD. Ja mam taką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według przywieszki przy zamku tego schowka powinna znajdować się tam zmieniarka CD (jak wspomniał wyżej kolega Jacek). W moim Passacie nie ma zmieniarki (standardowo jest radio RCD500 z wbudowaną zmieniarką na 6CD) i w tym miejscu w schowku znajduje się mini schowek na dokumenty samochodu (ten czarny segregator VW). Różnica jest taka, że na tej przywieszce nie pisze CD, a narysowany jest znaczek z otwartą książką (o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie widzicie tej dziury z jakims gniazdem ? Moze to wejscie na poda ? To raczej oryginalnie zrobione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze tam powinna być zmieniarka i wskazuje na to przywieszka, jednak budzi to we mnie jakieś niejasnosci. Jest tam (jak dla mnie) zbyt mało miejsca na zmieniarke i czy zmieniarka ma takie złącze? Bardziej mi to pasuje na jakas stacje dokującą. Czy ktos kto posiada zmieniarke mogłby mi potwierdzić, że jest to jednak zmieniarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmieniarkę i wygląda to tak

28112009087.th.jpg

Na stronie vw znalazłem zdjęcie Media-in i jest narysowana nuta zamiast CD

0007833.th.jpg

Może to coś Ci pomoże :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuta bo to podłączenie np MP3 jest jak widać ma wejście na pendriva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie, jak jest nuta to jest wejscie na USB. Czy ktoś z Was wyjmował kiedyś zmieniarke i patrzył jak wygląda od tyłu? :) Nie możliwe ze zajmuje tak mało miejsca i jest tak mała bo płyta by sie do niej nie zmieściła. Wygląda to na coś oryginalnie zamontowane wiec ktoś to musi mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg etki do b6 z 2007r zmieniarka jest tu http://img151.imageshack.us/img151/5576/zmieniarka.jpg

 

Na pewno nie. Zmieniarka jest w schowku, dokładnie w tym miejscu co kolega w I poście napisał. A czy on miał zmieniarkę czy coś kombinowane - trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy on miał zmieniarkę czy coś kombinowane - trudno powiedzieć.

Żeby się dowiedzieć czy była fabrycznie to najlepiej sprawdzić po VIN'ie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszeń wygląda na taką jak do zmieniarki na 6CD, lecz zainstalowana jest dziwna zaślepka z przejściówką i gniazdem. Po wyjęciu tejże kieszeni - zaślepki można łatwo zainstalować zmieniarkę. Pierwszy raz sie spotykam z takim rozwiazaniem i podejrzewam, że jedynie spece z VW mogą Ci coś podpowiedzieć, ale i oni nie wykluczone, że zrobią wielkie oczy :).

 

Żeby się dowiedzieć czy była fabrycznie to najlepiej sprawdzić po VIN'ie

Tu też nie jest tak łatwo, bo nawet po VINie w etce nie jest to takie oczywiste. Czasem wyposażenie dodatkowe jak zmieniarki czy różnorakie radia nie były w tym ujmowane. Ja mam auto z fabryczną nawigacją kupioną z nowym autem (nie dokładaną) a w etce jest informacja o radiu - nawet nie ma podanego modelu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę w internecie i wydaje mi sie ze jest to adapter pod ipoda

Mam takie zdjęcia [niestety nie ma z B6]

vwipoddockarmrest.th.jpg vwauxin1.th.jpg 4284ec1771.th.jpg

ag08jettaipodadapt.th.jpg contentpar0028image.th.jpg

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie kieszeni w podłokietniku B5 i schowku B6 jest identyczne, właśnie w B5-ce w podłokietniku miałem zmieniarkę na 6CD taką, jaka występuje w B6. Możliwe jest zatem zainstalownaie w schowku zamiast zmieniarki kieszeni jak na zdjeciach z B5-ki.

Wygląda na to, że znalazłeś odpowiedź :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie :) zostaje mi tylko dowiedziec sie jaki ipod do tego pasuje i co mozna z tym zrobić, bo jesli to jakas lipa to wolę zmieniarke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wszystkie maja takie same. Co do funkcjonalnosci to bedzie tak jak z mp3 tyle ze ipod ma nawet 160gb wiec troche muzyki sie zmiesci, nie wiem jak z obsluga z poziomu radia ale pewnie tez bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki panowie zostaje mi tylko dowiedziec sie jaki ipod do tego pasuje i co mozna z tym zrobić, bo jesli to jakas lipa to wolę zmieniarke

Zmieniarka jak zmieniarka, ja osobiście ponad rok temu wymieniłem ją na urządzenie czytające mp3:

http://www.allegro.pl/item918058673_zmieniarka_interfejs_mp3_usb_sd_mmc_vw_seat_b814.html

Jest znacznie funkcjonalniejsze - czyta mp3, kórych można umieścić na karcie lub USB w ilości 6x99 - a majac kilka kart czy urządzeń USB jesteśmy nieograniczeni jeżeli chodzi o ilość muzyki :). Dodatkowo można podłączać urządzenia przez port AUX.

Podłącza się takie urządzonko pod gniazdo zmieniarki, u mnie wyladowało w schowku i sprawuje się znakomicie. Sterowane jest jak zmieniarka z poziomu radia bądź kierownicy.

Oczywiście tym, którzy mają RNS510 zmieniarka bardziej się przyda ale w przypadku MFD2 czy innych odtwarzaczy jest to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącza się takie urządzonko pod gniazdo zmieniarki, u mnie wyladowało w schowku i sprawuje się znakomicie. Sterowane jest jak zmieniarka z poziomu radia bądź kierownicy.

 

 

Przeciągnięcie kabla do radia jest bardzo skomplikowane? Trzeba rozbierać jakieś plastiki?

Mieści się w tej kieszeni co zmieniarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciągnięcie kabla do radia jest bardzo skomplikowane? Trzeba rozbierać jakieś plastiki?

Mieści się w tej kieszeni co zmieniarka?

Z przeciągnieciem kabla trzeba się trochę nagimnastykować ale jest do zrobienia. Ja osobiście najpierw przeciągnąłem sztywny drut - pilot i dopiero za jego pomoca kabel z wtyczką zmieniarki.

Co do wielkości urządzenia to jest ono niewiele większe od telefonu komórkowego więc nie ma problemu z umieszczeniem go gdziekolwiek - u mnie leży w schowku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności